Покупка на първи автомобил

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
nedqlkow
Мнения: 66
Регистриран на: Чет 01 дек 2016 18:48
Автомобил:
Двигател:

Re: Покупка на първи автомобил

Мнениеот nedqlkow » Чет 23 фев 2017 14:08


Strosner написа:Всичко е до голям късмет, и отваряне на очите на 8, при оглед. Но за първа кола, препоръчвам нещо по-компактно, като за начало, да не подценяваме габаритите!


Задължително водя с мен човек, който е по-запознат по темата от мен. Иначе виж горните ми мнения и ще разбереш през какво ще минава всяка една евентуална кола, за да стане моя в крайна сметка.




Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Покупка на първи автомобил

Мнениеот forski » Чет 23 фев 2017 14:12


Тест драйв и технически преглед на кола нов внос, паркирана в някоя автокъща забрави!
Няма нужда от много големи изисквания при покупка на кола за 5хил. щом пали,не пуши черно или бяло през ауспуха, и видимо не личи да е търкаляна през таван всичко е наред :mhihi


Потребителски аватар
Sonny_89
Мнения: 812
Регистриран на: Сря 25 мар 2015 17:48
Автомобил: VW Passat B7 + Opel Astra H
Двигател: CFFB + Z19DTH
Местоположение: Пловдив

Re: Покупка на първи автомобил

Мнениеот Sonny_89 » Чет 23 фев 2017 14:30


forski написа: щом пали,не пуши черно или бяло през ауспуха, и видимо не личи да е търкаляна през таван всичко е наред :mhihi


Тя и моята палеше и не пушеше ама след 3 месеца турбо сменях, а за паленето още пиша по темите в дизеловия раздел. Е, поне ме предупредиха, че воланът е свалян и освежаван..... :mrgreen. А бе мамата си е е....


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Покупка на първи автомобил

Мнениеот hooligan_sk » Чет 23 фев 2017 14:39


За тест драйв, само кола с регистрация. Има такава отметка в търсачката на мобиле.бг при екстрите. Иначе от последните 20 коли които съм гледал по автокъщи, нито веднъж не е отказан преглед в сервиз(с платформа). :arrow


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1624
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Покупка на първи автомобил

Мнениеот MMX » Чет 23 фев 2017 14:40


Гледаш диапазон на цените за модела - примерно 3800-6200лв. Търсиш начално обявена цена 5500-6000 с идея за 5000-5500 след пазарлък. Ако се изхитриш да вземеш някоя за 3800 и видимо всичко ѝ е наред - после научаваш защо е намалението.


nedqlkow
Мнения: 66
Регистриран на: Чет 01 дек 2016 18:48
Автомобил:
Двигател:

Re: Покупка на първи автомобил

Мнениеот nedqlkow » Чет 23 фев 2017 15:22


forski написа:Тест драйв и технически преглед на кола нов внос, паркирана в някоя автокъща забрави!
Няма нужда от много големи изисквания при покупка на кола за 5хил. щом пали,не пуши черно или бяло през ауспуха, и видимо не личи да е търкаляна през таван всичко е наред :mhihi


Нямам особени изисквания относно екстри и тем подобни. Единственото ми изискване е колата да е с АСК, нищо повече.


nedqlkow
Мнения: 66
Регистриран на: Чет 01 дек 2016 18:48
Автомобил:
Двигател:

Re: Покупка на първи автомобил

Мнениеот nedqlkow » Чет 23 фев 2017 15:24


hooligan_sk написа:За тест драйв, само кола с регистрация. Има такава отметка в търсачката на мобиле.бг при екстрите. Иначе от последните 20 коли които съм гледал по автокъщи, нито веднъж не е отказан преглед в сервиз(с платформа). :arrow


Тест драйвът ми е изключително важен, за да усетя как автоматика реди скоростите. При най-малкото дърпане/бутане ставам и си заминавам. По същата причина ГТП също ми е с много висока важност.


nedqlkow
Мнения: 66
Регистриран на: Чет 01 дек 2016 18:48
Автомобил:
Двигател:

Re: Покупка на първи автомобил

Мнениеот nedqlkow » Чет 23 фев 2017 15:25


MMX написа:Гледаш диапазон на цените за модела - примерно 3800-6200лв. Търсиш начално обявена цена 5500-6000 с идея за 5000-5500 след пазарлък. Ако се изхитриш да вземеш някоя за 3800 и видимо всичко ѝ е наред - после научаваш защо е намалението.


Това и правя. Със сигурност няма да тръгна да купувам кола, която стандартно върви в диапазона около 5000 лева, за 2500 :)


Потребителски аватар
Dagestan
Мнения: 958
Регистриран на: Съб 30 ное 2013 19:04
Автомобил: Toledo 1M2 и един Фокус
Двигател: AGN 2000
Местоположение: Разград

Re: Покупка на първи автомобил

Мнениеот Dagestan » Чет 23 фев 2017 16:55


MMX написа:Гледаш диапазон на цените за модела - примерно 3800-6200лв. Търсиш начално обявена цена 5500-6000 с идея за 5000-5500 след пазарлък. Ако се изхитриш да вземеш някоя за 3800 и видимо всичко ѝ е наред - после научаваш защо е намалението.


Доста грешен съвет, не веднъж съм се убеждавал в това.

