Покупка на Голф 6 комби

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Покупка на Голф 6 комби

Мнениеот VWGT » Пон 26 мар 2018 12:28


две думи за гаранцията от мен ... гаранцията не е пълна, а реално можеш да се възползваш от официалния сервиз, като ползваш 100% отстъпка от труда и 40% отстъпка от цената на авточастите (по техните цени). И както е казал колегата е само от там, от където я купуваш :)

Като купувах моята твърдяха, че са сменени дюзите. Като взимах колата им поисках документ за смяната и ми дадоха някаква работна карта, с номер дата и тн. Може и да е истинска, не знам.
Обаче ... колата ми уж е с пълна история, имам едно тесте документи, а предното стъкло ми е с щампа 2016 година. Странно е как е влизала в сервиза за всякакви дреболии като помпане на гуми едва ли не, а липсва информация за стъклото ... И други странни неща забелязвам с времето. По този повод направих лог на дюзите и за сега са ОК. Направих и консултация с тенекеджия, дали не е имало удар или нещо подобно, неговото мнение беше че колата си е ок. Може и аз да се вталявам, нооо огледай си колата както трябва.

(ПС: крекциите на новите дюзи трябва ли да показват 0.00?)




Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Покупка на Голф 6 комби

Мнениеот hooligan_sk » Пон 26 мар 2018 13:15


Щети от катастрофи, счупени стъкла и изобщо всичко по каско - не се вписва в сервизна история. :th_up


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Покупка на Голф 6 комби

Мнениеот DoH_KuXoT » Пон 26 мар 2018 13:27


аз имам описани в историята и такива, може би са били частна поръчка, това не знам
Untitled.jpg
Untitled.jpg (68.95 KиБ) Видяна 2042 пъти


Потребителски аватар
Lqlik
Мнения: 73
Регистриран на: Вто 06 фев 2018 15:29
Автомобил: Passat Variant B7
Двигател: CFGC 2014 177hp
Местоположение: София
Контакти:

Re: Покупка на Голф 6 комби

Мнениеот Lqlik » Пон 26 мар 2018 13:52


И моята е от Das Welt (Стара Загора) и в сервизната история има 1 каросериен ремонт. Не че някой пита, но виждам, че в много теми се обсъжда тази програма и хората подхождат с недоверие, защото колите са били служебни. При мен минусът (на този етап разбира се - имам я от 2 месеца) е че човекът, който я е карал преди мен е бил най-големият пушач на света. Други недостатъци от това, че е била служебна още не съм открил


Ivodam
Мнения: 28
Регистриран на: Нед 18 мар 2018 13:10
Автомобил:
Двигател:

Re: Покупка на Голф 6 комби

Мнениеот Ivodam » Пон 26 мар 2018 15:03


Skruji написа:Кой модел ти е навигацията RNS510 или RNS315? Аз махнах оригиналната и сложих Андроид медия, въобще не съжалявам, даже напротив.
Сега да ти кажа за дилърите и гаранцията.
Аз купувах моята от Варна, Автотрейд. Така се случи, че там харесах колата и я взех. На мен също ми казаха, че е сменян маховика от тях, след като са я получили от Германия, колата я взех на 158000 км. След премеждията, които имах и още имам, силно се съмнявам реално да е сменян, никъде по сервизната история не е отбелязана тази интервенция. Маховика е отделно звено от съединителя и макар че от VW препоръчват да се сменят и двете заедно, надали са го направили по твоята бъдеща или моята кола.
Гаранцията се обслужва само от мястото, от което си я купил, никъде другаде. Ако си в Бургас и се счупи нещо, трябва да докараш колата до Порше изток.
От дилъра, от който я купих аз останах с много добро впечатление, човека беше разбран и точен. Но нещата, които се появиха като проблеми през следващите 10000 км не бяха отстранени изцяло или напълно, може би не зависи изцяло от него, а от сервиза.
Благодарение на момчетата от Das Auto Service, с които в момента действаме по отстраняването на проблемите (разбира се за моя сметка), нещата се развиват повече от добре при тях.
След като всичко е готово, ще пиша в тази тема с повече подробности, а те май ще са доста пикантни, както се очертава.


