Покупка на Голф 6 комби

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Покупка на Голф 6 комби

Мнениеот hooligan_sk » Чет 19 окт 2017 9:53


Ако бяха по-опростени, нямаше да са по-скъпи за поддръжка. :mhihi Общо взето при Г6 - 2.0ТДИ, след това 1,4ТСИ(само 122кс) и накрая 1,6ТДИ, това е реда в който бих избирал. :th_up




mikon
Мнения: 5
Регистриран на: Съб 14 окт 2017 10:34
Автомобил:
Двигател:

Покупка на Голф 6 комби

Мнениеот mikon » Сря 01 ное 2017 23:36


Да,благодаря.Придържам се към препоръките на по опитните тук.Видях и модификация на 1.6 тди,но с 66 кв.Нисък данък,гражданска,по евтина потдръжка и нова разработка на комън реал в този сегмент на двигатели.За жалост са само базово оборудвани.Така или иначе другата седмица заминавам за Холандия и ще видим какво ще докарам.Всичко е до късмет. :)


Потребителски аватар
zoovanka
Мнения: 641
Регистриран на: Чет 02 май 2013 13:10
Автомобил: VW Caddy MAXI Life 1395 TGI 109
Двигател: 2016 1395 TGI метан
Местоположение: Бургас

Re: Покупка на Голф 6 комби

Мнениеот zoovanka » Пет 03 ное 2017 16:17


:newsm66 Успех колега,аз на моя 1,6 105к. за има няма месец му навъртях 4 500км и съм супер доволен откъм разход и вървеж,мисля да го позасиля малко при Богомил,ама немога да взема решение още.Стария AVF му посъкратих малко живота


mikon
Мнения: 5
Регистриран на: Съб 14 окт 2017 10:34
Автомобил:
Двигател:

Покупка на Голф 6 комби

Мнениеот mikon » Сря 06 дек 2017 12:15


И аз съм вече горд собственик на Голф 6 комби 77киловата или 105 к.с.Сега е на дневен ред обслужване и подробно разучаване на машинката.Регистрацията и направата на автокаско мина успешно.Да видим сега какво ме очаква като изненади-приятни или неприятни.... :D


Ivodam
Мнения: 28
Регистриран на: Нед 18 мар 2018 13:10
Автомобил:
Двигател:

Re: Покупка на Голф 6 комби

Мнениеот Ivodam » Нед 18 мар 2018 13:21


Здравейте, нов съм във вашия форум, харесал съм си един Голф 6 комби, 2012 г., с двигател двойката дизел, автоматик, живот и здраве другата седмица трябва да го финализираме с dasweltauto. Правили са му обслужване, при което са сменили маховик - това предполагам, че ще рече съединител? Не съм много наясно с автоматите. :)
Колата ще има 6 м. гаранция (или 10 хил. км) та ще видим дали ще изкара някакъв проблем.
Междувременно ме интересува как става закупуването и ъпдейтването на картите на навигацията, ако може да ми каже някой, ще бъда благодарен.

Искам да попитам и за всякакви щуротии, които слушам, че колата возела твърдо, че не била добре обезшумена и от тоя сорт, има ли нещо вярно в това, или е обичайната хорска злоба и простотия?


Потребителски аватар
technopolis
Мнения: 204
Регистриран на: Съб 07 ное 2009 19:04
Автомобил: Ford Focus 2019
Двигател:
Местоположение: София

Re: Покупка на Голф 6 комби

Мнениеот technopolis » Нед 18 мар 2018 14:47


Колега за 2000лв повече точно в дас аутото има голф комби 7ма серия на по малко километри и според мен много по красив вънка и вътре. За автомата не би следвало да имаш проблеми стига да е от серията в маслена баня а не сухите колегите да кажат.


Ivodam
Мнения: 28
Регистриран на: Нед 18 мар 2018 13:10
Автомобил:
Двигател:

Re: Покупка на Голф 6 комби

Мнениеот Ivodam » Нед 18 мар 2018 15:12


Здравей колега,

Нещо не се ориентирам коя седмица имаш предвид, може ли да я линкнеш моля?

:)


Потребителски аватар
technopolis
Мнения: 204
Регистриран на: Съб 07 ное 2009 19:04
Автомобил: Ford Focus 2019
Двигател:
Местоположение: София

Re: Покупка на Голф 6 комби

Мнениеот technopolis » Нед 18 мар 2018 17:35




Ivodam
Мнения: 28
Регистриран на: Нед 18 мар 2018 13:10
Автомобил:
Двигател:

Re: Покупка на Голф 6 комби

Мнениеот Ivodam » Нед 18 мар 2018 21:35


А, това е с по-малкия двигател и е с ръчна скоростна кутия, аз се интересувам само от автоматик.

