Passat B6 нужда от съвет при покупка

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
ИлиянИлиев1
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 16 апр 2017 18:41
Автомобил:
Двигател:

Passat B6 нужда от съвет при покупка

Мнениеот ИлиянИлиев1 » Пон 17 апр 2017 4:16


Здравейте колеги, първо бих искам да кажа Христос воскресе на всички, и да пожелая много и безаварийни километри. Тъй като съм нов във форума, моля да ме извините предварително ако не съм нацелил правилната тема за питанията ми. А сега ето ги и същинските въпроси , предстой ми евентуална покупка на Пасат Б6 и искам да се информирам за следните неша:

1. Автомобила е със следния VIN WVWZZZ3CZ8E174226 , това което знам след направена проверка онлайн,(вземайки в предвид скромните ми познания) е че мотора е с код BKP. Моля дайте информация това добър вариянт ли е или трябва да продължавам да търся други автомобили. От собственика знам, че автомобила е на 130 000 км и дюзите му са подменени преди около 50 000 км в оторизиран сервиз напълно безплатно. Колата е 2008 година средата за това предполагам, че част от "детските болести" са вече излекувани но какво трябва да проверя и от какво да се пазя, къде са слабите места.

2. Сегашния собственик няма нищо против да проверим автомобила където аз пожелая, и тук вече също стигам до нуждата от вашата компетентна помощ. Искам да проверя ВИН номера в Порше ЮГ, но не съм сигурен дали от там ще ми дадат нужната информация. Дали е добра идея да вкарам колата там за предварителна проверка или можете да ми препоръчате друг сервиз ( с нужната диагностика ) за да проверя така да се каже хардуер и софтуер.

3. Колата има Английски регистрационни номера ( но с нормален ляв волан) и с тях настъпва следващото питане, а именно как да прехвърля колата най - чисто. Собственика твърди, че след като пристигне е София е нужно само да ме впише в английската бланка която е някъкво допълнение към талона като нов собственик, след което той изпраща информацията в Англия, че колата е продадена и вече е моя . Англия пък изпращат на мен в България нов талан като нов собственик и от тук вече аз я регистрирам в кат. Докато чакам новия талон от Англия, мога да карам МПС с английския номер тук тъй като то има преглед и международна застраховка ( докарано е от УК на ход). Това на мен ми изглежда много странно и за това искам съвет как да избегна недоразумения и да спестя време. Смятам да подпишем договор за покупкопродажба, и с него да отидем в КАТ където да изкарам нови регистрационни табели на мое име. Питането ми е какво се случва със старите номера, как колата ще бъде свалена от отчет в УК и нужно ли е този договор за продажба да е на английски и нотариално заверен, все пак собственика е чуждестранно лице ? Какви други документи ще са ми нужни освен изброените по - горе ? Ако някой има опит с подобен казус с радост ще почерпя опит от него.

Е това са за сега нещата които силно се опитвам да разгадая и се надявм, че с ваша помощ ще се справя бързо.

Благодаря предварително за съветите.




Потребителски аватар
technopolis
Мнения: 204
Регистриран на: Съб 07 ное 2009 19:04
Автомобил: Ford Focus 2019
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B6 нужда от съвет при покупка

Мнениеот technopolis » Пон 17 апр 2017 8:03


Много писано е за тази проблемна кола....

Какъв е бюджета?
Ако ще взимаш B6 забрави трибуквените варианти само тези с четири тоест CR мотор.
Ето една тема прясна да почетеш:
viewtopic.php?f=87&t=465084

ps. не ми се коментира по горе посочената кола има много въпросителни не е правилния избор.


Потребителски аватар
ИлиянИлиев1
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 16 апр 2017 18:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 нужда от съвет при покупка

Мнениеот ИлиянИлиев1 » Пон 17 апр 2017 9:49


Благодаря за отговора колега, като бюджет мога да отделя около 12 даже и малко повече но с първото обслужване. Ще разгледам предоставената тема, и очаквам отговор и от други колеги по възможност и по другите ми въпроси.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 190 госта