Помощ за Tiguan в Сливен

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
marioz
Мнения: 4
Регистриран на: Съб 19 юли 2008 10:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Помощ за Tiguan в Сливен

Мнениеот marioz » Нед 30 апр 2017 22:06


Здравейте,
От доста време съм регистриран във форума, но едва сега ми се налага да пиша.
Необходим ми е компактен СЪВ, като задължително трябва да е с двойно предаване, дизел, ръчни скорости, естествено на малко километри и максимално нова година :).
Колата ще се кара около 10к на година предимно градско на къси разстояния. Като цяло се бях насочил към Опел Мокка, но попаднах на тази обява http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=2zxhvr . Цената ми се струва нереално ниска и имам молба към някой колега от Сливен, който има време и възможност да я погледне. Нямам време да се разхождам от Костинброд и да попадна на нещо тотално разбито.
Поразрових се доста във форума, но така и не открих реално какъв е разхода на този двигател? От данните в нета се пообърках, смесен по-малко от 7/100, а градско над 9/100! До колкото разбирам с двойно задвижване са само двигателите със 140 и 170 к.с, т.е. няма смисъл да гледам 110 к.с. ?
За сравнения между Мокка и Тигуан няма да питам(вероятно се сещате защо :)).

Предварително благодаря на всички отзовали се!

Поздрави,
Марио!




Потребителски аватар
kickdown
Мнения: 176
Регистриран на: Съб 11 мар 2006 16:01
Автомобил: 2008 Tiguan TF + 2017 Seat Ateca
Двигател: CBAB
Местоположение: София

Re: Помощ за Tiguan в Сливен

Мнениеот kickdown » Нед 30 апр 2017 22:14


То тоя е по-постен от леща, освен навигацията и задния парктроник, той няма кьорава екстра. Километрите са минимум 200 000+. Колко да струва? Даже му е висока тая цена! Един приятел за 26 000 взе с почти всичко, без кожа и навигация - DSG, 2013-та и тн. На километраж беше 164 000, на диагностиката го хванах на 237 000 км.

Другото което е, защо държиш на ръчни скорости? Комплект съединител е 1000+ лева без труда. Обслужването на DSG или обикновеният автоматик е малко над 300 лева.


marioz
Мнения: 4
Регистриран на: Съб 19 юли 2008 10:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Помощ за Tiguan в Сливен

Мнениеот marioz » Пон 01 май 2017 19:52


Благодаря Ви!
Относно екстрите, навигация и парктроник са ми ОК.
Цените в сайтовете за втора употреба са доста по-високи от посочената в обявата.
Стар дизел, а и автоматик, никога. Мое мнение, не го натрапвам!
Как и къде могат да се проверят километрите? При всички положения ли могат да се проверят?
Обедил съм се от опит, че кола трудно се продава и трудно се купува!
Парите не са малко, поне за мен и смятам да се образовам максимално преди да купувам!

Поздрави!


Потребителски аватар
tonkogtd
Мнения: 292
Регистриран на: Съб 04 май 2013 12:14
Автомобил: Golf GTD Polo GTI
Двигател: JR-1991 BJX-2006
Местоположение: Ямбол

Re: Помощ за Tiguan в Сливен

Мнениеот tonkogtd » Пон 01 май 2017 20:23


Взимай големия мотор-170/177 коня 4motion.Мотор 170 к.с. е само със 6 степенна ръчна кутия,177 к.с. е ръчка и 7 степенна DSG.
Тигуана от обявата няма много шукарии,затова е на тая цена.
В Сливен има официален представител на ФВ.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 120 госта