Покупка на Голф 6 комби

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
zoovanka
Мнения: 641
Регистриран на: Чет 02 май 2013 13:10
Автомобил: VW Caddy MAXI Life 1395 TGI 109
Двигател: 2016 1395 TGI метан
Местоположение: Бургас

Re: Покупка на Голф 6 комби

Мнениеот zoovanka » Съб 31 мар 2018 10:31


От дилърите на vw,моята е от Хоби кар-Русе.




Ivodam
Мнения: 28
Регистриран на: Нед 18 мар 2018 13:10
Автомобил:
Двигател:

Re: Покупка на Голф 6 комби

Мнениеот Ivodam » Нед 01 апр 2018 0:12


ogogin написа:Колеги от къде ги вадите сервизните истории?


Ами моята кола си има сервизната книжка от предния собственик и един куп квитанции за извършените обслужвания.

:)


Ivodam
Мнения: 28
Регистриран на: Нед 18 мар 2018 13:10
Автомобил:
Двигател:

Re: Покупка на Голф 6 комби

Мнениеот Ivodam » Нед 01 апр 2018 0:16


kiko26 написа:Цената на оригиналният диск за RNS510 версия V13 за източна Европа е с цена 261.60 лв с ддс.


Тая версия се оказа, че може да се намери и за доста по-малко пари, но е от 2016 г. и доста неща ги няма в картата за България - например новата Западна тангента. През какви периоди пускат ъпдейти на картите си VW?


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Покупка на Голф 6 комби

Мнениеот VWGT » Нед 01 апр 2018 8:06


поискай си сервизната история от дилъра който ти е продал колата на pdf. В сервизната книжка и квитанциите не е описано всичко, някоя хартия може да липсва. В историята е описана всяка част с ваг номер. Дори гумите имат нещо като ваг номер, както и всяко гайче и винтче, както и ремонти по каросерията.
Моята също е от хобикар и съм много доволен от комуникация и отношение.

ъпдейта на карти май е на няколко години.


Ivodam
Мнения: 28
Регистриран на: Нед 18 мар 2018 13:10
Автомобил:
Двигател:

Re: Покупка на Голф 6 комби

Мнениеот Ivodam » Вто 03 апр 2018 21:42


Абе чувам някакви приказки, че VW изобщо нямало повече да обновяват картите за Източна Европа, което ми звучи като голям абсурд, ма знае ли човек... :(


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Покупка на Голф 6 комби

Мнениеот VWGT » Сря 04 апр 2018 9:04


то е въпрос на време това да се случи. Предполагам, че новите мултимедии най-накрая вече ще са с няква нормална опеарционна система (iOS, android) и тогава концепцията вече ще се промени изцяло. Няма да има заключени стари карти по стотин пари, без трафик инфо и други глезотии. В момента аз съм много на кантар дали да плащам за карта за моята 315-ка, или направо да подменя цялата мултиямедия с някой андроид. Търся модел, който да не е само тъч, а да има и хардуерни бутони. В това отношение малката 315 има предимство пред 510, защото има хардуерни бутони, което е голямо предимство за шофьора.

Преди да купиш карта за RNS имай предвид някои особености в начина им на работа и прецени дали те устройват. Примерно адреси се намират само през search menu и точно съвпадение, не можеш да скролнеш по картата и да посочиш къде искаш да отидеш. Хардуера и тъча са доста архаични и доста "влачи", в движение е доста кофти да сменяш адрес.


Потребителски аватар
Skruji
Мнения: 1146
Регистриран на: Пет 11 май 2007 16:40
Автомобил: Golf 6 Variant
Двигател:
Местоположение: София

Re: Покупка на Голф 6 комби

Мнениеот Skruji » Сря 04 апр 2018 10:07


RNS 510 също е с хардуерни бутони, не е изцяло тъч. Имаме тема във форума за Андроид медиите, според мен няма да сбъркаш ако махнеш 315 и на нейно място забодеш един Андроид. Ето ти две теми:
viewtopic.php?f=12&t=146459&start=105
http://skodaclub.bg/forum/index.php?/to ... 81/page-11

Има много повече възможности, да не говорим за бързината на работа. Например вчера монтирах DVR камерата, която се връзва директно към медията. Снима HD, а и имало някакъв начин да излъжеш Андроида да снима едновременно и от предната и задната камера. Мисля че колегата peshkata беше писал повече по темата, та ще издиря инфо и ще го постна.
GPS-a локализира много бързо, звука е много добър, приложения имаш всякакви на разположение, можеш да сложиш DVB-T тунер. Да вържеш 2 отделни монитора, на които децата да гледат детско, докато на медията върви навигацията примерно и много други.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Покупка на Голф 6 комби

