Passat B6 Въпроси/отговори/препоръки

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
radogetov
Мнения: 36
Регистриран на: Сря 10 авг 2016 19:40
Автомобил: Passat B6
Двигател: BKP 2006
Местоположение: Видин

Re: Passat B6 Въпроси/отговори/препоръки

Мнениеот radogetov » Пет 09 фев 2018 17:33


Нито съм търговец, нито моята кола се обсъжда в темата, ама честно много се дразня като се почне вечната тема за километрите. Не виждам смисъл да има спорове и да се определя една кола като добра или лоша заради километража. И особено това дали е реален или не. Може ли някой да ми обясни кое би предпочел:
1. Запазен, поддържан правилно и навреме, и със направени няколко по-сериозни (финансово) ремонта но в топ състояние и на фалшиви 190к км или на истински 350к.
2. Позакрепен, с предстоящи няколко ремонта за по над 1000лв (само една рейка + един маховик са поне 2500лв общо), поддържан с компромиси автомобил, но на реални доказуеми 88к км
????????
Нито твърдя че кола на малко км е лоша и гаранция за ремонт, нито че кола на много км е добра и супер, просто самата идея да се интересуваш от това какви и колко са км за мен е тотално, напълно и абсолютно безсмислена и време и енергоемка. Една кола като я харесаш по обява, я пробваш. Ако ти хареса как вози и не те притесни нещо в поведението й, я плащаш. Ако не ти хареса - отиваш да гледаш друга. Толкова е просто според мен.




mishuk
Мнения: 20
Регистриран на: Нед 14 яну 2018 12:23
Автомобил: VW Passat b6 VW Passat CC
Двигател: 2005 2011

Re: Passat B6 Въпроси/отговори/препоръки

Мнениеот mishuk » Пет 09 фев 2018 22:10


Колата втора употреба е и голяма доза късмет. Ще ти дам два примера,тръгнах да си купувам евтина кола с която да си закарам багаж до България. Намерих една обява за ситроен ксара пикасо на цена за скрап. Продаваха я едни наркомани,два дни чисих марихуаната и райския газ от нея. При това леко чукната,и на враг не бих препоръчал подобна покупка. Чистейки вътре попаднах на едно чекмедже под шофьорската седалка ,пълно с документи. Цялата история,масла ремъци,гуми и всички поправки с фактури и гаранция. Закара ме до България без дори да вдига капка. На следващата година като се прибрах,реших да я поразходя ,запали от четвърт,без проблеми с стоялия година акумулатор и румънската нафта. От друга страна преди няколко години си купих БМВ,от първи собственик с пълна история ,както си му е редът. Няма нещо което не му се счупи,накрая отиде за скрап. Изводът е че колкото и да гледаш и смяташ,всичко е голяма доза късмет.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Passat B6 Въпроси/отговори/препоръки

Мнениеот hooligan_sk » Пет 09 фев 2018 23:00


Едното е прост семеен бебевоз, другото автомобил от премиум бранд с повечко и по-сложна техника, който обикновено се кара агресивно... пък нека да е каран от 1 човек. Естествено че освен пробега, колата трябва и да е поддържана. Но аз повече кола с недоказуем пробег - няма да си купя. Това означава кола с неясна история. Купувал съм си достатъчно такива и не ми харесва. :arrow


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Passat B6 Въпроси/отговори/препоръки

Мнениеот Mishonti » Пет 09 фев 2018 23:08


Аз също съм на мнение, че кола с недоказуема история няма да си купя повече, най-вероятно и изобщо няма да е от тук.


Кiko
Мнения: 92
Регистриран на: Съб 23 авг 2014 15:35
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 Въпроси/отговори/препоръки

Мнениеот Кiko » Съб 10 фев 2018 2:23


Значии като цяло хич да не давам 10 11 хил.за няква кола пак ще се чупи по добре няква по евтина


mishuk
Мнения: 20
Регистриран на: Нед 14 яну 2018 12:23
Автомобил: VW Passat b6 VW Passat CC
Двигател: 2005 2011

Re: Passat B6 Въпроси/отговори/препоръки

Мнениеот mishuk » Съб 10 фев 2018 12:04


Исках да кажа че и късмет е необходим. Колата може да е поддържана и с цялата история на света,просто при теб да е късмета да се счупи мотор или съединител или компютър да даде фира...


Кiko
Мнения: 92
Регистриран на: Съб 23 авг 2014 15:35
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 Въпроси/отговори/препоръки

Мнениеот Кiko » Вто 20 фев 2018 18:10


Здравейте отново колеги имам следния въпрос Пасатите Б6 с код на мотора BMP 140 к.с. и със код на мотора ВМR 170 к.с освен DPF имат ли и наличен катализатор ?


