Съвет за покупка на Туаран/Пасат 6, 2.0 TDI

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
kole7o
Мнения: 324
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 20:22
Автомобил: VW PASSAT B6
Двигател: BKP
Местоположение: Варна

Re: Съвет за покупка на Туаран/Пасат 6, 2.0 TDI

Мнениеот kole7o » Пет 24 мар 2017 21:36


Продължавам с търсенето...




Потребителски аватар
kole7o
Мнения: 324
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 20:22
Автомобил: VW PASSAT B6
Двигател: BKP
Местоположение: Варна

Re: Съвет за покупка на Туаран/Пасат 6, 2.0 TDI

Мнениеот kole7o » Съб 25 мар 2017 20:16


Колеги помагайте пак, излезе ми един пасат 2007г. купуван от България, на 150000км реални, обаче мотора е BKP, дюзите не знам дали са сменени, ще проверя. Много е запазена(приятел я гледа) утре и аз ще отида да я видя. Дали да я взимам, по принцип гледам BMP защото уж са една идея по-здрави, или да гледам за друга? Откъм проблеми еднакви ли са двата мотора или BMP е по-надежден?


Потребителски аватар
ssssl
Мнения: 924
Регистриран на: Вто 12 май 2009 17:47
Автомобил:
Двигател: CJXC
Местоположение: Sofia

Re: Съвет за покупка на Туаран/Пасат 6, 2.0 TDI

Мнениеот ssssl » Нед 26 мар 2017 1:07


kole7o написа:пасат 2007г. купуван от България, на 150000км реални,

Това, ако е истина, е най-важното.
Всичкото 10годишно , дизел, "нов внос", е на около половин милион км.


Потребителски аватар
kole7o
Мнения: 324
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 20:22
Автомобил: VW PASSAT B6
Двигател: BKP
Местоположение: Варна

Re: Съвет за покупка на Туаран/Пасат 6, 2.0 TDI

Мнениеот kole7o » Нед 26 мар 2017 5:48


Ще проверя, но на 99% е така.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Съвет за покупка на Туаран/Пасат 6, 2.0 TDI

Мнениеот hooligan_sk » Нед 26 мар 2017 8:17


На 150 000км дюзите и шестостена можеби ще те чакат теб. Което пак е по-добре от това да те е гнус да седнеш в някой лустросан милионник де... А и колата не е само мотор. :th_up


Потребителски аватар
kole7o
Мнения: 324
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 20:22
Автомобил: VW PASSAT B6
Двигател: BKP
Местоположение: Варна

Re: Съвет за покупка на Туаран/Пасат 6, 2.0 TDI

Мнениеот kole7o » Нед 26 мар 2017 12:33


Дюзите са сменени, днес видях и покарах колата, добре върви, вътре е като нова, отвън ома дребни забележки, въпроса е какво мога да очаквам от кола на тези километри?


Потребителски аватар
dalgia-73
Мнения: 423
Регистриран на: Пет 16 юли 2010 17:00
Автомобил: VW Touran
Двигател: BKC
Местоположение: Силистра

Re: Съвет за покупка на Туаран/Пасат 6, 2.0 TDI

Мнениеот dalgia-73 » Нед 26 мар 2017 15:44


hooligan_sk написа:На 150 000км дюзите и шестостена можеби ще те чакат теб. Което пак е по-добре от това да те е гнус да седнеш в някой лустросан милионник де... А и колата не е само мотор. :th_up

Подкрепям колегата колата не е само мотор.Определено купето е по важно.И какво като са сменяни дюзите.Зареждаш веднъж калпава нафта и край със тях.


Потребителски аватар
kole7o
Мнения: 324
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 20:22
Автомобил: VW PASSAT B6
Двигател: BKP
Местоположение: Варна

Re: Съвет за покупка на Туаран/Пасат 6, 2.0 TDI

Мнениеот kole7o » Пон 27 мар 2017 21:35


Колата вече е факт, днес купих Пасат 6, 2006г, BKP със сменени дюзи, много стегната кола, мотора не се чува, работи много добре. Обслужена е колата, всичко е сменено, шестостена е сменен също, сравнително запазена е(с изключение на 2-3 дребни забележки и провиснал таван, който ще оправя), прибрах я от Троян към Варна, върви перфектно(има чип и е 170-180коня), разход при 130-140км/ч е 6л на 100. Трябва да и направя реглаж, че волана е на криво. Този шестостен на колко километра се сменя? За какво да внимавам, на кое да обръщам внимание при този мотор?


Потребителски аватар
technopolis
Мнения: 204
Регистриран на: Съб 07 ное 2009 19:04
Автомобил: Ford Focus 2019
Двигател:
Местоположение: София

Re: Съвет за покупка на Туаран/Пасат 6, 2.0 TDI

Мнениеот technopolis » Вто 28 мар 2017 9:32


Привода (шестостена) струва 7 лв., но по важното е че той не решава НИЩО! Аз съм го сменял три пъти и от опит казвам това. За да има ефект трябва да се смени не само привода, а с новият по дълъг такъв, който влиза само в новата помпа, а тя иска нови успокоителни валове на маслото, а те от своя страна се събират само в новият картер. Това стъпва на около 3000 лв. Два пъти сменях привода и за няма 3-4 хил. км. се прецака отново. Тогава дадох колкото трябва и смених всичко в картера и вече нямам проблем, а съм направил повече от 50-60 хил. км. Но през това време смених и една турбина, вал на дюзите и лагери на разпределителният вал ......


