Пасат цц съвет

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
Иво.Кръстев
Мнения: 8
Регистриран на: Нед 05 мар 2017 10:33
Автомобил:
Двигател:

Пасат цц съвет

Мнениеот Иво.Кръстев » Нед 05 мар 2017 11:02


Здравейте,
Предварително се извинявам ако съм сгрешил мястото на темата.
От известно време в мен се роди идеята за нов автомобил (нещо до 10г)
Ходих, рових , избирах и от всичко прегледано и вписващо се в бюджета ми (17-18 000) се спрях на пасат цц. Просто е с невероятно излъчване .
И по същество

http://www.dasweltauto.bg/vw-cc-18tsi-6247/
http://www.dasweltauto.bg/vw-cc-20tdi-6411/

Има и 1-2 по-евтини варианти в Бг , но без сервизна книжка и със съмнителни километри. Притеснява ме автоматичната скоростна кутия във втория вариант понеже имам братовчед , на който като му се счупи подобна на мерцедеса и директно продаде мерцедеса ... :)
Та понеже не съм кой знае , да не кажа никак компетентен моля за мнени и полезни съвети.
Също така никога не съм се докосвал до автоматична скоростна кутия и изобщо не съм сигурен че няма да изглеждам неадекватно качвайки се на подобно нещо. Още нещо , при тия колите им обслужени ли са наистина, тоест със сменени масла , ремъци и т.н ?
Колко гори това нещо , какви други разходи ще имам след покупка като изкл го , винетка , каскои т.н .
Имам и още куп въпроси :)




Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Пасат цц съвет

Мнениеот hooligan_sk » Нед 05 мар 2017 12:36


В конкретния случай по-добре избери дизела. 1.8TSI в тази генерация често имат проблем с огромна консумация на масло, това е фабричен дефект чието отстраняване струва между 3000 и 5000лв. Разхода на мотора също е доста сериозен, 30-40% над TDI-то с автомат. От друга страна дизела е с DSG кутия със съединители в маслена баня, и е сравнително издръжливо. Все пак трябва да имаш наум потенциален ремонт на кутия за 2000-4000лв. Автоматик се управлява в пъти по-лесно от ръчна скоростна кутия и за шофьорите които искат просто да се предвижат от т.А до т.Б без излишен "стрес", е по-добриуя избор. Сумите които споменах до тук не е задължително да се наложат, но ако те притесняват по принцип, по-добре се насочи към друга генерация и/или клас автомобил.

За всеки от автомобилите в Das welt auto може да получиш сервизната история и да прецениш какво е обслужвано и какво те чака теб. Успех. :th_up


Потребителски аватар
Иво.Кръстев
Мнения: 8
Регистриран на: Нед 05 мар 2017 10:33
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат цц съвет

Мнениеот Иво.Кръстев » Нед 05 мар 2017 17:11


Определено ме притесниха сумите ...
Това с маслото няма ли да го видя при огледа , ако има такъв проблем
Четох някъде че дават и 6 месеца гаранция или дадем пробег.
Ако това сега не е дефектирало и се случи във въпросните 6 месеца дали няма да мина метър ?

И друго , тия подлежат ли на пазарлък? Възможно ли е да се надявам на отстъпка и ако да в какъв размер ?


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Пасат цц съвет

Мнениеот hooligan_sk » Нед 05 мар 2017 19:25


Обслужването от сорта на масло + филтри извън Порше, със същите оригинални части които използват те, е от порядъка на 200лв, това изобщо не те интересува. Интересува те кога трябва да се смени ангренажния комплект и дали е сменен вече. При някой ТДИ мотори той се сменя на 120 000км, при други на 180 000км. Ако на този дизел му е сменен, това е още 1 + за него. На прима виста този TSI трябва да е с ангренажна верига вместо ремък, цената на комплекта не е много по-различна от ремъка, но няма предписание кога трябва да се смени. Води се до живот, което особено при TSI е пълна глупост, довела до смъртта на много мотори. :arrow

