Фолксваген ШАРАН 2.8 ВР6-това ли е най скапания Шаран на света???

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Hyundaysantafe
Мнения: 1
Регистриран на: Пет 17 фев 2017 8:16
Автомобил: VW golf 2 1990
Двигател: EG 1990

Фолксваген ШАРАН 2.8 ВР6-това ли е най скапания Шаран на света???

Мнениеот Hyundaysantafe » Вто 07 мар 2017 22:00


Шаран 2.8 4х4 Страшно ли е да го притежаваш???
Търсех си нещо което да ме удовлетвори като СУВ и като автомобил с повече места за возене. Обичам да ходя на пикници и на палатка. Притежавам една Тойота пикник но защо ли? Японците произвели такава надеждна машина не и сложиха едно 4Х4??? Второ напоследък нещо започвам да не харесвам дизела? То направо ми писна да слушам Европейски директиви за по чист въздух за забрана на дизелите освен, че нафтата я направиха с цената на уискито и т.н. Трето нищо не може да сравни звука на един " шестак" бензин с потропващото мърморене на дизела. Три месеца селектирам нещо което би ме удовлетворило....ама няма! Единственото е Фоалксваген Щаран 2.8 бензин 204 конье. Всичко с идеята беше в правилна посока...Мощен Голям седем местен, място за палатки и примуси колкото щеш, Багаж пътници мощност..Щар по щар...богата работа...Бе това е моят автомобил. И се почна едно сондиране на мнения. Много четене и много червени очи, не че има много информация разбира се, повечето е коментарна. Никой не излезна да каже: ДА аз карам дакъв Дарак и той е такъв и такъв. МАЙСТорите които попитах дадоха мнение: Какво??? тоя кенеф не си го взимай само проблеми, скъпи части, троши се яко. Поне пет майстора с които контактувам от години доказали се изцяло пред моите много тънки критерии за автомобилен майстор....НИТО ЕДИН не ми даде нещо към което да се захвана. Само негативи. Дори един от тях каза: ВР6 е4 прекрасен мотор, мощен бърз..ноооо на Шаран нещо не става. Купи си Голф ВР6 но не и Шаран??? б.ах мааму нещо не разбирам...КОЙЪ ПРОИЗВЕДЕ ТОВА НЕДОРАЗУМЕНИЕ??? И вярно в Мобилето е пълно с такива и НИКОЙ ама НИКОЙ не ги ку2пува. Стоят един обяви по 6-7 месеца и няма продажба. Все едно продават Форд Маверик..там няма продаване с години...АМА ТОВА Е Фолксваген бе???А ГЛЕДАМ КАРАТ СИ ГИ ХОРАТА НА ЗАПАД. ЩЕ МИ ДАДЕ ЛИ НЯКОЙ ИНФОРМАЦИЯ ЗАЩО ТОЗИ ТАКА ДОБРЕ ЗАМИСЛЕН АВТОМОБИЛ НИКОЙ НЕ ГО ХАРЕСВА И НЕ ГО ЩЕ ДА ГО ПОПРАВЯ?? САМО АЗ ЛИ ГО ХАРЕСВАМ И САМО АЗ ЛИ МИСЛЯ ЧЕ Е ДОБРА КОНЦЕПЦИЯ...И ГО ИСКАМ БЕ..НО НЕ ДА ЛЕЖА ПОД НЕГО А ДА ГЪЛТАМ КИЛОМЕТРИ! АКО НЯКОЙ ЗНАЕ МАЙСТОР КОЙТО ДА Е НАЯСНО С ТАЯЯ КОШНИЦА ДА ДАДЕ СЪВЕ3Т ЩОТО ВЕЧЕ МИ ИДВА ДА ГО КУПЯ И ДА ДАМ ПАРИТЕ ЗА ЕДНО КРЪГЧЕ И ПОСЛЕ ДА ГО МЕТНА В ИСКЪРА или да го шибна в пъвия стълб само и само да си начеша крастата! Това ли е най скапания Фолксваген????? Шаран 2.8 4Х4 явно по мнението на много и майсторихора ДА!!!




Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Фолксваген ШАРАН 2.8 ВР6-това ли е най скапания Шаран на света???

Мнениеот hooligan_sk » Сря 08 мар 2017 10:43


Най-скапания Шаран е неподдържания на сериозен пробег. Дали ще останеш доволен или не от автомобила, зависи изцяло от това колко добре ще си го подбереш. :th_up


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Фолксваген ШАРАН 2.8 ВР6-това ли е най скапания Шаран на света???

Мнениеот forski » Сря 08 мар 2017 10:51


Toва важи за всяка една марка автомобили, както поддържаш такова ще караш. Марката като цяло не е от значение, Форд Маверик м/у другото не е никак лош СУВ, причината да висят с месеци в мобилето най вероятно е свързана с това че е ФОРД :no
БГ потребителя като цяло е доста странно животно ... :smile


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12793
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Фолксваген ШАРАН 2.8 ВР6-това ли е най скапания Шаран на света???

Мнениеот Zdravko Zankov » Сря 08 мар 2017 10:55


Майсторите не го харесват, труден е всеки ремонт.
С този мотор. Иначе това изпълнение е фул от към екстри.


Потребителски аватар
stoev87
Мнения: 353
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 21:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Ignore List: Escap3 ,Pirogov,Soldier90

Re: Фолксваген ШАРАН 2.8 ВР6-това ли е най скапания Шаран на света???

Мнениеот stoev87 » Сря 08 мар 2017 11:05


Шарана си е ОК - просто ти сам се вкарваш в някви филми и правиш грубата грешка да си избираш кола не според лични нужди и предпочитания а според мнения от форуми :wink


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19695
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Фолксваген ШАРАН 2.8 ВР6-това ли е най скапания Шаран на света???