Още не съм я взел колата, сега я регистрират. Тия дни трябва да е готова. Тогава ще погледна за навигацията. Дилърът ми се струва свестен и всички тези неща за гаранцията ми ги обясни, знам ги, че са така.
Тъй като по български обичай не вярваме на никого, отидох един ден с мои хора от доверен сервиз в Порше Изток, където е колата, вдигнаха я на крик и я огледахме отвсякъде - няма грам ръжда, по ходовата част
засега няма нищо за оправяне. Включваха и един таблет към компа на колата, показаха ми как дава всичко на ОК. Ма ше видиме, живот и здраве да е.

Това за смяна с Андроид медия и на мен ми се върти в главата, но какво по-точно имаш предвид - смяна на софта на фабричния модул, или направо нов модул да се инсталира?
Дай плз за втория случай препоръка за модел и оттук ли се взимат, или се поръчва от иБей.

Кажете и за дизела, че това ми се струва суперважно.

:smile


Ivodam
Мнения: 28
Регистриран на: Нед 18 мар 2018 13:10
Автомобил:
Двигател:

Re: Покупка на Голф 6 комби

Мнениеот Ivodam » Пон 26 мар 2018 15:08


VWGT написа:две думи за гаранцията от мен ... гаранцията не е пълна, а реално можеш да се възползваш от официалния сервиз, като ползваш 100% отстъпка от труда и 40% отстъпка от цената на авточастите (по техните цени). И както е казал колегата е само от там, от където я купуваш :)

Като купувах моята твърдяха, че са сменени дюзите. Като взимах колата им поисках документ за смяната и ми дадоха някаква работна карта, с номер дата и тн. Може и да е истинска, не знам.
Обаче ... колата ми уж е с пълна история, имам едно тесте документи, а предното стъкло ми е с щампа 2016 година. Странно е как е влизала в сервиза за всякакви дреболии като помпане на гуми едва ли не, а липсва информация за стъклото ... И други странни неща забелязвам с времето. По този повод направих лог на дюзите и за сега са ОК. Направих и консултация с тенекеджия, дали не е имало удар или нещо подобно, неговото мнение беше че колата си е ок. Може и аз да се вталявам, нооо огледай си колата както трябва.

(ПС: крекциите на новите дюзи трябва ли да показват 0.00?)


Какво е лог на дюзите и как, или по-точно къде се прави? :smile


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Покупка на Голф 6 комби

Мнениеот VWGT » Пон 26 мар 2018 15:22


Както казах, сигурно се вталявам :) проверява се работата им в реално време, прави се лог файл и спрямо стойностите в него се преценява дали има проблем. Прави се с vag-com или подобен soft от човек, който знае как да чете "живи" данни.
Аз се свързах с дилъра от където купих моята и чакам да ми изпратят историята. Имам пропуски в хартиените листа. До сега е бил много коректен и нямам повод да се съмнявам в него, но живота в тази нашата държава ме е направил подзрителен към всичко :(


Ivodam
Мнения: 28
Регистриран на: Нед 18 мар 2018 13:10
Автомобил:
Двигател:

Re: Покупка на Голф 6 комби

Мнениеот Ivodam » Пет 30 мар 2018 6:09


Здравейте пак,

Значи, навигацията е модел RNS-510.
Казвайте сега откъде и как могат да се качват карти, че официалният ъпдейт бил 800 лв., очевидно не е опция. :icon_sad


Потребителски аватар
Skruji
Мнения: 1146
Регистриран на: Пет 11 май 2007 16:40
Автомобил: Golf 6 Variant
Двигател:
Местоположение: София

Re: Покупка на Голф 6 комби

Мнениеот Skruji » Пет 30 мар 2018 9:27


Търси колегата xtoni
memberlist.php?mode=viewprofile&u=254717
Дай някоя снимка на колата и напиши отзиви, както от колата, така и от търговеца.


Потребителски аватар
kiko26
Мнения: 179
Регистриран на: Чет 02 фев 2006 16:47
Автомобил: VW
Двигател: Passat B8
Местоположение: София

Re: Покупка на Голф 6 комби

Мнениеот kiko26 » Пет 30 мар 2018 12:56


Цената на оригиналният диск за RNS510 версия V13 за източна Европа е с цена 261.60 лв с ддс.


