Мнение за Passat B7 2.0 TSI DSG

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
pipsi
Мнения: 4
Регистриран на: Нед 08 май 2011 18:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Dupnica

Мнение за Passat B7 2.0 TSI DSG

Мнениеот pipsi » Нед 02 апр 2017 21:48


Здравейте колеги,
Тъй като в България явно повечето VW са TDI трудно се намира мнение за двигателни TSI.
Търся си Пасат B7 и до момента съм гледал предимно 2.0 TDI, но трудно се попада на читав екземпляр. Скоро ми попадна VW Passat B7 с двигател 2.0 TSI с DSG, като цяло добра кола, но прочетох противоречиви мнения.
Моля да споделите мнения и впечатления!
Интересува ме здравина на двигателя, разходи за експлотация, разход на гориво (градско, извънградско с 90-100 км и магистрален разход). За газификацията разбрах - не става.




Потребителски аватар
dafi
Мнения: 150
Регистриран на: Сря 06 май 2009 13:39
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнение за Passat B7 2.0 TSI DSG

Мнениеот dafi » Пон 27 ное 2017 21:34


Да повдигна малко темата.

Понеже и аз се замислям за б7 или за ЦЦ 2,0TSI DSG, ако някой може да сподели мнения за мотора и като цяло за тези два модела.
В момента се ровя из нета за инфо, но чесно казано засега не намирам някакви сериозни проблеми, а и повечето инфо е все за дизели.

От предишния модел знам за проблема с електроната спирачка, той решен ли е при по новите модели?
За по-малките мотори знам че имат ядове, 1,8 харчи масло, но чесно казано за 2,0 нямам инфо.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: val4ana и 166 госта