Какви са стъпки при покупко продажба на МПС от юридическо лице с транзитни номера.

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
thuglife7777
Мнения: 4
Регистриран на: Пон 13 мар 2017 0:46
Автомобил:
Двигател:

Какви са стъпки при покупко продажба на МПС от юридическо лице с транзитни номера.

Мнениеот thuglife7777 » Пон 13 мар 2017 0:47


Здравейте, понеже доста четох в интернет и нямаше на 100% подобен казус, като моят ето за какво става въпрос.


Харесах си кола и реших да си я закупя. Колата е собственост на юридическо лице (фирма) и е с транзитни номера. А попринцип я кара един човек, който просто и е подновявал транзитните номера (български). Та кажете какви са стъпките които следват. Аз разбрах някои, но имам няколко въпроса. Понеже я взимам от юридическо лице (фирма) то ще ми бъде издадена фактура. Трябва ли да правя пълномощно на човека, който в момента си я кара или мога и аз сам да си оправя нещата за фактурата. Защото след като имам фактура не съм сигурен дали трябва да се ходи при нотариус. Знам, че ако издавам пълномощно на човека трябва да отиде при нотариус където го упълномощавам да върши действия със съответното МПС записано в пълномощното. Напрактика с това пълномощно той може ли да запише по висока цена във фактурата от която сме се уговорили. Не мисля, че колата има проблеми с документите, защото за издаване на транзитни номера се изискват документи. След като имам фактурата мисля, че е следва КАТ и плащане на ЕКО-такси и тнк за да пъдат издадени " постояните" номера. Да уточня колата няма да се транспортира в друг град. В един град си оставя.




Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Какви са стъпки при покупко продажба на МПС от юридическо лице с транзитни номера.

Мнениеот Iezekil » Пон 13 мар 2017 7:52


Щом ти издадат фактура на твое име,не се ходи при нотариус,нито пък ти издаваш пълномощни на някого.Прехвърляш си я с фактурата.


thuglife7777
Мнения: 4
Регистриран на: Пон 13 мар 2017 0:46
Автомобил:
Двигател:

Re: Какви са стъпки при покупко продажба на МПС от юридическо лице с транзитни номера.

Мнениеот thuglife7777 » Пон 13 мар 2017 8:50


Iezekil написа:Щом ти издадат фактура на твое име,не се ходи при нотариус,нито пък ти издаваш пълномощни на някого.Прехвърляш си я с фактурата.


А ДДС трябва ли да се плати тогава


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Какви са стъпки при покупко продажба на МПС от юридическо лице с транзитни номера.

Мнениеот Iezekil » Пон 13 мар 2017 9:07


При внос извн ЕС май се плаща ддс.Дали е платено и кой ще го плаща-питай продавача.Хем ще си формираш крайната цена.


thuglife7777
Мнения: 4
Регистриран на: Пон 13 мар 2017 0:46
Автомобил:
Двигател:

Re: Какви са стъпки при покупко продажба на МПС от юридическо лице с транзитни номера.

Мнениеот thuglife7777 » Пон 13 мар 2017 9:23


Iezekil написа:При внос извн ЕС май се плаща ддс.Дали е платено и кой ще го плаща-питай продавача.Хем ще си формираш крайната цена.


От Италия е. Така, че би трябвало да няма.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19688
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какви са стъпки при покупко продажба на МПС от юридическо лице с транзитни номера.

Мнениеот Vlad777 » Пон 13 мар 2017 9:43


Ако не е платена еко такса - ще тябва да я платиш - около 270 лв.


thuglife7777
Мнения: 4
Регистриран на: Пон 13 мар 2017 0:46
Автомобил:
Двигател:

Re: Какви са стъпки при покупко продажба на МПС от юридическо лице с транзитни номера.

Мнениеот thuglife7777 » Пон 13 мар 2017 10:17


Vlad777 написа:Ако не е платена еко такса - ще тябва да я платиш - около 270 лв.


Да. Човека си каза, че не е плащана. А и едва ли ще има проблеми с документи и тнк щом може да се изкарват транзитни номера.

А възможно ли е да не са плащани такси при самият внос от фирмата. Или щом има транзитни номера всичко е точно и изрядно.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19688
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какви са стъпки при покупко продажба на МПС от юридическо лице с транзитни номера.

Мнениеот Vlad777 » Пон 13 мар 2017 11:21


То няма други такси от Италия.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 144 госта