Потребителски аватар
zoovanka
Мнения: 641
Регистриран на: Чет 02 май 2013 13:10
Автомобил: VW Caddy MAXI Life 1395 TGI 109
Двигател: 2016 1395 TGI метан
Местоположение: Бургас

Re: Покупка на Голф 6 комби

Мнениеот zoovanka » Пет 30 мар 2018 13:32


Ivodam написа:Здравейте пак,

Значи, навигацията е модел RNS-510.
Казвайте сега откъде и как могат да се качват карти, че официалният ъпдейт бил 800 лв., очевидно не е опция. :icon_sad


Колегата xtoni е в гр.Хасково,той е Твоя човек.Ще ти сложи каквото е нужно.От него си взех навигация RNS 510,съжалявам само че не и вързах и камера за задно.На диск не е опция,прецаква се оптиката при често ползване,най добре да е качена в харда и аз съм с V 13.


Ivodam
Мнения: 28
Регистриран на: Нед 18 мар 2018 13:10
Автомобил:
Двигател:

Re: Покупка на Голф 6 комби

Мнениеот Ivodam » Пет 30 мар 2018 22:50


Skruji написа:Търси колегата xtoni
memberlist.php?mode=viewprofile&u=254717
Дай някоя снимка на колата и напиши отзиви, както от колата, така и от търговеца.


Ами засега всичко е наред с колата, ама не искам да бързам с отзивите, нека покарам малко.
За мен вози нормално, не ми е твърда, но едната от другите ми коли е Хонда ХРВ, и там возията е наистина доста твърда, така че може би не съм показателен. Не бих казал и че в купето ми е шумно.
Всичко си работи по колата, подгряване на седалките, на страничните огледала, прави ми впечатление, че сутрин, когато е студено навън още, парното тръгва да работи много бързо и е доста силно.

От дилъра съм доволен, в смисъл, че до момента не съм засякъл да ме е излъгал за нещо, освен дето ми каза, че картите стрували 800 лв., ма не знам какво точно е имал предвид,
може би за цяла Европа, както и да е.

Последна промяна от Ivodam на Нед 01 апр 2018 0:04, променено общо 2 пъти.


Ivodam
Мнения: 28
Регистриран на: Нед 18 мар 2018 13:10
Автомобил:
Двигател:

Re: Покупка на Голф 6 комби

Мнениеот Ivodam » Пет 30 мар 2018 22:55


zoovanka написа:
Ivodam написа:Здравейте пак,

Значи, навигацията е модел RNS-510.
Казвайте сега откъде и как могат да се качват карти, че официалният ъпдейт бил 800 лв., очевидно не е опция. :icon_sad


Колегата xtoni е в гр.Хасково,той е Твоя човек.Ще ти сложи каквото е нужно.От него си взех навигация RNS 510,съжалявам само че не и вързах и камера за задно.На диск не е опция,прецаква се оптиката при често ползване,най добре да е качена в харда и аз съм с V 13.



Е то този диск не е ли просто инсталационен, в смисъл да прехвърля картите в устройството?


Потребителски аватар
krraynov
Мнения: 969
Регистриран на: Чет 30 сеп 2004 19:34
Автомобил: VW Passat B7 Alltrack
Двигател: CFGB 2012
Контакти:

Re: Покупка на Голф 6 комби

Мнениеот krraynov » Пет 30 мар 2018 23:17


Ivodam написа:Е то този диск не е ли просто инсталационен, в смисъл да прехвърля картите в устройството?

Колега ако си от София има и там кой да ти свърши работа: https://www.facebook.com/navigationsoftware/


Потребителски аватар
ogogin
Мнения: 396
Регистриран на: Чет 13 сеп 2007 3:34
Автомобил: Vw Golf MKV
Двигател: BWA
Местоположение: София

Re: Покупка на Голф 6 комби

Мнениеот ogogin » Съб 31 мар 2018 0:47


Колеги от къде ги вадите сервизните истории?



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: ognqn и 65 госта