Golf 7 1.5 TSI DSG

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
testdemo
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 16 мар 2009 16:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sf

Golf 7 1.5 TSI DSG

Мнениеот testdemo » Сря 05 апр 2017 0:48


Здравейте колеги,
реших да си закупя чисто нов автомобил и съм се спрял именно на Golf 7 1.5 TSI DSG . Досега никога не съм имал кола от групата на VW и ми трябват малко съвети от разбиращите от марката, дали си заслужава парите тази кола, тъй като реално аз я избирах по технически параметри и цената, които аз търся, но реално нямам наблюдения за марката.

Бихте ли ми ударили едно рамо и да кажете дали 1.5 TSI е хубав мотор (въпреки че е прекалено нов, за да има реални наблюдения над него)? За съжаление нямам парите за GTI, затова избрах най-големия възможен мотор преди GTI-то.

Също, иска ми да се карам автоматик (никога не съм карал досега) и ми сте стори доста интересен този автоматик на VW - 7 степенен DSG.

Също така, може ли да кажете реално в гаранцията на VW, какво влиза? От това, което разговарях с тях, колата трябва да се обслужва при тях, което няма проблем и че тя е 5 години или 150 000км (което от 2те събития настъпи първо). Интересува ме запознатите от Вас, колко реално излиза обсужването на тази кола (ролки, ремъни, масла)? И колко струва обслужването на скоростната кутия, тъй като четох (колко е вярно незнам, тъй като найстина съм нов с марката и нямам пряки наблюдения), че на 60 000 километра се сменя масло и някакъв филтър?

И последно, колко струва обслужване на ходова част? Тъй като по БГ пътищата, ще се налага значително повече да се обслужва ходовата част на колата отколкото в чужбина.




Потребителски аватар
nii
Незабравим член
Мнения: 4204
Регистриран на: Пон 24 яну 2005 13:33
Автомобил: Golf 2 Automatic
Двигател: RP
Местоположение: кръчмата
Контакти:

Re: Golf 7 1.5 TSI DSG

Мнениеот nii » Сря 05 апр 2017 22:09


карам Пасат 1.4 TSi, макар и различен ,предполагам че цените са идентични.

смяна на масло с филтри около 430лв (по книжка на 30000км, аз сменям на 20000)
някой колеги сменят на 30К в Порше, и на всеки междинни 15К в друг сервиз, излиза около 160-170 в части (масло Longlife 507.00 от клубния магазин с 3 филтъра афтърмаркет)
ремъци засега не съм сменял (моя е с ангренажна верига от старите)
DSG7 засега 72000км няма съществени проблеми (понякога забавя при тръгване от 1 и претриса като сменя от 1 на 2, не е фатално). тази кутия не се обслужва по принцип!

в гаранцията УЖ влиза всичко, засега не съм имал казус (смениха ми спирачни апарати , фабричен дефект на Пасат; при смяна на масло по тяхна инициатива смениха някакъв тампон). скоро ще ходя да видя преден ляв амортисьор, май хлопа, имам още 6 месеца гаранция и дано го сменят без въпроси.

Като цяло не виждам причина да не си купиш този Голф.


testdemo
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 16 мар 2009 16:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sf

Re: Golf 7 1.5 TSI DSG

Мнениеот testdemo » Пет 07 апр 2017 3:24


Супер, благодаря за изчерпателния отговор.


Потребителски аватар
Ицку®
Мнения: 1112
Регистриран на: Пет 02 ное 2007 22:52
Автомобил: 2xTouran TDI
Двигател: CAYC 2014 и CFHF 2015
Местоположение: Поморие

Re: Golf 7 1.5 TSI DSG

Мнениеот Ицку® » Пет 07 апр 2017 19:41


В новия брой на Ауто Билд има ревю точно на такъв голф.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: HukuTyY и 132 госта