Passat B6 Въпроси/отговори/препоръки

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Кiko
Мнения: 92
Регистриран на: Съб 23 авг 2014 15:35
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 Въпроси/отговори/препоръки

Мнениеот Кiko » Сря 21 фев 2018 18:03


Кiko написа:Здравейте отново колеги имам следния въпрос Пасатите Б6 с код на мотора BMP 140 к.с. и със код на мотора ВМR 170 к.с освен DPF имат ли и наличен катализатор ?

?????????




Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4412
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Passat B6 Въпроси/отговори/препоръки

Мнениеот Pet_rov » Сря 21 фев 2018 20:18


Кiko написа:
Кiko написа:Здравейте отново колеги имам следния въпрос Пасатите Б6 с код на мотора BMP 140 к.с. и със код на мотора ВМR 170 к.с освен DPF имат ли и наличен катализатор ?

?????????

Според теб имат ли?
И за да не съм офтопик
https://volkswagen.7zap.com/en/rdw/pass ... 53-253051/
По-лесно е да ти го кажат наготово, отколкото малко да потърсиш.


Кiko
Мнения: 92
Регистриран на: Съб 23 авг 2014 15:35
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 Въпроси/отговори/препоръки

Мнениеот Кiko » Сря 21 фев 2018 21:37


С никой не искам да се заяждам просто тук според мен е мястото на което да се пита за всичко и благодаря за инфото колега


quovadis
Мнения: 2
Регистриран на: Съб 15 дек 2007 15:54
Автомобил: Passat B6 FSI
Двигател: AXZ
Местоположение: София

Re: Passat B6 Въпроси/отговори/препоръки

Мнениеот quovadis » Пет 09 мар 2018 13:28


Здравейте,
От няколко дни чета теми свързани с В6, тъй като си харесах (може би) следващият автомобил.
Става въпрос за 3.2 FSI 4motion.
Интересуват ме по-слабите места, на които да се наблегне при оглед на такъв автомобил - особено за DSG-то. От прочетеното разбрах, че прави ли се нормално обслужване на автоматика - смяна масло и филтър е ок. Въпросът е - какви са цените за евентуална подмяна на съединителите (2, доколкото разбрах)? Маховик? Не можах да намеря ориентировъчни из интернет за това.

Газ няма да се слага. Километрите годишно ми варират между 10 и 15к - не мисля, че има особен смисъл от сложни газови, като реално се консумира и бензин. Текущият ми разход на Mercedes-a ми е 12.5, с включена печка - карана основно на къси разстояния (3-4 км. и гася). Затова и разход от около 13-14 бензин не мисля, че е проблем в градски условия. Извънградското ще е с литър-два отгоре, но не е огромна болка.

Конкретно съм харесал един екземпляр, ако някой може да даде компетентно мнение по снимки само, ще бъда много благодарен. А, ако излезе, че някой я е гледал вече, ще бъде още по-добре.
Става въпрос за следната обява: https://www.mobile.bg/11513255297406605

Благодаря ви предварително за отделеното време и поздравления за темата с толкова много информация. :)


Dimiter_Krastev
Мнения: 4
Регистриран на: Съб 17 фев 2018 23:18
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 Въпроси/отговори/препоръки

Мнениеот Dimiter_Krastev » Пет 06 апр 2018 19:55


Здравейте колеги,
с риск да объркам мястото и темата бих искал да ви помоля отново за малко съдействие.
Става въпрос за кола , на която се спрях , а собственика е толкова убеден и сигурен в верността на думите си и публикуваните данни, че даже е снимал и публикувал в обявата си рамата на колата:TMBLD95L9B6061663.
Пробвах с разни VIN - декодери, но не постигнах почти нищо, а знам , че тук сте професионалисти и в тази сфера и ви моля за мнение и ако можем да извлечем малко допълнителна информация за колата, екстри и оборудване и най-вече последно известни километри.

Благодаря ви предварително и ви желая весели и светли празнични дни.
А ако с ваша помощ се разбере и нещо добро за тази кола, може да си направим един хубав семеен подарък. :smile


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6148
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B6 Въпроси/отговори/препоръки

Мнениеот VWGT » Пет 06 апр 2018 23:14


мястото определено не е това, но все пак
http://carinfo.kiev.ua/cars/vin/skoda/v ... 1gba7jzanv


Даниел Сарафов
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 14 юни 2018 18:44
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 Въпроси/отговори/препоръки

Мнениеот Даниел Сарафов » Нед 19 авг 2018 17:22


Здравейте колеги,имам следният проблем!
Скъсах пистов ремък.
Смених семе ринг на колянов вал и пистовият ремък,също така и маслото 5W30.
След около 500км ми светна лампата на чека.
Грешката е 0012
Може ли да съм разтегнал верига.
Собственика от който я взех каза че била сменена.
Колата е Passat 1.6fsi.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 27 госта