Покупка на първи автомобил

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
nedqlkow
Мнения: 66
Регистриран на: Чет 01 дек 2016 18:48
Автомобил:
Двигател:

Покупка на първи автомобил

Мнениеот nedqlkow » Чет 23 фев 2017 10:01


Здравейте,

съвсем скоро, в порядъка на няколко дни, ми предстои да започна сериозно да се оглеждам за първата си кола, тъй като в понеделник ще се сдобия с книжка и ми се иска да няма голям период от получаването на книжката до подкарването на автомобила.

Най-синтезирано разполагам с 5000-5500 лева и съм се насочил главно към Audi/VW/Volvo и по-конкретно A3/A4 от Audi, Bora/Passat от VW и S60/S80 от Volvo. Разбира се с приоритет търся кола от собственик, за да не ми се налага да се занимавам с автокъщи, но обявите от частни лица са все по-малко, а автомобилите, които предлагат, все по-често са в по-лошо състояние от тези в автокъщите.

След първият неуспешен оглед, на една A4-ка, която на снимките изглеждаше чудесно, а реално беше ръждясала цялата, започвам да се замислям за една разходка до Дупница, за да мога поне да имам по-голям избор за разглеждане, тъй като явно с покупка от собственик или няма да стане или ще стане много трудно. Това, което ми се иска да разбера от вас е за какво да бъда внимателен при евентуална покупка от някоя от автокъщите там? Ясно е, че няма как да се разбере всичко от един оглед, но ми се иска да сведа до минимум рисковете.




Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Покупка на първи автомобил

Мнениеот инжектопляктор » Чет 23 фев 2017 10:31


Може автомобилите от собственик да са идея в по-лошо състояние, но това не означава, че тези в автокъщите са хубави. Ако знаеш колко теми имаше и тук, и на други места за напудрени автомобили със смлени двигатели, кит и боядисвани...


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1631
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Покупка на първи автомобил

Мнениеот MMX » Чет 23 фев 2017 10:34


Не си уточнил от кой град си. От собственик е по-лесно да намериш по-рядък модел/марка. В случая Волво-то е такова. Докато Ауди и VW в повечето случаи ще се продават поради проблеми - не че няма и запазени, но търсещите са доста и имаш по-малък шанс. Докато при Волво, продавачът може да има свястна кола и да чака месеци докато я продаде.
инжектопляктор написа:Може автомобилите от собственик да са идея в по-лошо състояние, но това не означава, че тези в автокъщите са хубави. Ако знаеш колко теми имаше и тук, и на други места за напудрени автомобили със смлени двигатели, кит и боядисвани...

В голяма част от случаите колите "от собственик" са купени от автокъща от тоя собственик. Освен ако нямаш предвид първи собственик на кола купена от магазина.


Потребителски аватар
Sonny_89
Мнения: 812
Регистриран на: Сря 25 мар 2015 17:48
Автомобил: VW Passat B7 + Opel Astra H
Двигател: CFFB + Z19DTH
Местоположение: Пловдив

Re: Покупка на първи автомобил

Мнениеот Sonny_89 » Чет 23 фев 2017 10:41


Естествено, че в автокъща ще изглежда добре. Те с това си вадят хляба и целта е тази кола да се продаде с максимално висока печалба. При регистриран автомобил предимството е ,че ще го покараш и разбереш доста неща, които не можеш да хванеш дори и на празен ход пред автокъщата.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12794
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Покупка на първи автомобил

Мнениеот Zdravko Zankov » Чет 23 фев 2017 11:09


За първи автомобил Волво С60/80 не е много добра идея.
Виж В40/С40.
Иначе бюджета ти е на ръба за читаво Ауди А3.


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19560
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Покупка на първи автомобил

Мнениеот radotom » Чет 23 фев 2017 11:10


ЕИЙййййй такъв голям раздел си имаме за избор и покупка на автомобили


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Покупка на първи автомобил

Мнениеот инжектопляктор » Чет 23 фев 2017 12:34


MMX написа:В голяма част от случаите колите "от собственик" са купени от автокъща от тоя собственик. Освен ако нямаш предвид първи собственик на кола купена от магазина.

Добре, ако имаш 10 бона за кола, то имаш пари да отидеш да си я вземеш направо..примерно от Германия.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1631
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Покупка на първи автомобил

Мнениеот MMX » Чет 23 фев 2017 13:01


инжектопляктор написа:
MMX написа:В голяма част от случаите колите "от собственик" са купени от автокъща от тоя собственик. Освен ако нямаш предвид първи собственик на кола купена от магазина.

Добре, ако имаш 10 бона за кола, то имаш пари да отидеш да си я вземеш направо..примерно от Германия.

Ахаа, значи в горното си мнение като казваш "от собственик" си имал предвид собственика в Германия, но невинно си пропуснал да го уточниш? Като казваш автокъщи пак ли за германски автокъщи говорим или за наши? А забеляза ли, че авторът е споменал 5000-5500 или и с 5000лв си струва да отидеш до Германия и да търсиш кола от собственик? Нещо те влече да изпадаш в теоретични разсъждения, само и само да оправдаеш изказванията си.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Покупка на първи автомобил

Мнениеот инжектопляктор » Чет 23 фев 2017 13:09


MMX написа:Нещо те влече да изпадаш в теоретични разсъждения, само и само да оправдаеш изказванията си.

