Ще си купувам първа кола и имам няколко изисквания, та моля за някакъв съвет и мнение !!!

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
gugun4u
Мнения: 531
Регистриран на: Сря 21 авг 2013 11:16
Автомобил: VW Golf 5
Двигател: 1.9 TDI 2007
Местоположение: София

Re: Ще си купувам първа кола и имам няколко изисквания, та моля за някакъв съвет и мнение !!!

Мнениеот gugun4u » Пон 03 апр 2017 15:46


Незнам какъв е толкова зор - а да се спестят 70-80 лева данък на кола за 10 бона(ако това е проблема да е до 102 коня), надявам се това да не е критерии за начина на бъдещото и обслужване. По темаата, кола на атмосферен бензин, пъргава и до 102 коня, по голяма от Поло/Фиеста няма. Форд имаха някакви малки турбинирани мотори, там по може да има някаква нормална динамика от бензинов мотор до тия коне, но отново на малка кола. Ако бях на мястото на колегата, бих погледнал дизела, ако толкова иска да е с малък данък, дори 90 коня дизел би бил по - удачен от 1.6 бензин. Поне няма да издъхне напълно, като качи 2-3 ма човека и малко багаж в колата. Реално ако иде на по - нормалния дизел, само от много по - малкия разход ще се изплати годишния данък. За мен лично в 2017 година, 1.6 атмосферен бензин напълно неъответства на времето в което живеем, да не говорим да се постигне и динамика с него. Не случайно първите години на Г6 са последните за този мотор. TSI - ката също е много по - приятен мотор, но там ако искаш да караш със скорост по - голяма от 110 извънградско, разхода отива по - близо до 8 - чка отколкото до 6 - чка, а не съм убеден, че е ОК да му сложиш газ(ако целиш икономия). Тука вече някой друг колега с повече опит с него да каже. Ако толкова мислиш как ще хвърляш турбини, съединители и прочие, на един познат бащата си взе Шкода, дизелче, без турбо ... около 60 коня, сигурно никога няма да се скапе нищо около този мотор, за сметка на това има динамиката на Москвич. Въпрос на приоритети...




Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 893
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Ще си купувам първа кола и имам няколко изисквания, та моля за някакъв съвет и мнение !!!

Мнениеот viksanlg » Пон 03 апр 2017 17:57


Едно мое предложение на малък автомобил,лек и сравнително много добри конски сили за теглото си.
http://www.auto-data.net/bg/?f=showCar&car_id=8041


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Ще си купувам първа кола и имам няколко изисквания, та моля за някакъв съвет и мнение !!!

Мнениеот forski » Пон 03 апр 2017 19:08


Honda Jazz 1.4 v-tec 100к.с. и забравяш за всичко друго :biggrin
Прикачени файлове
9298640o.jpg


SCH777
Мнения: 24
Регистриран на: Вто 28 мар 2017 19:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Ще си купувам първа кола и имам няколко изисквания, та моля за някакъв съвет и мнение !!!

Мнениеот SCH777 » Пон 03 апр 2017 20:08


благодаря за коментарите и бих искал да поясня, че въпросните конски сили не са за избягване на данъка, а просто не искам да е чак толкова мощна - давали са ми да карам кола 1.6 75коня около 1000кг и там се осеща разликата в ускорението като натовариш няколко човека, но въпреки това на баирите и 4ма и 1 да сме си поддържа 140 !!!!!, което е добре според мен за толкова коне, двигател и тежест(хората).
Добре относно избора, понеже няколко колега споменаха за килограмите и мощността, та какво трябва да е съотнощението между мощност и килограми ???


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 893
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Ще си купувам първа кола и имам няколко изисквания, та моля за някакъв съвет и мнение !!!