Мнениеот Vlad777 » Сря 08 мар 2017 11:11


VR6 мотора ако е някой милионник доста ще плачеш. Хич не са евтини за него ремонтите.

Така че ако имаш бюджет за хубав автомобил със сервизна история и реални километри под 200000 - ще е добър избор.

:arrow Ето един пример колко струва такъв, добре поддържан автомобил в Германия


Потребителски аватар
stoev87
Мнения: 353
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 21:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Ignore List: Escap3 ,Pirogov,Soldier90

Re: Фолксваген ШАРАН 2.8 ВР6-това ли е най скапания Шаран на света???

Мнениеот stoev87 » Сря 08 мар 2017 11:22


Не са без пари ремонтите ако е милионник съгласен съм но е доста по-опростен и евтин за поддръжка спрямо надлъжния 2.8 . За това купе с 4x4 според мен е оптималния избор ако все пак се търси някаква динамика .


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4245
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Фолксваген ШАРАН 2.8 ВР6-това ли е най скапания Шаран на света???

Мнениеот tdi fen » Сря 08 мар 2017 12:31


според мен 1.8 T също е приемлив вариант


Потребителски аватар
stoev87
Мнения: 353
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 21:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Ignore List: Escap3 ,Pirogov,Soldier90

Re: Фолксваген ШАРАН 2.8 ВР6-това ли е най скапания Шаран на света???

Мнениеот stoev87 » Сря 08 мар 2017 12:48


Еми то не случайно няма 1.8Т 4Мotion на това купе ... Ако ще е четири цилиндров мотор дизела идва доста по адекватен с големия си въртящ момент.


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Фолксваген ШАРАН 2.8 ВР6-това ли е най скапания Шаран на света???

Мнениеот polovera_9n3 » Сря 08 мар 2017 15:10


Отскоро имам досег до шаран вр6 автоматик, но не е 4х4. Шарана е на мой приятел, взе го от зет му, който доста годинки го кара. Бях карал преди това вр6 само в голф, и отначало си мислех, че в шарана ще е умрел и то с автомата- да ама не... върви доста доволно, а ако го караш в обороти - там му е силата - над 3500- усеща се и набира като чипосана голфара :mhihi звука също е добър. Вчера го карах от Хасково до Кърджали и тоя автоматик дето е- направи ми впечатление, че като караш нагоре със 100 и искаш да изпревариш бързо- доста е муден... лепя педала долу-.... секунда, две( поне така ми се струва) и връща 4та... вдига на 3300об някъде.... още секунда две- чак тогава ръга 3та и излита...Пробвах и преди да изпреваря да пусна газта за момент и да я залепя пак долу- не се получи... После пробвах с тип-троника- пак на баир със 100, лоста от D - вдясно- 2 пъти цък цък минус и се изстрелва. Голяма кола е, но не усеща тежка. На мен лично ми харесва и си заслужава.
А за къмпинги е ИДЕАЛНА. Миналото лято на един язовир 2ма човека спяха отзад без проблем. Надуваемо легло влиза без проблеми и не се налага да мъкнеш палатка. Въпросния шаран е с доста високо окачване- фабрично е. С около 10санта е по-високо от моето поло.
И НЕ, ТОВА НЕ Е НАЙ-СКАПАНИЯ ШАРАН НА СВЕТА :beer


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4245
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Фолксваген ШАРАН 2.8 ВР6-това ли е най скапания Шаран на света???

Мнениеот tdi fen » Сря 08 мар 2017 16:42


според мен поддръжката не много скъпа,но смяната на веригата препоръчително с оригинална е доста скъпо начинание


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Фолксваген ШАРАН 2.8 ВР6-това ли е най скапания Шаран на света???

Мнениеот polovera_9n3 » Чет 09 мар 2017 18:19


... а най-гадната кола на света е Рено Канго 1.5 дци от 2000г.. .... умрело е още от завода :bishop


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Фолксваген ШАРАН 2.8 ВР6-това ли е най скапания Шаран на света???

Мнениеот vucata » Чет 09 мар 2017 18:38


Разхода на гориво няма да ти хареса. Хората си купуват ВАН за да минават мнооого километри. 2.8 не е все още за нашите пътища и цени на горивата. Поддръжката е скъпа, 4х4 си е система която си иска своето. Място при двигателния отсек няма никакво и майсторите псуват много модела. Ако търсиш бърз СУВ насочи се към Субару. И там има тънкости и схеми с части и поддръжка, но поне е по-масова машина от Шаран с VR6 от новото поколение 204 коня!


Потребителски аватар
Sarafov_03
Мнения: 425
Регистриран на: Съб 17 окт 2015 12:00
Автомобил:
Двигател:

Re: Фолксваген ШАРАН 2.8 ВР6-това ли е най скапания Шаран на света???

Мнениеот Sarafov_03 » Чет 09 мар 2017 22:34


polovera_9n3 написа:... а най-гадната кола на света е Рено Канго 1.5 дци от 2000г.. .... умрело е още от завода :bishop


Ааа, има и по-гадна- Фиат Добло 1,2 бензин, 65 коня.


Потребителски аватар
stoev87
Мнения: 353
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 21:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Ignore List: Escap3 ,Pirogov,Soldier90

Re: Фолксваген ШАРАН 2.8 ВР6-това ли е най скапания Шаран на света???

Мнениеот stoev87 » Пет 10 мар 2017 10:57


Брех и това доживях да чуя в тоя форум как Субару били по масови машини от VW ... А как го пратиха човека от 7 местен ван на СУВ идея нямам . Едно е сигурно - мъдростта която се лее от някои от участниците във форума е безкрайна и неизчерпаема :bowdown



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 91 госта