А как ще си проличи разхода на масло? За 20-30км тест драйв няма как да разбереш. Ще разбереш след първите 1000км с колата колко харчи. Обикновено когато има проблем, за 1000км гълта 1л масло, дори повече. За този производствен дефект VAG нямат официална политика и често НЕ поемат дори част от ремонта на коли във фабрична гаранция, какво остава за 7-8 годишен Пасат. От това което съм видял в други дилърства, коментар на цената на употребяваните коли се постига много трудно и е минимален. Пак си помисли дали ти се поддържа такава кола, ще я караш 2-3-4-5г и за това време все някакви възли ще имат нужда от ремонт. А в колата няма много възли които се ремонтират с по-малко от 4 цифрена сума. :th_up


Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Пасат цц съвет

Мнениеот Spas » Нед 05 мар 2017 19:41


Без значение дали някой ти каже, че е сменян ремъка или не, купуваш и сменяш веднага! Защото ако се скъса, ще е много по-лошо от проблем с кутията. DSG кутията е най-хубавото нещо, което съм карал някога. Купувай TDi-то, препоръчвам. Ако ще купуваш кола за 20000 лева, трябва да не те притесняват харчове до 10% или 2000 лева. Ако се стресираш от това, купи си евтина кола, много по-евтина! Ремъците са на приблизителна стойност от около 500 лева, маслото в кутията е около 350 (оригинално масло). На дизелчето се налага смяна на маховика на около 100000 км. и съединителите в кутията на около 200-250к, в зависимост от карането. Зверски здрав автомобил, красив и държащ цена. Един съвет, ако имаш дете/деца, вземи си комби. На мен само това не ми допада, няма достатъчно място за багаж и т.н. Иначе разход от 6/100 по магистралата със 160км/ч е нещо абсолютно нормално, аеродинамична е много, върви супер и е удоволствие да се шофира.


Потребителски аватар
Иво.Кръстев
Мнения: 8
Регистриран на: Нед 05 мар 2017 10:33
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат цц съвет

Мнениеот Иво.Кръстев » Нед 05 мар 2017 21:24


Е няма да легна да умирам , ще се справя . Явно ще се ходи до Бургас :)
Ако между другото някой се сети че продава такъв автомобил да свирка .
И друго правещо ми силно впечатление . Влизам в мобиле и виждам 10000 БМВ-Та , мерцедеси и аудита и такива пасати броящи се на пръсти ...
Благодаря за отговорите , все ми се искаше да избягам от автоматичната скоростна кутия , но какво пък , явно дизела ще е . Че е и един ремонт по-евтин... :D


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Пасат цц съвет

Мнениеот hooligan_sk » Нед 05 мар 2017 22:02


Spas написа:Без значение дали някой ти каже, че е сменян ремъка или не, купуваш и сменяш веднага!


Спасе, тва да не е горублянска талянка 3в1 бе, нали за тва човека гледа по-скъпи екземпляри от дилърствата! :icon_lol Ако в сервизната книжка го има като обслужване подпечатано от официален сервиз, няма никакъв смисъл да се прави повторно. :beer


Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Пасат цц съвет

Мнениеот Spas » Нед 05 мар 2017 22:24


Вескоооо, ако ще и да ми се закълне шефа на сервиза в майка си, ще сменя ремъка, ролките и помпата. Знаеш ли колко "сервизни книжки" съм виждал? Че и такива с български печати. Аз пак казвам, какво бих направил аз, взаимопомощ и съвет давам, всеки сам си решава :)


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Пасат цц съвет

Мнениеот hooligan_sk » Нед 05 мар 2017 22:41


Ооооо стига моля ти се... колко фалшиви сервизни книжки с оригиналния ВИН стикер на 1ва страница си виждал? Колите на Das welt auto са върнати служебки в немско, изпрани и излъскани, но с коректно обслужване. Трябва обаче да се гледа за удари, дребни и сериозни, защото те се регистрират само при застрахователя и в Порше няма да ги коментират. :th_up


