Съвет за покупка на Туаран/Пасат 6, 2.0 TDI

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
chocho1208
Мнения: 185
Регистриран на: Сря 19 мар 2008 1:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Съвет за покупка на Туаран/Пасат 6, 2.0 TDI

Мнениеот chocho1208 » Пон 03 апр 2017 20:07


Колега честито за новата придобивка,дано много да те радва и безаварийно шофиране.Аз имам един въпрос,каква е разликата между 2.0 тди на Пасата и 2.0 тди на Туарана,че и аз имам дилема,но се насочвам повече към Туаран.




Потребителски аватар
dalgia-73
Мнения: 416
Регистриран на: Пет 16 юли 2010 17:00
Автомобил: VW Touran
Двигател: BKC
Местоположение: Силистра

Re: Съвет за покупка на Туаран/Пасат 6, 2.0 TDI

Мнениеот dalgia-73 » Пон 03 апр 2017 20:15


Не съм сигурен,но при напречно разположение на мотора както е при Touran го няма проблема със привода на маслената помпа.А за главата,кои пукат и кои не нека се изкажат по компетентните.Според мен всичко си е късмет.Аз първо си купих Touran и после вземах да чета колко проблемен автомобил е.Не съм съжалил дори и за миг за избора си.Зависи какво търси човек.Аз избирах между Zafira и Touran.


Потребителски аватар
chocho1208
Мнения: 185
Регистриран на: Сря 19 мар 2008 1:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Съвет за покупка на Туаран/Пасат 6, 2.0 TDI

Мнениеот chocho1208 » Пон 03 апр 2017 20:29


Та нали на Пасат Б6 мотора е напречно разположен???


Потребителски аватар
dalgia-73
Мнения: 416
Регистриран на: Пет 16 юли 2010 17:00
Автомобил: VW Touran
Двигател: BKC
Местоположение: Силистра

Re: Съвет за покупка на Туаран/Пасат 6, 2.0 TDI

Мнениеот dalgia-73 » Пон 03 апр 2017 20:41


Може и да бъркам някъде не споря .Нека който е по компетентен по въпроса да се изкаже.


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4227
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Съвет за покупка на Туаран/Пасат 6, 2.0 TDI

Мнениеот tdi fen » Пон 03 апр 2017 20:47


доколкото знам двг в туаран нямат балнисаращ вал и съответно шестостен


Потребителски аватар
Pagemakerboy
Мнения: 475
Регистриран на: Пон 02 юли 2007 14:22
Автомобил: Arteon BiTdi
Двигател:
Местоположение: България

Re: Съвет за покупка на Туаран/Пасат 6, 2.0 TDI

Мнениеот Pagemakerboy » Пон 03 апр 2017 22:09


Провиснал таван, изтъркани копчета и дръжки не е особено присъщо за този модел, особено за гледаните екземпляри. Но щом водещото е била цената...
Преди две години продадох един на 315 000 км реални и вътре салонът и копчетиите всичките бяха абсолютно неразличими от нови.
Смени си само шестостена ВЕДНАГА и силно се надявай да не е започнал да превърта вече във вала. После го сменяй през смяна на масло ако е читав.
Наличието на чип (всъщност не е чип, а софтуерно вдигат мощността), не е много добър показател за турбото, което не е от силните страни на тая кола.


Потребителски аватар
kole7o
Мнения: 324
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 20:22
Автомобил: VW PASSAT B6
Двигател: BKP
Местоположение: Варна

Re: Съвет за покупка на Туаран/Пасат 6, 2.0 TDI

Мнениеот kole7o » Вто 04 апр 2017 6:34


Съгласен съм колега, колата не е най-запазената, имаше и доста по-хубави които видях, но ми хареса как работи двигателя. Понеже нямах повече възможност да обикалям за коли(работата ми е свързана с личен автомобил) минах на варианта или ще имам късмет или ще ям дървото. Надявам се с тази да е на късмет. Засега мисля да я карам около година, докато събера някой лев за следващия пасат. Шестостена ще го сменя тия дни, маслото трябва ли да го сменям, тъй като то е на около 6000км и има поне още толкова до смяната?


