прехвърляне на автомобил

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
NioksDimitrov
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 12 апр 2017 19:14
Автомобил:
Двигател:

прехвърляне на автомобил

Мнениеот NioksDimitrov » Сря 12 апр 2017 19:27


на 9-ти 9-ти 2016 си купих автомобил като пред нотариус беше само продавача защото нямах време . продавача ме увери че няма да има проблем и че после мога да се подпиша на даденото място. след срещата на продавача с нотариуса преснима договора като оригинала остана за мен. още при огледа на автомобила ми казаха че са плащани данъци . и понеже въобще не съм имал време за прехвърляне в кат наскоро реших да проверя дали тази кола има данъци за плащане . понеже все още се води на продавача дадох ЕГН-то и излезне че са неплатени от 2015 до 2017 .... въпроса ми е какво ще стане когато отида в кат .. има ли вероятност да се прехфърли на мое име при положение че пред нотариус няма как да мине номера без да са платени данъци :/ да не стане така ще данъците ще се прехвърлят на мен ...




Потребителски аватар
Dagestan
Мнения: 958
Регистриран на: Съб 30 ное 2013 19:04
Автомобил: Toledo 1M2 и един Фокус
Двигател: AGN 2000
Местоположение: Разград

Re: прехвърляне на автомобил

Мнениеот Dagestan » Сря 12 апр 2017 20:56


За теб няма да има проблем, евентуално ако нещо се случи спънка, вината е в нотариуса и/или продавача. Продавача, че е предал фалшиви декларации за липса на задължения и нотариуса, че ги е заверил. Ти не си в грешка според мен.

Днес регистрирах кола в КАТ и нищо не споменаха, нито са ми искали бележки за данъци и т.н. Документите, които искат в КАТ са договор и копие, гражданска и талоните.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19687
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: прехвърляне на автомобил

Мнениеот Vlad777 » Чет 13 апр 2017 8:51


По-лесно ще е да отидеш при нотариуса и да видиш дали изобщо има такъв договор или е партенка, отколкото ние да хвърляме боб тук.


Потребителски аватар
santo_trafficante
Мнения: 7159
Регистриран на: Сря 21 дек 2005 11:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: прехвърляне на автомобил

Мнениеот santo_trafficante » Пон 17 апр 2017 17:20


Минаваш през Кат без проблем. Няма да дължиш стари данъци. Само ако даден автомобил е със запор е проблем.


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: прехвърляне на автомобил

Мнениеот $100 » Пон 17 апр 2017 19:16


Данъците се дължат от момента, в който декларираш колата в данъчното (по-точно от датата на прехвърляне). Така че дължиш от 09.09.2016 до момента. Назад данъците са проблем на продавача.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8293
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: прехвърляне на автомобил

Мнениеот Stivi » Пон 17 апр 2017 19:58


Предполагам е излишно да ти напомням, че и в КАТ и в общината ще те суровакат с глоби, ако им идеш с договор отпреди половин година /стига изобщо да имаш някакъв договор/ icon_idea


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: прехвърляне на автомобил

Мнениеот icoico » Пон 17 апр 2017 20:15


NioksDimitrov написа:на 9-ти 9-ти 2016 си купих автомобил като пред нотариус беше само продавача защото нямах време . продавача ме увери че няма да има проблем...

... пред нотариус няма как да мине номера без да са платени данъци :/ да не стане така ще данъците ще се прехвърлят на мен ...


То пред нотариус по принцип няма как да мине и номерът да ти продадат кола, без да си присъствал на подписването на договора, така, че наистина най- добре отиди при него и провери имаш ли изобщо по документи кола или имаш лист хартия icon_idea


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: прехвърляне на автомобил

Мнениеот $100 » Пон 17 апр 2017 21:41


Ако прилича на подпечатан от нотариус договор, значи има договор. От КАТ няма да ходят при нотариуса за сверка.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: прехвърляне на автомобил

Мнениеот icoico » Вто 18 апр 2017 7:32


От КАТ естествено никъде няма да ходят...ако л@йното не удари вентилатора. Моя позната беше "направила" някаква декларация вместо съдружника си(близък роднина), с негово съгласие, "щото нямал време". После се изпокараха нещо и той я натопи за използване на подправен документ. Над година я разнасяха по следователи. Та ако колегата с първото мнение още не е виждал нотариуса, пред когото теоретично си е купил колата не е лошо да го види, преди да предприеме каквото и да било друго. Лично мнение.


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: прехвърляне на автомобил

Мнениеот $100 » Вто 18 апр 2017 20:31


Струва ми се, че има разлика между ситуацията тук и описаното с познатата ти. Ако договорът е фалшифициран, то виновен е продавача или нотариуса. Оня дори да иска не може да го натопи. Отделно че няма и особен мотив - най-много да си уреди присъда за фалшифициране на документи и опит за измама (продавачът).


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: прехвърляне на автомобил

Мнениеот icoico » Вто 18 апр 2017 21:09


$100 написа:... Оня дори да иска не може да го натопи. Отделно че няма и особен мотив - най-много да си уреди присъда за фалшифициране на документи и опит за измама (продавачът).


Продавачът ако не е виждал никакъв договор, а нотариусът ако не го е заверявал? Щото, логично, няма как да го е заверил без купувач, нотариусите такива работи не правят :mhihi Но всеки си е сайбия на бахчата, тоест свободен да се учи от своите собствени грешки, не от чуждите.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: прехвърляне на автомобил

Мнениеот Водния дух1 » Вто 18 апр 2017 21:32


Договор,неподписан от две страни-не е никакъв договор.Бягай при нотариуса да провериш.Още повече ,че си броил парите.Тази кола все още не е твоя!


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: прехвърляне на автомобил

Мнениеот $100 » Вто 18 апр 2017 22:52


NioksDimitrov написа:като пред нотариус беше само продавача защото нямах време .

Първо - купувачът е нямал време, а не продавача да го е уговарял да не ходи при нотариуса с някакви оправдания.
Второ - щом от 09.09.2016г досега продавачът не е дошъл да си търси колата, явно е негова и няма намерение да му прави номера.
Много се вживявате нещо и не знаете какво могат и не могат нотариусите. Случват се къде по-странни неща.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: прехвърляне на автомобил

Мнениеот icoico » Сря 19 апр 2017 9:12


Ако в договора се появят вече две, да кажем странни...ъъъ... странности(1- не съм бил при нотариуса, 2- не са платени данъците от предния собственик), първото, което аз лично бих направил, преди да отида с този договор в КАТ е това, което съм написал по- горе. Чл. 309 от НК, щото.


$100 написа:...Първо - купувачът е нямал време, а не продавача да го е уговарял да не ходи при нотариуса с някакви оправдания...


Само като хипотеза: казвам да дойдеш след 2 часа в ...Бургас, да речем, а ти си в София на работа? Не съм те уговарял да не идваш :c020


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: прехвърляне на автомобил

Мнениеот Mishonti » Сря 19 апр 2017 9:50


Наистина се чудя как човек може да си купи кола, без да отиде при нотариуса, щото "нямал време".... :screwy



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 183 госта