Колега, в този форум има много оплаквания от автокъщи. Има и оплаквания от частни лица. Обаче когато купуваш кола от автокъща, там е 100% напарфюмирана и дефектите са й покрити. Ако я вземеш от човек, може да е същото. Обаче има и възможност човек да я продава, защото просто му трябват пари или защото я е сменил с друга.
Давам ти пример - продадох кола с 2 хубави предни гуми, нов съединител, читав акумулатор, сменени накладки и останалото обслужване. Защото си купих друга тогава и не ми трябваха 2 коли.
Ако ми намериш автокъща, която да сменя ремъци, съединители, акумулатори и накладки преди продажба - обади ми се. Само от там ще пазаря.


Потребителски аватар
Strosner
Мнения: 295
Регистриран на: Пет 06 май 2016 11:48
Автомобил: VW - Audi - Skoda
Двигател: 2001г
Местоположение: Карлово

Re: Покупка на първи автомобил

Мнениеот Strosner » Чет 23 фев 2017 13:35


Всичко е до голям късмет, и отваряне на очите на 8, при оглед. Но за първа кола, препоръчвам нещо по-компактно, като за начало, да не подценяваме габаритите!


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Покупка на първи автомобил

Мнениеот forski » Чет 23 фев 2017 13:47


инжектопляктор написа:
MMX написа:Нещо те влече да изпадаш в теоретични разсъждения, само и само да оправдаеш изказванията си.


Давам ти пример - продадох кола с 2 хубави предни гуми, нов съединител, читав акумулатор, сменени накладки и останалото обслужване. Защото си купих друга тогава и не ми трябваха 2 коли.


Честно казано не си продал нищо по-добро от всяка втора кола в коя да е автокъща :biggrin
две гуми
читав акумулатор....накладки
Като си представя и какви консумативи си купил, дали ще е от автокъща или от теб все тая :smile
Като знам и болшинството от хората как си поддържат колите, и какви части и консумативи влагат, предпочитам да я купя от автокъща!


nedqlkow
Мнения: 66
Регистриран на: Чет 01 дек 2016 18:48
Автомобил:
Двигател:

Re: Покупка на първи автомобил

Мнениеот nedqlkow » Чет 23 фев 2017 14:00


инжектопляктор написа:Може автомобилите от собственик да са идея в по-лошо състояние, но това не означава, че тези в автокъщите са хубави. Ако знаеш колко теми имаше и тук, и на други места за напудрени автомобили със смлени двигатели, кит и боядисвани...


И този вариант го има за съжаление, но някак ми се струва по-вероятно като си е негова да й е обърнал повече внимание и да се е погрижил повече за нея. В автокъщите в същото време идеята е да се замаже проблемът и да се продаде, пък после купувачът да се оправя.


nedqlkow
Мнения: 66
Регистриран на: Чет 01 дек 2016 18:48
Автомобил:
Двигател:

Re: Покупка на първи автомобил

Мнениеот nedqlkow » Чет 23 фев 2017 14:05


Sonny_89 написа:Естествено, че в автокъща ще изглежда добре. Те с това си вадят хляба и целта е тази кола да се продаде с максимално висока печалба. При регистриран автомобил предимството е ,че ще го покараш и разбереш доста неща, които не можеш да хванеш дори и на празен ход пред автокъщата.


Имам 2 изисквания за покупка на автомобила, от които няма да отстъпя по никакъв начин. Едното е тест драйв, другото главен технически преглед в сервиз. Който от търговците може да се съобрази с тези изисквания, би могъл да представлява интерес за мен, който не може, не бих казал, че ме вълнуват предложенията му :)


nedqlkow
Мнения: 66
Регистриран на: Чет 01 дек 2016 18:48
Автомобил:
Двигател:

Re: Покупка на първи автомобил

Мнениеот nedqlkow » Чет 23 фев 2017 14:06


MMX написа:Не си уточнил от кой град си. От собственик е по-лесно да намериш по-рядък модел/марка. В случая Волво-то е такова. Докато Ауди и VW в повечето случаи ще се продават поради проблеми - не че няма и запазени, но търсещите са доста и имаш по-малък шанс. Докато при Волво, продавачът може да има свястна кола и да чака месеци докато я продаде.
инжектопляктор написа:Може автомобилите от собственик да са идея в по-лошо състояние, но това не означава, че тези в автокъщите са хубави. Ако знаеш колко теми имаше и тук, и на други места за напудрени автомобили със смлени двигатели, кит и боядисвани...

В голяма част от случаите колите "от собственик" са купени от автокъща от тоя собственик. Освен ако нямаш предвид първи собственик на кола купена от магазина.


От София съм. Принципно, ако трябва да избера между Ауди и Волво, не бих се поколебал да взема второто. Наскоро гледах една S80, която беше в прилично състояние, но се отказах заради 2.5 кубиков бензинов мотор, който направо ще ме изтормози от гледна точка на разходи, а газовия му инжекцион струва 1500 лева. Иначе ясно ми е какъв ужас е в автокъщите, затова винаги гледам да има някой по-опитен от мен при огледите.


nedqlkow
Мнения: 66
Регистриран на: Чет 01 дек 2016 18:48
Автомобил:
Двигател:

Re: Покупка на първи автомобил

Мнениеот nedqlkow » Чет 23 фев 2017 14:07


Zdravko Zankov написа:За първи автомобил Волво С60/80 не е много добра идея.
Виж В40/С40.
Иначе бюджета ти е на ръба за читаво Ауди А3.


Ще прегледам и 40-ките.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: vodoleq и 132 госта