Съвет за покупка на Туаран/Пасат 6, 2.0 TDI

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
hvp800
Мнения: 4614
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 19:46
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ

Re: Съвет за покупка на Туаран 2.0 TDI BKD

Мнениеот hvp800 » Сря 15 мар 2017 11:59


Отвори първото ти мнение и с бутон "промени" , смени името на темата...
Това "леко пускане назад" е доста субективно, и освен да ти кажа да покараш няколко такива коли, друго не мога да ти кажа. И не е в това, че колата тръгва назад, а важното е колко е това назад. Важно е също как превключва на 1-ва към 2-ра, и на 2-ра към 3-та. Тези неща са трудно обясними по форума, и се научават с практиката..... за твое съжаление.




Потребителски аватар
kole7o
Мнения: 324
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 20:22
Автомобил: VW PASSAT B6
Двигател: BKP
Местоположение: Варна

Re: Съвет за покупка на Туаран 2.0 TDI BKD

Мнениеот kole7o » Сря 15 мар 2017 12:15


Така е, наистина, въпроса е да не го науча от ремонти по бъдещата кола. На първото мнение не ми излиза бутон "Промени"


Потребителски аватар
dalgia-73
Мнения: 423
Регистриран на: Пет 16 юли 2010 17:00
Автомобил: VW Touran
Двигател: BKC
Местоположение: Силистра

Re: Съвет за покупка на Туаран 2.0 TDI BKD

Мнениеот dalgia-73 » Сря 15 мар 2017 19:59


Колега няма как да научиш за всички проблеми за бъдещата си кола само със четене.А и не вярвай на всичко написано.Аз примерно първо си купих кола ,пък после вземах да чета за проблемите който създавал даден модел или мотор.Няма лош мотор,има лошо поддържан такъв.Колкото повече четеш толкова повече се объркваш.


Потребителски аватар
kole7o
Мнения: 324
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 20:22
Автомобил: VW PASSAT B6
Двигател: BKP
Местоположение: Варна

Re: Съвет за покупка на Туаран 2.0 TDI BKD

Мнениеот kole7o » Сря 15 мар 2017 22:32


Утре мисля да видя 1-2 коли с ръчни скорости, защото оставам с впечатлението, че 2.0 ТДИ+DSG е такава комбинация в която има вероятност 50-60% нещо да се прецака. С ръчните скорости мисля, че ще ми е една идея по-спокойно. Все пак не съм се отказал на 100% от автомата, просто мисля варианти. Има една интересна http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=29zvg0 която ми привлече вниманието, имала леки външни забележки, затова може да се договори цената още малко(така ми обясни продавача)


Потребителски аватар
hvp800
Мнения: 4614
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 19:46
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ

Re: Съвет за покупка на Туаран 2.0 TDI BKD

Мнениеот hvp800 » Сря 15 мар 2017 22:39


kole7o написа:Така е, наистина, въпроса е да не го науча от ремонти по бъдещата кола. На първото мнение не ми излиза бутон "Промени"

Като не става на първо мнение, на което ти излезе бутон " промени" , там променяш и заглавието :biggrin
Ако покараш няколко Пасати с ДСГ ( щом натам си се насочил ) сам ще разбереш кое е добре , и кое не. Просто нещата опират до усет. За целта обаче не трябва да бързаш, а това е трудното :biggrin
ПП- опитах аз да го направя ,ама не де получи добре :mhihi


Потребителски аватар
vakata
Мнения: 37
Регистриран на: Вто 10 мар 2009 23:44
Автомобил: Vw Touran
Двигател: BKD 2009
Местоположение: Несебър

Re: Съвет за покупка на Туаран 2.0 TDI BKD

Мнениеот vakata » Сря 15 мар 2017 22:57


Колега всички DSG са така. Като си по надолнище и пуснеш спирачката колата тръгва леко назад и веднага след това си поема. Това е напълно нормална работа на DSG, тъй като това не е класически автомат, а ръчна роботизирана кутия. Дава много добър комфорт при шофиране, защото на практика не усещаш кога превключва. Моя Touran има функция за потегляне под наклон и когато наклона е по-големичък когато пусна крака от спирачката ме задържа за около 2-3 секунди докато потегля.


Потребителски аватар
Pagemakerboy
Мнения: 475
Регистриран на: Пон 02 юли 2007 14:22
Автомобил: Arteon BiTdi
Двигател:
Местоположение: България

Re: Съвет за покупка на Туаран 2.0 TDI BKD

Мнениеот Pagemakerboy » Сря 15 мар 2017 22:59


kole7o написа:Утре мисля да видя 1-2 коли с ръчни скорости, защото оставам с впечатлението, че 2.0 ТДИ+DSG е такава комбинация в която има вероятност 50-60% нещо да се прецака. С ръчните скорости мисля, че ще ми е една идея по-спокойно. Все пак не съм се отказал на 100% от автомата, просто мисля варианти. Има една интересна http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=29zvg0 която ми привлече вниманието, имала леки външни забележки, затова може да се договори цената още малко(така ми обясни продавача)


Този последният ми е много странен.
Провери му километрите.
Това му е рамата.
WVWZZZ3CZ6E143091
ЧЕ не е на тия километри ти е ясно от далече, въпросът е какво му има, за да не е продаден още на тая смешна цена, че и надолу щял да сваля?
Трябва да е пълен дроб за тия пари. Мисля си, че не ти трябва...