Мнениеот viksanlg » Пон 03 апр 2017 20:22


Да това също е много приемливо предложение и е почти секунда по бавен до 100 км от фиестата поне според аутодата.Като цяло Хонда имат убави динамични двигатели.Малко по-тегаво е с ремонтопригодноста им по двигателите понякога ,но лично аз харесвам някои техни модели.Ако погледне някои модели на Тойта няма да збърка и не на последно място Митсубиши.Моделът им Колт има невероятна маса от 935 кг.и 109 коня и поне според пак аутодата се истрелва за по 10 сек.до 100км ч.Опредлено си е малка ракетка с незначителни коне,но малка маса.
http://www.auto-data.net/bg/?f=showCar&car_id=15754


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Ще си купувам първа кола и имам няколко изисквания, та моля за някакъв съвет и мнение !!!

Мнениеот polovera_9n3 » Пон 03 апр 2017 23:03


Конски сили, конски сили.... въртящия момент къде остана? Той показва доста повече силата на мотора от конските сили. Имам 2 автомобила по 70к.с. единия е 90нм при 5000об, другия е около 170н.м. при 1800об. 1вия бие 2рия при ускорение до към 70км/ч, докато втория не вкара 4та... при изпреварване 2рия автомобил няма нужда да връщам от 5та на 4та или 3та. тегли яко на 5та за разлика от 1вия. Аналог можеш да направиш и с коли с по около 100 коня. :beer
Давам и друг пример- карах ено бмв Х5 3.0 бензин 230 коня - 300н.м. на 3500об , после пак Х5 ама 3.0 дизел 218коня 500н.м. на 2000об. Първото е УМРЕЛ КОН спрямо 2рото.


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 893
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Ще си купувам първа кола и имам няколко изисквания, та моля за някакъв съвет и мнение !!!

Мнениеот viksanlg » Вто 04 апр 2017 10:12


Тук никой не оспорва въртящия момент при бензина и дизела.Първото изискване е колата да е бензин,от там на татъка коментарите по темата отпадат.Ако си запознат с малолитражки бензинови автомобили след 2002-3 година с такава разлика във въртящия момент просто сподели и дай предложения както аз и някои други колеги направихме ще е от полза!


SCH777
Мнения: 24
Регистриран на: Вто 28 мар 2017 19:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Ще си купувам първа кола и имам няколко изисквания, та моля за някакъв съвет и мнение !!!

Мнениеот SCH777 » Вто 04 апр 2017 12:11


добре де, ИМАМ ВЪПРОС !!! : Кола 1.6 бензин 102 коня(примерно както е голфа 6ца), с 148нм при 3800 оборота(според аутодата) как ще набира спрямо кола 1.6 бензин 105 коня, 145нм при 4000 оборота, като се има предвид, че 2те като маса са горе долу сходни (с 30на килограма разлика в полза на 1та ) ...... та как би набирала 1та спрямо 2та, защото ВЪРТЯЩИЯТ И МОМЕНТ е по-висок от 2та, но е при мааалко по-ниски обороти(3800 срещу 4000), това какво значи точно(понеже съм аматьор), при по-високите обороти ще набира малко по-бавно 1та спрямо 2та, а при малко по-ниски ще е по-бързо, макар че са горе долу сходни 1та 3800 и 2та 4000 оборота.
Давам този пример, защото съм карал кола с характеристики като 2та и имам представа за нея, за това питам, за да мога да ги сравня !
МОЛЯ ОТГОВОРЕТЕ МИ ПО ПОСОЧЕНИЯ ПРИМЕР !!! ..... БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО !


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Ще си купувам първа кола и имам няколко изисквания, та моля за някакъв съвет и мнение !!!

Мнениеот forski » Вто 04 апр 2017 12:13


Аз тук разлика не виждам ... и двете ще се набират по-един и същи начин :biggrin
В идентичен клас, с идентични двигатели, не очаквай чудеса от едните спрямо другите заради 5 нютона или 3 коня повече или по-малко!


SCH777
Мнения: 24
Регистриран на: Вто 28 мар 2017 19:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Ще си купувам първа кола и имам няколко изисквания, та моля за някакъв съвет и мнение !!!