Оправданията, че не може да се кара пробно колата, защото няма номера, директно биха ме отказали да гледам изобщо въпросната кола, винаги има начин да се пробва - за една обиколка пред автокъщата, все ще ти се размине.


nedqlkow
Мнения: 66
Регистриран на: Чет 01 дек 2016 18:48
Автомобил:
Двигател:

Re: Покупка на първи автомобил

Мнениеот nedqlkow » Чет 23 фев 2017 17:03


Dagestan написа:
MMX написа:Гледаш диапазон на цените за модела - примерно 3800-6200лв. Търсиш начално обявена цена 5500-6000 с идея за 5000-5500 след пазарлък. Ако се изхитриш да вземеш някоя за 3800 и видимо всичко ѝ е наред - после научаваш защо е намалението.


Доста грешен съвет, не веднъж съм се убеждавал в това.

Оправданията, че не може да се кара пробно колата, защото няма номера, директно биха ме отказали да гледам изобщо въпросната кола, винаги има начин да се пробва - за една обиколка пред автокъщата, все ще ти се размине.


В момента, в който срещна отказ за тест драйв или преглед в сервиз, огледът приключва и минавам към следващата автокъща :)


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Покупка на първи автомобил

Мнениеот forski » Чет 23 фев 2017 17:14


Dagestan написа:
MMX написа:Гледаш диапазон на цените за модела - примерно 3800-6200лв. Търсиш начално обявена цена 5500-6000 с идея за 5000-5500 след пазарлък. Ако се изхитриш да вземеш някоя за 3800 и видимо всичко ѝ е наред - после научаваш защо е намалението.


Доста грешен съвет, не веднъж съм се убеждавал в това.

Оправданията, че не може да се кара пробно колата, защото няма номера, директно биха ме отказали да гледам изобщо въпросната кола, винаги има начин да се пробва - за една обиколка пред автокъщата, все ще ти се размине.


Веднъж го направих и ме спряха :biggrin
Когато си купувах предишната кола, я изкарах от автокъщата да я пробвам на пътя м/у Пловдив и Асеновград в посока Пловдив, и на 500м. от автокъщата от другата страна имаше патрулка, а половин час преди това нямаше :stumm
Съответно ме видяха, и на връщане ме спряха, като колата нямаше дори транзитни номера, само една табела ПРОДАВА СЕ :mhihi
За моя най голяма радост единия излезе човек ... :bowdown
Не знам в колко нарушения наведнъж си, шофирайки такава кола, а при евентуално ПТП просто не ми се мисли :smile


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4240
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Покупка на първи автомобил

Мнениеот tdi fen » Чет 23 фев 2017 17:18


бих погледнал тази пише че на реални километри който бих проверил http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=1xksiw http://www.mobile.bg/11486024135266824


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Покупка на първи автомобил

Мнениеот hooligan_sk » Чет 23 фев 2017 19:15


nedqlkow написа:
Dagestan написа:
MMX написа:Гледаш диапазон на цените за модела - примерно 3800-6200лв. Търсиш начално обявена цена 5500-6000 с идея за 5000-5500 след пазарлък. Ако се изхитриш да вземеш някоя за 3800 и видимо всичко ѝ е наред - после научаваш защо е намалението.


Доста грешен съвет, не веднъж съм се убеждавал в това.

Оправданията, че не може да се кара пробно колата, защото няма номера, директно биха ме отказали да гледам изобщо въпросната кола, винаги има начин да се пробва - за една обиколка пред автокъщата, все ще ти се размине.


В момента, в който срещна отказ за тест драйв или преглед в сервиз, огледът приключва и минавам към следващата автокъща :)


Процедурата за временна регистрация е точно толкова сложна колкото и постоянната, в България за разлика от една Германия, няма опция за оборотни временни табели които се слагат на избрания автомобил и караш. Съответно 99% от автомобилите на автокъщите са без никаква регистрация. Та как ще направиш тест драйв на такава кола? :gruebel

ПС: Тези от колегата над мен изглеждат доста интеерсно.


Потребителски аватар
Dagestan
Мнения: 958
Регистриран на: Съб 30 ное 2013 19:04
Автомобил: Toledo 1M2 и един Фокус
Двигател: AGN 2000
Местоположение: Разград

Re: Покупка на първи автомобил

Мнениеот Dagestan » Чет 23 фев 2017 19:18


Има такива номера, вадят се на името на автокъщата и им се плаща застраховка, общо е към 1000лв. на година. Могат да се слагат на коя да е кола, собственост на автокъщата, друг е въпроса, че джамбазите не им се дават толкова пари, а и доста от тях не купуват колите към автокъщата, а ти пишат договор между теб и германеца/австриеца, от който са взели колата.


nedqlkow
Мнения: 66
Регистриран на: Чет 01 дек 2016 18:48
Автомобил:
Двигател:

Re: Покупка на първи автомобил

Мнениеот nedqlkow » Чет 23 фев 2017 19:53


tdi fen написа:бих погледнал тази пише че на реални километри който бих проверил http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=1xksiw http://www.mobile.bg/11486024135266824


Благодаря ти за предложението, но съм се насочил по-скоро към седан или дори хечбек. Нямам семейство, тоест не превозвам деца, много рядко ми се налага да возя разни обемисти багажи, тоест не ми е необходима кола комби. Ще се огледам за седан варианти на двете марки. До момента не съм се заглеждал сериозно в Skoda, май е време и натам да погледна.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 65 госта