Dimiter_Krastev
Мнения: 4
Регистриран на: Съб 17 фев 2018 23:18
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 Въпроси/отговори/препоръки

Мнениеот Dimiter_Krastev » Вто 20 фев 2018 22:11


Здравейте,
нов съм тук и ще ви помоля за съвет.
Запалих се много да се кача на Б6, гледах обяви, изчетох тази тема и много други подобни, разбрах някои неща, но навярно и още много незнам :)
Сигурен съм , че някои ще ме обвинят, че хем съм разбрал що за изненади могат да се очакват, хем продължавам да го искам, но мерака да намерим най-читавия екземпляр е голям.
Та - попаднах на една Нова(не коригирана) обява от 08.февруари за кола юни 2008. Днес мой колега е минал да я види и каза , че колата е в много добро състояние и вид.Италианка, купена от частно лице без видими външни дефекти, ръжди и забележки по интериора. Продавача в къщата е казал, че не знае дали е Помпа-дюза или Комън-рейл, но му е дал да гледа,пробва, снима и ако иска да го закача на диагностика, ако си носи. Въпреки ниските температури и напълно студена, колата е запалила супер леко и заработила много равномерно още от самото начало. Изпрати ми смимки на рамата и са махнали кората на мотора и е снимал уж кода на мотора, но според мен , не е улучил какво точно трябва да снима.
file-6.jpeg
,
file1-3.jpeg

Молбата ми към Вас е ще можем ли да разгадаем, точна дата и номер(тип) на мотора и евентуално някой ще може ли да съдейства с информация по рама за някаква хронология на сервизни посещения, сервизна история и последно записани километри при обслужване.
Могат ли при диагностика да се установят някакви по-истински километри освен тези на таблото? Имали други модули , които помнят километрите и джамбазите не могат да ги трият и там.
Благодаря Ви предварително и разчитам на помощта Ви.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6148
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B6 Въпроси/отговори/препоръки

Мнениеот VWGT » Вто 20 фев 2018 22:36


напиши ВИНа, че от снимката не се чете и ще ти изпратя инфо за колата (код на двигател, дата на производство, подробно описание на оборудването). Сервизната история ще трябва от представителството да си я провериш.


Dimiter_Krastev
Мнения: 4
Регистриран на: Съб 17 фев 2018 23:18
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 Въпроси/отговори/препоръки

Мнениеот Dimiter_Krastev » Вто 20 фев 2018 22:48


WVWZZZ3CZ8E134779
Благодаря ти предварително, а смяташ ли, че от представителство ще се съгласят да дадат инфо?


Потребителски аватар
Pagemakerboy
Мнения: 475
Регистриран на: Пон 02 юли 2007 14:22
Автомобил: Arteon BiTdi
Двигател:
Местоположение: България

Re: Passat B6 Въпроси/отговори/препоръки

Мнениеот Pagemakerboy » Вто 20 фев 2018 23:18


Рамата е лесна, историята може и не само от представителство.
Ето за тази кола екстрите, разбира се лъжат за годината на производство, изобщо не е юни 2008-ма, а е ноември 2007-ма и продавачът прекрасно знае, че е помпа дюза, а не комън рейл!
http://carinfo.kiev.ua/cars/vin/volkswa ... po3j17xgl8
НИКОГА не бих си купил кола от автокъща, ама никога!
Случвало ми се е да си купя изключително запазена кола преди 10 години иначе точно от автокъща, при това в Дупница - само съединител беше тръгнал и след няколко месеца се наложи да сменя.
Всичко друго беше перфектно. Ама това беше някога, а и я платих скъпичко.
Кола от къща трябва да се купува с ясното съзнание, че НИЩО не е оправено по нея и ВСИЧКО проблемно е умишлено маскирано, за да се продаде.


Dimiter_Krastev
Мнения: 4
Регистриран на: Съб 17 фев 2018 23:18
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 Въпроси/отговори/препоръки

Мнениеот Dimiter_Krastev » Вто 20 фев 2018 23:49


Това е обявата :https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11518095027434633&slink=67zhma
Ще дадеш ли жокер за историята?
Между другото 2007 след голямо търсене на читав Golf 4, един петък преди да тръгна на почивка видях да свалят едно Стило - 2003 от Автовоз и много го харесах. В жабката намерихме сервизна книжка и километрите 52к точно отговаряха и на таблото, а лед това много пъти четено се потвърдиха и в компа.
Сега е на 88к и от 4 години не е палено в гаража,въпреки всичките си екстри и перфектното си състояние и стойка, тъй като служебната Октавия 2008 ми допада доста повече като динамика и возия. За втори път съм със шина на левия крак и при две коли няма кой да натиска съединителя :) и смятам , че е време за автомат.


Кiko
Мнения: 92
Регистриран на: Съб 23 авг 2014 15:35
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 Въпроси/отговори/препоръки

Мнениеот Кiko » Сря 21 фев 2018 5:15


Кiko написа:Здравейте отново колеги имам следния въпрос Пасатите Б6 с код на мотора BMP 140 к.с. и със код на мотора ВМR 170 к.с освен DPF имат ли и наличен катализатор ?

Някой знае ли колеги


vgamzoff
Мнения: 43
Регистриран на: Вто 17 окт 2017 23:11
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 Въпроси/отговори/препоръки

Мнениеот vgamzoff » Сря 21 фев 2018 10:31


Халогените за мъгла могат ли да се регулират, че единия бие много на високо?


Sent from my iPhone using Tapatalk


Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 815
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: Passat B6 Въпроси/отговори/препоръки

Мнениеот Asko VW » Сря 21 фев 2018 10:59


Dimiter_Krastev написа:Това е обявата :https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11518095027434633&slink=67zhma

На снимките колата изглежда доста добре, запазена е, прилично оборудвана, не е команреил, но е с правилния помпа-дюза двигател - BMP, цената е прилична, един по-внимателен оглед за техническо състояние, вкл. диагностика (писал си, че търговеца позволява) и ако всичко е ОК ......, само след евентуалната покупка горещо препоръчвам още при първоначалното обслужване да смениш шестостена - привода на маслената помпа.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 43 госта