А двойката двигател мисля, че върви по принцип с кутия с "мокри" съединители.

Някой да сподели относно "твърда" возия и шум в купето?

Последна промяна от IvanMan на Нед 18 мар 2018 22:13, променено общо 1 път.
Причина: Не е необходимо да цитираш предишното мнение. Използвай бутон "нов отговор".


Потребителски аватар
Skruji
Мнения: 1146
Регистриран на: Пет 11 май 2007 16:40
Автомобил: Golf 6 Variant
Двигател:
Местоположение: София

Re: Покупка на Голф 6 комби

Мнениеот Skruji » Пон 19 мар 2018 10:50


Да, вози сравнително твърдо и шумоизолацията не е много добра. Типичен Голф си е. Можеш да поискаш да я тестваш, няма да ти откажат. От кой дилър ще я взимаш?


Ivodam
Мнения: 28
Регистриран на: Нед 18 мар 2018 13:10
Автомобил:
Двигател:

Re: Покупка на Голф 6 комби

Мнениеот Ivodam » Вто 20 мар 2018 6:53


От Dasweltauto, писах по-горе.

:)


Потребителски аватар
Skruji
Мнения: 1146
Регистриран на: Пет 11 май 2007 16:40
Автомобил: Golf 6 Variant
Двигател:
Местоположение: София

Re: Покупка на Голф 6 комби

Мнениеот Skruji » Вто 20 мар 2018 10:43


Това го знаем, поне аз не чета през редовете. Питах от кой точно дилър, София, Варна, Пловдив и т.н, също име на дилъра. Dasweltauto означава само платформата за продажбата им, но всеки дилър си е отделно звено и си е сам за себе си. След като кажеш ще пиша за маховика и други неща, ако има такива


Ivodam
Мнения: 28
Регистриран на: Нед 18 мар 2018 13:10
Автомобил:
Двигател:

Re: Покупка на Голф 6 комби

Мнениеот Ivodam » Нед 25 мар 2018 23:15


От София, дилърът се казва Ангел Дойков.
Ще бъда благодарен също ако може да споделите относно картите на навигацията как се ъпдейтват. Някакъв абонамент ли се прави?
Всякакви други идеи като за начинаещ VW потребител също са добре дошли - какво масло се препоръчва, какъв дизел и от кои бензиностанции и т.н.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Покупка на Голф 6 комби

Мнениеот VWGT » Пон 26 мар 2018 9:08


1. купуваш си оригнален ъпдейт за около 600 лева
2. купуваш неоригинален ъпдейт за около 100 лева
3. сам си правиш карти, ама има много условности, кой модел ти е навигацията?


Потребителски аватар
Skruji
Мнения: 1146
Регистриран на: Пет 11 май 2007 16:40
Автомобил: Golf 6 Variant
Двигател:
Местоположение: София

Re: Покупка на Голф 6 комби

Мнениеот Skruji » Пон 26 мар 2018 11:14


Кой модел ти е навигацията RNS510 или RNS315? Аз махнах оригиналната и сложих Андроид медия, въобще не съжалявам, даже напротив.
Сега да ти кажа за дилърите и гаранцията.
Аз купувах моята от Варна, Автотрейд. Така се случи, че там харесах колата и я взех. На мен също ми казаха, че е сменян маховика от тях, след като са я получили от Германия, колата я взех на 158000 км. След премеждията, които имах и още имам, силно се съмнявам реално да е сменян, никъде по сервизната история не е отбелязана тази интервенция. Маховика е отделно звено от съединителя и макар че от VW препоръчват да се сменят и двете заедно, надали са го направили по твоята бъдеща или моята кола.
Гаранцията се обслужва само от мястото, от което си я купил, никъде другаде. Ако си в Бургас и се счупи нещо, трябва да докараш колата до Порше изток.
От дилъра, от който я купих аз останах с много добро впечатление, човека беше разбран и точен. Но нещата, които се появиха като проблеми през следващите 10000 км не бяха отстранени изцяло или напълно, може би не зависи изцяло от него, а от сервиза.
Благодарение на момчетата от Das Auto Service, с които в момента действаме по отстраняването на проблемите (разбира се за моя сметка), нещата се развиват повече от добре при тях.
След като всичко е готово, ще пиша в тази тема с повече подробности, а те май ще са доста пикантни, както се очертава.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: s7r3l0k и 65 госта