Потребителски аватар
kole7o
Мнения: 324
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 20:22
Автомобил: VW PASSAT B6
Двигател: BKP
Местоположение: Варна

Re: Съвет за покупка на Туаран/Пасат 6, 2.0 TDI

Мнениеот kole7o » Вто 28 мар 2017 12:48


А как се разбира, че се е прецакал шестостена? Аз евентуално мисля да го сменя след 3-4 хил.км когато е смяната на маслото. Да сменям ли и маслената помпа тогава? В момента нямам възможност да отделя 3000лв за това което си писал по-горе. Направо като чета колко работи могат да и се счупят и за какви суми за ремонти става въпрос, не мога да се зарадвам на колата.


Потребителски аватар
dalgia-73
Мнения: 423
Регистриран на: Пет 16 юли 2010 17:00
Автомобил: VW Touran
Двигател: BKC
Местоположение: Силистра

Re: Съвет за покупка на Туаран/Пасат 6, 2.0 TDI

Мнениеот dalgia-73 » Вто 28 мар 2017 16:09


Колега карай си колата и не мисли много.Каквото има да става ще стане,без значение колко си чел.Всеки мотор си има по нещо.Дано да ти е на късмет и да те радва дълго време.


Потребителски аватар
kole7o
Мнения: 324
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 20:22
Автомобил: VW PASSAT B6
Двигател: BKP
Местоположение: Варна

Re: Съвет за покупка на Туаран/Пасат 6, 2.0 TDI

Мнениеот kole7o » Вто 28 мар 2017 16:14


Благодаря колега, дано този път имам късмет.


Потребителски аватар
technopolis
Мнения: 204
Регистриран на: Съб 07 ное 2009 19:04
Автомобил: Ford Focus 2019
Двигател:
Местоположение: София

Re: Съвет за покупка на Туаран/Пасат 6, 2.0 TDI

Мнениеот technopolis » Сря 29 мар 2017 7:52


Ето снимка с тръгнал шестостен и с нов:
http://s14.postimg.org/w2p4w274h/20150530_115425.jpg

Аз лично като тръгна на път със семейството някак си не се осланям на късмета а на това,което съм вложил,оправил,сменил по колата за да имам сигурност (особено повечето пъти извън България)
Да всеки мотор може да те остави на пътя така е. Но някак си като те остави тоя проблем на пътя и си смлял всичко в мотора и е за кофата някак си е мнооого по неприятно!

И ще цитирам себе си още на първа страница ти бях писал:

technopolis написа:Здравей,
моя е беше BMR - Individual с всичко възможно в него.И двата мотора страдат от едно и също освен ако не са четирибуквените тоест комън рейлите.Там са по изчистени нещата но явно нямаш бюджет за тях.
1.Като двигател е супер надежден като изключим (дюзи(ако не са сменяни и са сименсовите),шестостен,глава) за тях в по долните точки ще напиша.Всичко друго си е консуматив.
2.На извънградско няма разлика градско може би да има максимум 2на сто но удоволствието от 170hp е съвсем различно много ама много по добро за това купе съчетано с DSG.
3.Това е лошо,че не знаеш нищо!Когато купувах моята от Германия чичака имаше супер прилежна сервизна книжка.И големите неша който бяха сменяни DPF преди 10 000км и по сервизна акция дюзи 4бр Bosch. Тоест пасата тази серия тези двигатели имат проблеми но имаше за какво да се хвана беше и на добри километри 250 000км:) Но парите който дадох можех тук да взема на "реални" комън реъл.
4.Намери този мотор за който получиш информация,че е сменено нещо от важните неща (поне дюзи) а в мобилето има 2/3 който са минали сервизна акция за дюзи,има и такива със сменен шестостен.(което не помага) тря се смени целия мармалад с маслени помпи,картери и.т.н.
5.Тук не се наемам да дам правилен отговор.
6.Може да гласуваш повече доверие на тези с четири буквените кодове.

И имам един съвет. НЕ си взимай от тази серия (не зависимо от историята) с трите букви в краен случай CR четири буквените!!!!


Потребителски аватар
kole7o
Мнения: 324
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 20:22
Автомобил: VW PASSAT B6
Двигател: BKP
Местоположение: Варна

Re: Съвет за покупка на Туаран/Пасат 6, 2.0 TDI

Мнениеот kole7o » Сря 29 мар 2017 8:34


Еми ще я потъркалям малко пък ще видим. Надявам се на късмет. То трябва да има някакви индикации ако тръгне да отказва маслената помпа, преди да си смлял двигателя. Мисля след като я регистрирам днес-утре, да я вкарам в сервиз и да я огледат отвсякъде, за да знам как е колата към момента.


Потребителски аватар
Lupender
Мнения: 708
Регистриран на: Съб 29 окт 2011 18:22
Автомобил: SEAT Cordoba
Двигател: TDI 1.9 ASV
Местоположение: Благоевград

Re: Съвет за покупка на Туаран/Пасат 6, 2.0 TDI

Мнениеот Lupender » Сря 29 мар 2017 8:57


:screwy Ако непредубеден човек прочете тази тема в него спонтанно ще възникне въпроса: Защо по дяволите да давам една торба пари за Пасат?!!



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 151 госта