Потребителски аватар
kole7o
Мнения: 324
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 20:22
Автомобил: VW PASSAT B6
Двигател: BKP
Местоположение: Варна

Re: Съвет за покупка на Туаран/Пасат 6, 2.0 TDI

Мнениеот kole7o » Сря 05 апр 2017 10:47


Много интересно, когато запаля колата сутрин при по-хладно време няма пушек, на 200м от нас има светофар, като тръгна и спра на светофара виждам, че леко пуши бяло, след няколко минути работа пушека изчезва и след това няма пушек. Каква ли може да е причината? Галава, дюза, конденз? Когато купих колата антифриза беше на минимум. Прибрах се така от Троян във Варна, без да доливам и без да ми изписва, че трябва да долея, после покарах още 100-200км и долях 1л антифриз, като преди да долея все още беше в минимума. Сега наблюдавам дали изчезва антифриза, но мисля, че е на същото ниво.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Съвет за покупка на Туаран/Пасат 6, 2.0 TDI

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 05 апр 2017 10:59


Следи си антифриза !!! Надявай се да е конденз в ауспуха и просто след няколко минути да се стоплят тръбите и да почва да изпарява.


Потребителски аватар
kole7o
Мнения: 324
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 20:22
Автомобил: VW PASSAT B6
Двигател: BKP
Местоположение: Варна

Re: Съвет за покупка на Туаран/Пасат 6, 2.0 TDI

Мнениеот kole7o » Сря 05 апр 2017 11:55


На това се надявам, като е топла не пуши.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8289
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Съвет за покупка на Туаран/Пасат 6, 2.0 TDI

Мнениеот Stivi » Сря 05 апр 2017 12:53


DoH_KuXoT написа: Надявай се да е конденз в ауспуха и просто след няколко минути да се стоплят тръбите и да почва да изпарява.

А дано,ма надали ! Това да не е бензинка на газ че да кондензира по тръбите,да не говорим че времето вече е топло и няма условия за конденз. Карам дизели от 25г и освен в големите студове не съм виждал да пуши бяло от ауспуха, освен ако не гори масло /само че тогава пушека е синкав/ или антифриз ! Просто наблюдавай откъде ще "изскочи зайчето" :wink


Потребителски аватар
Lupender
Мнения: 708
Регистриран на: Съб 29 окт 2011 18:22
Автомобил: SEAT Cordoba
Двигател: TDI 1.9 ASV
Местоположение: Благоевград

Re: Съвет за покупка на Туаран/Пасат 6, 2.0 TDI

Мнениеот Lupender » Сря 05 апр 2017 13:46


На мен опела като почне да обогатява за регенерация на ДПФ-а ми изпушва бяло, но е съпроводено с индикатор за регенерация. Сурова нафта в тракта при загряване почва да пуши бяло.


civilen
Мнения: 41
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 7:39
Автомобил:
Двигател:

Re: Съвет за покупка на Туаран/Пасат 6, 2.0 TDI

Мнениеот civilen » Сря 05 апр 2017 17:22


Колегата в предния пост добре го е предположил. Когато започне да пуши как и е моментния разход на празен ход? Ако е в регенерация вдига разхода около 3-4 литра за час. Поне при моя Опел е така :)


Потребителски аватар
kole7o
Мнения: 324
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 20:22
Автомобил: VW PASSAT B6
Двигател: BKP
Местоположение: Варна

Re: Съвет за покупка на Туаран/Пасат 6, 2.0 TDI

Мнениеот kole7o » Сря 05 апр 2017 19:30


Трябва да погледна. Каква е тази регенерация? Като запаля не пуши, като тръгна и спра пуши леко, така е примерно около 5 минути и спира да пуши.


Потребителски аватар
marianchev
Мнения: 2296
Регистриран на: Вто 27 мар 2007 14:03
Автомобил: Passat B5 + B6
Двигател: AFN + BKP
Местоположение: Вкъщи

Re: Съвет за покупка на Туаран/Пасат 6, 2.0 TDI

Мнениеот marianchev » Сря 05 апр 2017 20:37


Регенерация при този мотор на пасат ВКР не може да има, понеже няма ДПФ филтър. Подобно леко бяло пушене и при мен има при по-хладен въздух и студен мотор. Пушенето се появява да речем около минута след палене и изчезва след още 2-3 минути. Така беше когато купувах колата, така е и сега. Карам същия пасат със същият мотор от есента на 2014 година и все още не съм доливал антифриз - не е намалял никога. От смяна до смяна на масло - 15000км доливам приблизително 1 литър масло 5/30. Това за пушека. За мотора - засега да чукна на дърво никакъв отказ. Спрямо купето е икономичен. Сменях превантивно шестостена в маслената помпа (мисля по-назад в темата беше постната снимка точно с моя шестостен старият и новият до него).
Миналата година отказа едно от моторчетата на ръчната. Смених с ново, нова адаптация през вагком и воала.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 51 госта