Какви забележки имаше тоя от старите хора, дето не си го харесал? ЦЕната му хич не е лоша.
Само едно да знаеш - Пасат 6 е най-гниещият Пасат като цяло от по-новите модели и да попаднеш на неръждилник от Германия, Австрия, Швейцария, Холандия, Дания си е мисия невъзможна.
От Италия може да напипаш добър в това отношение, но колите, които нашите джамбази докарват, са обикновено гробове, карани до последно от мърлячи.
А са страшно красиви тия Пасати!


Потребителски аватар
kole7o
Мнения: 324
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 20:22
Автомобил: VW PASSAT B6
Двигател: BKP
Местоположение: Варна

Re: Съвет за покупка на Туаран 2.0 TDI BKD

Мнениеот kole7o » Сря 15 мар 2017 23:21


Как му намери рамата? Първото, което не ми хареса беше звука на мотора, като запали имаше някакъв странен звук, който стана нормален след няколко минути работа и се чуваше едно свистене като от спукан маркуч на турбо или кулер.Също имаше едно свистене, виене в лявата част на мотора, а твърдяха, че ролки и ремъци са сменяни скоро.Отдолу доста беше ръждясал и имаше наченки на ръжда по почти всички детайли. Имаше дребни външни забележки, задната броня за боя и основно не му намали цената. Аз съм си определил бюджет от 9500лв за кола която е напълно обслужена с всичко сменено(ролки, ремъци, масла, филтри и др), а на тази трябваше да се сменят+нови гуми+други дребни работи като маншон и при негова цена 10к щяхме доста да превишим бюджета. Не съжалявам като цяло, защото не ме грабна колата, не беше моята. Тази черната пътвата която качих, днес пак ходихме с майстор дя я гледаме. Освен скоростната кутия има и едно чукане в двигателя при над 1500оборота. Майстора вика ще може и дюза да е, , но трябва дя я закачи, отделно DPF филтъра свети на таблото, абе чудя дали дя я карам в сервиз при тия проблеми. Иначе много ме грабва тая кола.


Потребителски аватар
Pagemakerboy
Мнения: 475
Регистриран на: Пон 02 юли 2007 14:22
Автомобил: Arteon BiTdi
Двигател:
Местоположение: България

Re: Съвет за покупка на Туаран 2.0 TDI BKD

Мнениеот Pagemakerboy » Чет 16 мар 2017 0:24


Дай ми номера на колата, но целия, на тези старите хора (как пък са се отворили в обявата как да си скрият точно номера), и ще ти кажа и тяхната рама как е и къде да я провериш за километри.
Помпа дюзата си е шумна, но чак чукане не трябва да има. А тази, дето и е светел ДПФ, забравяш директно. Тая черната първата коя е, дай линк към обява?


Потребителски аватар
L&R
Мнения: 9371
Регистриран на: Чет 09 юни 2005 15:19
Автомобил: CCC
Двигател:
Местоположение: coffeeforums.bg
Контакти:

Re: Съвет за покупка на Туаран 2.0 TDI BKD

Мнениеот L&R » Чет 16 мар 2017 6:15


Къде се проверява по VIN за километри???


Потребителски аватар
kole7o
Мнения: 324
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 20:22
Автомобил: VW PASSAT B6
Двигател: BKP
Местоположение: Варна

Re: Съвет за покупка на Туаран 2.0 TDI BKD

Мнениеот kole7o » Чет 16 мар 2017 7:09


Аз номера на колата и на рамата на възрастните го имам. Като бях в Стара Загора я вкарахме в сервиз, от сервиза се обадиха в Автохит(представителството на VW) и километрите наистина се оказаха реални. Ама там свърши вече, колата не ме грабна, а и както казах нямам възможност да дам 10к лв за кола, която тепърва трябва да започна да обслужвам, защото ще ми излезе 12-13к лв. Идеята ми е поне няколко месеца да я карам без я обслужвам.

Тази мисля да видя днес http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=29zm4d


Потребителски аватар
kole7o
Мнения: 324
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 20:22
Автомобил: VW PASSAT B6
Двигател: BKP
Местоположение: Варна

Re: Съвет за покупка на Туаран 2.0 TDI BKD

Мнениеот kole7o » Чет 16 мар 2017 7:13


Или аз нещо не виждам и не мога да направя както трябва или някъде другаде е проблема, но ако може някой да ми помогне да сменя заглавието на темата на

Съвет за покупка на Туаран/Пасат 6, 2.0 TDI


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16285
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Re: Съвет за покупка на Туаран/Пасат 6, 2.0 TDI

Мнениеот Pichaga » Чет 16 мар 2017 9:04


готово, сменено е заглавието


Потребителски аватар
kole7o
Мнения: 324
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 20:22
Автомобил: VW PASSAT B6
Двигател: BKP
Местоположение: Варна

Re: Съвет за покупка на Туаран/Пасат 6, 2.0 TDI

Мнениеот kole7o » Чет 16 мар 2017 9:05


Благодаря!


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4248
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Съвет за покупка на Туаран 2.0 TDI BKD

Мнениеот tdi fen » Чет 16 мар 2017 12:18


kole7o написа:Идеята ми е поне няколко месеца да я карам без я обслужвам.
Тази мисля да видя днес http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=29zm4d

не добра идея според мен да я караш без да я обслужваш освен,ако не обслужена скоро със съответните документи,които го доказват
а тази която си показал е 16 клапана вероятно е с код BKP дюзи сименс



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 173 госта