Потребителски аватар
Venkicha
Мнения: 61
Регистриран на: Нед 06 сеп 2015 14:18
Автомобил: VW PASSAT ALLTRACK 170кс DSG6
Двигател: 3C BBCFGBX1 2012г

Re: Пасат цц съвет

Мнениеот Venkicha » Пон 06 мар 2017 15:22


На снимки въпросната Цецка не изглежда зле , но аз бих предпочел и една RNS -ка вместо този малък дисплей вътре . Все пак това си е личен избор. Колата е с бг регистрация и най вероятно е закупена от представителството . Днес минах от там но не я видях най-вероятно е в собственика и си я карат още. Бургаското представителство не внася коли втора употреба както правят другите. Ако решиш да идваш да я гледаш най- добре си уговори час , защото може да се разходиш напразно.


Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Пасат цц съвет

Мнениеот Spas » Сря 08 мар 2017 14:12


hooligan_sk написа:Ооооо стига моля ти се... колко фалшиви сервизни книжки с оригиналния ВИН стикер на 1ва страница си виждал? Колите на Das welt auto са върнати служебки в немско, изпрани и излъскани, но с коректно обслужване. Трябва обаче да се гледа за удари, дребни и сериозни, защото те се регистрират само при застрахователя и в Порше няма да ги коментират. :th_up


Прекалено много доверие им имаш, което няма лошо, но все пак....при достатъчно слухове за несменени ролки, по време на цялостно обслужване, заслужава ли си риска за 500-600 лева, според теб? Миналия месец видях фалшива българска книжка, с печати..... Обясни ми пак, заслужава ли си риска? Е..л съм ги и в специалистите, честно.


Потребителски аватар
kgb
Мнения: 7
Регистриран на: Пон 13 фев 2017 16:49
Автомобил: Passat CC
Двигател: 2010

Re: Пасат цц съвет

Мнениеот kgb » Сря 08 мар 2017 21:15


за бургаското ЦЦ се обаждах преди да си взема моето...собственика е частно лице, което има и Туарег и в един момент ЦЦ се оказало излишно. Поддържано е само в официалният сервиз в Бургас. Не съм го виждал лично и не мога да кажа повече за него. Ако ще го гледаш си запази час и задължително следи какво гледат по колата. Когато карах моята кола за преглед, не искаха да свалят корите отдолу за да я погледна...след лека "дискусия" станаха нещата, но дюзите така и не ми ги премериха...прегледа струва 100 лв + някакви стотинки.


ppsf
Мнения: 4
Регистриран на: Пет 12 авг 2016 13:44
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат цц съвет

Мнениеот ppsf » Чет 09 мар 2017 10:26


Аз звънях на този в Велико Търново, има проблем с харча на масло – и то тегав – хапва си по 1-2л на 1000км.
Иначе е от частно лице, холандец живущ в България. Поне това ми казаха от представителството.


Потребителски аватар
Иво.Кръстев
Мнения: 8
Регистриран на: Нед 05 мар 2017 10:33
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат цц съвет

Мнениеот Иво.Кръстев » Чет 09 мар 2017 21:08


Пффф
Утре щях да ходя да го гледам ...
Освен да видя бургаския
http://m.mobile.bg/details/11483603728620350
В събота мислех да ходя да гледам този , но като му гледам цената и бил без сервизна книжка ... от сега ме е страх какво ще видя...


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Пасат цц съвет

Мнениеот hooligan_sk » Чет 09 мар 2017 22:56


За тази кола, в този мощностен клас, 2.0TDI CR e оптимален мотор. Въпреки че отдавна смених TDI с TSI и в повечето случай предпочитам бензина, в това сравнение дизела е едни гърди напред. :th_up



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 134 госта