Мнениеот VWGT » Сря 04 апр 2018 10:37


именно и мен това ме блазни ... направо си направих нова тема viewtopic.php?f=12&t=473889&p=4646918#p4646918 да не спамя тука.
помня и ssssl, който първата му работа на чисто новия GolfR беше да замени оригиналната медия с китаец, точно поради тези глезотии :)


Ivodam
Мнения: 28
Регистриран на: Нед 18 мар 2018 13:10
Автомобил:
Двигател:

Re: Покупка на Голф 6 комби

Мнениеот Ivodam » Пон 09 апр 2018 22:23


Здравейте, Христос воскресе!

Тия дни имах време по празниците и рових по нета да почета едно-друго за Голфа, и се натъкнах на следното: по принцип търсех информация колко литра събира резервоарът на Голф 6 Вариант,
и в един немски форум намерих следното: пишат братята немци, че по принцип резервоарът бил 55 литра, ама имало допълнителен обем от 6 литра, за разширяване, ако се остави колата по-продължително
на слънце през лятото, та тоя обем можел също да се напълни, като се натиснело нещо в гърловината на тръбата за горивото с човката на пистолета за пълнене на бензиностанцията.
Буквално е написано, че трябвало да се натисне настрани. Ма накъде е това настрани, не се уточнява. Свалих капачката и погледнах, ама нищо такова не виждам при мене.
Някой да се сеща за какво иде реч?


Потребителски аватар
zoovanka
Мнения: 641
Регистриран на: Чет 02 май 2013 13:10
Автомобил: VW Caddy MAXI Life 1395 TGI 109
Двигател: 2016 1395 TGI метан
Местоположение: Бургас

Re: Покупка на Голф 6 комби

Мнениеот zoovanka » Вто 10 апр 2018 12:32


Няма бутон за обезвъздушаване,за разлика от стария ми пасат 5,5.


Ivodam
Мнения: 28
Регистриран на: Нед 18 мар 2018 13:10
Автомобил:
Двигател:

Re: Покупка на Голф 6 комби

Мнениеот Ivodam » Сря 02 май 2018 20:47


Така, бях десетина дена по Гърция от средата на април и вече мога да споделя повече впечатления от голфчето:

Много приятно и удобно возене, благодарение на темпомата въобще не се уморява човек с часове да шофира, а и разходът доста пада.
На мен ми е удобен голфът, не ми е твърд, нито пък нещо забележимо шумен.
За десетина дена му навъртях над 3000 км. Маслото грам не намаля за този пробег. Занулих разхода при тръгването, накрая, като се прибрах в София, беше 5,5 л/100 км.
Но в един момент, когато карах няколко дена по разни обикновени междуградски пътища, беше паднал до 5,2.

Някой искаше да види снимка, това е красавецът:

Изображение

:smile


Потребителски аватар
Skruji
Мнения: 1146
Регистриран на: Пет 11 май 2007 16:40
Автомобил: Golf 6 Variant
Двигател:
Местоположение: София

Re: Покупка на Голф 6 комби

Мнениеот Skruji » Чет 03 май 2018 9:03


Добре изглежда. С каяка отгоре ли ти даде такъв разход? Джантите не ми харесват, но това е въпрос на вкус. Колко цола са?


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Покупка на Голф 6 комби

Мнениеот hooligan_sk » Чет 03 май 2018 10:15


16" са и са ми един от любимите модели :cool


Ivodam
Мнения: 28
Регистриран на: Нед 18 мар 2018 13:10
Автомобил:
Двигател:

Re: Покупка на Голф 6 комби

Мнениеот Ivodam » Чет 03 май 2018 15:40


Да, джантите са шестнайсетки, с тях си дойде. Каякът, разбира се, не беше през цялото време отгоре. Да речем, че половината разстояние горе-долу е бил качен.


Потребителски аватар
Skruji
Мнения: 1146
Регистриран на: Пет 11 май 2007 16:40
Автомобил: Golf 6 Variant
Двигател:
Местоположение: София

Re: Покупка на Голф 6 комби

Мнениеот Skruji » Пет 04 май 2018 13:44


За половината разстояние с каяк, разходът е повече от добър. Да с 16-ки е по-добра возията, със 17-ки си е доста по-твърда.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Burner_inc и 58 госта