Голф 5 двигател/полезна информация преди покупка

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
soulspli7ter
Мнения: 129
Регистриран на: Нед 04 сеп 2011 18:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Dobrich

Голф 5 двигател/полезна информация преди покупка

Мнениеот soulspli7ter » Пет 28 апр 2017 23:50


Здравейте, стартирах търсенето на нова кола с пасат 6 и сега се прехвърлих и към голф 5. Като към двигателите към който съм се насочил са бензин 1.6i. Насочил съм се към този двигател понеже от това което видях тои е маи единствения бензинов двигател на голф 5 подходящ за газово. Много бих бил благодарен на собствениците на гоф 5 с такъв мотор на газа да споделят мнения за двигателя и сполучлив ли е двигателя. Имам ли някакви болешки и всичко което би ми било помогнало при избора на такъм голф.
Другия мотор на който съм се спрял е 19тди. Видях че има два такива мотора. Предполагам, че е по сполучлив от 2.0тди. 2.0тди предполагам, че е същия двигател слаган в пасат Б6. Както за бензиновия така и тук ще съм благодарен са собствениците и на всички запознати с тези двигатели да изкажат мнение, като ако има и по удачни изпоби на двигатели бих бил благодарен съшо да споделите мнението си.
Колата ще се кара предимно в градски условия.




soulspli7ter
Мнения: 129
Регистриран на: Нед 04 сеп 2011 18:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Dobrich

Re: Голф 5 двигател/полезна информация преди покупка

Мнениеот soulspli7ter » Нед 30 апр 2017 8:05


Бихте ли ме светнали как мога да разбера кои модели са High-Line и кои не. В какво с изразяват разликите? И за 2.0 gti бензин моторите с директно впръскване ли са или с многоточково?


Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2191
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Голф 5 двигател/полезна информация преди покупка

Мнениеот w_smith » Нед 30 апр 2017 9:47


Директно.


soulspli7ter
Мнения: 129
Регистриран на: Нед 04 сеп 2011 18:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Dobrich

Re: Голф 5 двигател/полезна информация преди покупка

Мнениеот soulspli7ter » Нед 30 апр 2017 21:58


http://www.cars.bg/c2101230
Предната маска и бронята на този голф фабрично ли е излязал така или от после сла слагани?
Каква е разликата между моторите 1.9тди 105 коня и 1,9 тди 105 коня. Кой от двата е по-добрия вариянт или нямат много голяма разлика и е вапрос кой как е гледан.


Потребителски аватар
Dagestan
Мнения: 958
Регистриран на: Съб 30 ное 2013 19:04
Автомобил: Toledo 1M2 и един Фокус
Двигател: AGN 2000
Местоположение: Разград

Re: Голф 5 двигател/полезна информация преди покупка

Мнениеот Dagestan » Нед 30 апр 2017 22:28


До резервната гума има лепенка, на която пише нивото на оборудване и много друга информация. Този голф е с предна броня от GTi, то даже си личи на едната снимка, как бронята е леко различен нюанс, спрямо калника и капака.


soulspli7ter
Мнения: 129
Регистриран на: Нед 04 сеп 2011 18:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Dobrich

Re: Голф 5 двигател/полезна информация преди покупка

Мнениеот soulspli7ter » Пон 01 май 2017 8:35


Dagestan написа:До резервната гума има лепенка, на която пише нивото на оборудване и много друга информация. Този голф е с предна броня от GTi, то даже си личи на едната снимка, как бронята е леко различен нюанс, спрямо калника и капака.

Добре за този екземпляр явно е слагана от после, но има ли вазможност GTI броните да са оригинално слагани при двигатели които не са GTI. Както е при бмв примерно с М-пакета? Другото, за което искам да попитам е за разликата между 1.9 тди 105 к.с и 1.9тди 90к.с. Кой от двата е по-удачния модел. Също така виждам, че има мотори и с 6 скорости. Какви са отзивите за двете скоростни кутии? Дайте мнение за тези три коли. За какво да гледам при огледите?
Въпроса за ГТИ броните ми беше заради последната кола. Доста стегната изглежда.
http://www.cars.bg/c2114119

http://www.cars.bg/c1927298

http://www.cars.bg/c2093613


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4244
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Голф 5 двигател/полезна информация преди покупка

Мнениеот tdi fen » Пон 01 май 2017 8:43


бих погледнал тази http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=302y2g дори и да ти надвишава бюджета като поддръжка обслужване може би ще ти излезе много по-евтино от някоя нов внос


Потребителски аватар
KrasimirMartinov
Мнения: 86
Регистриран на: Нед 13 мар 2016 12:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 5 двигател/полезна информация преди покупка

Мнениеот KrasimirMartinov » Пон 01 май 2017 10:10


Това последното е с обидно малко екстри....


Потребителски аватар
Ицку®
Мнения: 1112
Регистриран на: Пет 02 ное 2007 22:52
Автомобил: 2xTouran TDI
Двигател: CAYC 2014 и CFHF 2015
Местоположение: Поморие

Re: Голф 5 двигател/полезна информация преди покупка

Мнениеот Ицку® » Пон 01 май 2017 19:21


soulspli7ter написа:Добре за този екземпляр явно е слагана от после, но има ли вазможност GTI броните да са оригинално слагани при двигатели които не са GTI. Както е при бмв примерно с М-пакета?
Няма такъва вЪзможност. Или е ГТИ или впоследствие някой е искал да изглежда като ГТИ.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 101 госта