мнения за конкретни обяви Passat B6

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Scandinaviann
Мнения: 5
Регистриран на: Нед 19 фев 2017 18:16
Автомобил:
Двигател:

мнения за конкретни обяви Passat B6

Мнениеот Scandinaviann » Нед 19 фев 2017 18:26


Здравейте,
от много време чета форума,но сега се регистрирам ,след като оглеждах какви ли не марки и модели ,в крайна сметка решихме покупка на Passat B6 дизел,ако е възможно да дадете мнение за следните обяви:

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11482847780412377&slink=1v38om

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11479830627986948&slink=1v38om

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11485856309252106&slink=1v38om


Благодаря предварително :)




Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: мнения за конкретни обяви Passat B6

Мнениеот plamikcho » Нед 19 фев 2017 21:32


Здравей колега,

Едно мнение от мен като собственик на кола с двигател като от обяви 1 и 3. Обява 3 я пропускам.
Номер 1 и 2 може да се погледнат, може би е малко висока цената?
Ако гледаш 1 (1.9 ТДИ):
- провери кода на мотора, ако е BLS е с ДПФ, който прави ядове. Добре е да се провери на диагностика, но и да не го направиш - по-добре е да се махне, създава проблеми само.
- в сток вариант този мотор е леко муден в ниските скорости, но има прилична еластичност и не се озорва. С чип става по-добре.

2.0 ТДИ:
- тук е писано много из форума, потърси за шестограм (превърта, поврежда се мотора), пукане на глава, пиезо дюзи Сименс- изгарят
- препоръчва се код на мотора BMP (140 кс)


Общо за модела:
- мотора - каквото се гледа на дизел: диагностика за грешки, показатели на дюзите, маховик - шумове, тропане. Трябва да мърка като котка - нищо, че разправят, че ПД били шумни, груби и т.н., здравия мотор работи тихо и равномерно. Километрите не ги плашат - моя е на около 350к и е в добро състояние, просто трябва да се следят нещата, които съм написал по-горе.
- Виж фаровете - ако са Хела, горят рефлекторите и светят слабо, нов струва 200 евро от ибей.
- копчето на ръчната спирачка - пробвай я, моторите трябва да се движат плавно (чува се от купето)
- стоповете - горят им диодите вътре и не се разглобяват
- климатроника - поиграй си с температурата и се ослушай за тиктакане, тропане или цъкане - това са моторчетата, прецакват се
- кормилна колонка (steering) - ако има такива грешки на диагностиката, е тръгнало да се прецаква едно микроключе, завряно на гадно място и майсторите сменят целия модул. Ако не се смени навреме, колата ше спре да пали

Не пропускай диагностиката - модела има доста болежки, но еку-то му е приказливо, само трябва да се преслуша :mrgreen

Успех :beer


Scandinaviann
Мнения: 5
Регистриран на: Нед 19 фев 2017 18:16
Автомобил:
Двигател:

Re: мнения за конкретни обяви Passat B6

Мнениеот Scandinaviann » Нед 19 фев 2017 21:50


Благодаря ,
четох из форума специално за 2.0 ,той в обявата(2рата) е написал ,че са сменени BOSCH дюзите(дали са им гаранция 2 години),за шестограма също го имам впредвид това ще го разбера по телефона и аз смятам,че са им малко завишени цените,но предполагам това е с цел да има толеранс за пазарене :)


Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2715
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: мнения за конкретни обяви Passat B6

Мнениеот k_garchev » Нед 19 фев 2017 22:04


Разрови се в раздел "Продава".Имаше един Пасат Б6 2.0ТДИ,който се продаваше и беше на подобна цена.Ако все още не е продаден,мисля,че ще е най-добрия вариант.Автомобила определено си заслужаваше.От първи собственик,на реани километри.Собственика продаваше и Туарег.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: BorkoFo и 95 госта