Мнениеот SCH777 » Вто 04 апр 2017 12:18


ами и аз честно казано така мисля forski, защото едното е 148нм с 3 повече от другата 145, което минимално, а 148 е при 3800, а 145 при 2та е при 4000 оборота, като разликата между оборотите също е малка, но аз не съм спец, затова питам, някой КОМПЕТЕНТЕН ДА МИ ОБЯСНИ !!!!


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Ще си купувам първа кола и имам няколко изисквания, та моля за някакъв съвет и мнение !!!

Мнениеот forski » Вто 04 апр 2017 12:23


Това са автомобили които да те возят, не очаквай нищо повече от тях, търси такъв който е с доказано стабилна и безпроблемна платформа, двигател, ск.кутия, електроника и т.н. Според мен Хондата от тези години, и I-во и II-ро поколение е лидер в класа си по-надеждност!


gugun4u
Мнения: 531
Регистриран на: Сря 21 авг 2013 11:16
Автомобил: VW Golf 5
Двигател: 1.9 TDI 2007
Местоположение: София

Re: Ще си купувам първа кола и имам няколко изисквания, та моля за някакъв съвет и мнение !!!

Мнениеот gugun4u » Вто 04 апр 2017 13:21


Добре, а поради каква причина колегата изключва дизела. Точно покрай тези коне има много добри дизелови предложения и то не само от ВАГ. Отновсно 140 -те при баир със 100 коня атмосферен бензин, ако сте 4 - ма в колата, и някой ти убие инерцията на баира преди тунела на Тракия примерно, ще мине извесно време докато отново стигнеш 140, под извесно време имам предвид с педала до ламарината и мноого бавно покачваща се стрелка. За сметка на това, за един дизел около тези коне, това не е проблем. Ако искаш динамика, не е това типа мотор, който ти трябва, не че един дизел около тези коне е равно на спортна кола, просто са по - адекватни като съотношение динамични характеристики/разход. Аз лично ако държа на бензин бих взел една TSI - ка, поне ще ми напълни душата като я карам. Виж за Джаза подкрепям - малка и конфортна и здрава кола, но ако търсиш нещо като Голф 6, може би няма да ти е по вкуса.


ma_in
Мнения: 147
Регистриран на: Нед 27 апр 2008 18:27
Автомобил: Passat B2 _ Passat B5 _ Octavia 2
Двигател: JN _ ACK _ BMM
Местоположение: София

Re: Ще си купувам първа кола и имам няколко изисквания, та моля за някакъв съвет и мнение !!!

Мнениеот ma_in » Вто 04 апр 2017 14:27


Аз също съм за Хондата, но ако няма да се газифицира. Иначе голфче. Другото което можеш да направиш е да погледнеш Форд фокус или Опел астра, имат 1,6 двигатели и се газифицират рутинно. За 10 бона има доста запазени и под 10 годишни. Можеш да погледнеш и VW Polo, по-евтини са и на габарити са колкото голф3. Имам познати с всичките изброени коли и никой няма някакви драми и им се радва. Покарай всяка от тях и което ти е на сърце търсиш читава, според мен няма кой знае колко разлики. И още нещо- подкрепям те за бензина. Аз също не бих си взел дизел по ред причини, които са изброявани в други теми.


SCH777
Мнения: 24
Регистриран на: Вто 28 мар 2017 19:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Ще си купувам първа кола и имам няколко изисквания, та моля за някакъв съвет и мнение !!!

Мнениеот SCH777 » Вто 04 апр 2017 14:43


Благодаря за коментарите !


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Ще си купувам първа кола и имам няколко изисквания, та моля за някакъв съвет и мнение !!!

Мнениеот forski » Вто 04 апр 2017 15:26


Хубаво е да изясниш дали търсиш малък градски автомобил, или компактен хечбек, защото тогава Джаз и Голф нямат много общо!



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 189 госта