Покупка на Голф 6 комби

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Покупка на Голф 6 комби

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет 03 авг 2017 15:58


Панорамния покрив е чудесен!!! На Ауди А3 sportback имах такъв, жена ми още го споменава, язък че я откраднаха, при мен имаше леко причукване (не скърцане) при някакви странни температури нито топло, нито студено. Честито и със здраве да си го караш, страхотен е!




Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8293
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Покупка на Голф 6 комби

Мнениеот Stivi » Чет 03 авг 2017 16:55


DoH_KuXoT написа:Панорамния покрив е чудесен!!!

И ако притъмнее небето ти се разхлопва сърцето дали ще оцелее от градушката и да стане басейнче в колата :wink ,пред блока се чудиш дали някой няма да реши да го ползва за мишена /недай си боже да си спрял на ЧУЖДО място/,на морето като се изтропа някой гларус....чудо,по други форуми се оплакват от свистене при някой екземпляри....абе изобщо си е таралеж в гащите,но колата така или иначе е капарирана...дано е безаварийно icon_idea


Ivo_
Мнения: 719
Регистриран на: Вто 06 дек 2005 8:48
Автомобил: MK3 + T3 + МК5 Plus + MYLR
Двигател:

Re: Покупка на Голф 6 комби

Мнениеот Ivo_ » Чет 03 авг 2017 23:25


Колата изглежда много добре. Вчера реших да не те подстрекавам да я гледаш, прецених че са минали доста дни и сигурно си се отказал. Радвам се че си харесал колата. Панорамния покрив е чудесна екстра. Вкарва много светлина в купето, отделно децата го обожават. Дори малкия, който е още на 6 месеца обича да гледа нагоре, жената все иска да прибера щората за да може детето да гледа небето, сградите, дърветата :)

Много безаварийни километри, и със здраве да я карате и да ви служи безотказно!


Потребителски аватар
Ицку®
Мнения: 1112
Регистриран на: Пет 02 ное 2007 22:52
Автомобил: 2xTouran TDI
Двигател: CAYC 2014 и CFHF 2015
Местоположение: Поморие

Re: Покупка на Голф 6 комби

Мнениеот Ицку® » Нед 06 авг 2017 23:26


Stivi написа:
DoH_KuXoT написа:Панорамния покрив е чудесен!!!

И ако притъмнее небето ти се разхлопва сърцето дали ще оцелее от градушката и да стане басейнче в колата

По тази логика ако му падне метеорит върху колата, по-добре да не си купува кола. Колко човека познаваш на които градушка им е счупила панорамния покрив ?


Потребителски аватар
Skruji
Мнения: 1147
Регистриран на: Пет 11 май 2007 16:40
Автомобил: Golf 6 Variant
Двигател:
Местоположение: София

Re: Покупка на Голф 6 комби

Мнениеот Skruji » Чет 10 авг 2017 20:32


500 км днес от Варна до София, автомобилът е повече от чудесен. Класи над досегашната ми четворка. Комфортен, стабилен, бърз, удобен, общо взето към момента съм силно впечатлен. Скоро и снимки.


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Покупка на Голф 6 комби

Мнениеот dobrin » Нед 13 авг 2017 22:59


Само безаварийни километри пожелавам. Чакаме снимките.


Потребителски аватар
Skruji
Мнения: 1147
Регистриран на: Пет 11 май 2007 16:40
Автомобил: Golf 6 Variant
Двигател:
Местоположение: София

Re: Покупка на Голф 6 комби

Мнениеот Skruji » Съб 02 сеп 2017 14:55


Обещаните снимки. Аматьорски ама направени с мерак:
https://photos.app.goo.gl/iyIUxVGwKXGOPCCB3


strong
Мнения: 132
Регистриран на: Сря 24 авг 2011 21:58
Автомобил: ШКОДА ОКТАВИЯ
Двигател: BLS 2008
Местоположение: първомайци

Re: Покупка на Голф 6 комби

Мнениеот strong » Чет 07 сеп 2017 21:25


Комбито е супер,много да те радва и безаварийно шофиране.......


ttip
Мнения: 139
Регистриран на: Вто 20 сеп 2016 18:24
Автомобил: GOLF
Двигател: CAXA

Re: Покупка на Голф 6 комби

Мнениеот ttip » Съб 23 сеп 2017 8:17


Здравейте, нещо покупката на А3 8РАА не върви, заради това че не отстъпва от цената и превъртях мобилето какво може да си купи човек за 5-6х.еуро поне 2008г.
Видях че ХААС продават Г6 комби 1.6дизел 2011
https://www.mobile.bg/11502459552215587
Редовните от форума чета, че сте близки с Порше София, но имате ли инфо за ХААС?
На Хулиган_СК баща му имал проблем,Влад777 и една жена, с някакви дюзи и трябвало някакъв нов софтуер.
http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?f=24&t=458909&start=30
Никога не съм карал дизел, този ДПФ може ли да се махне? Софтуер ще ми ъпнат ли в ХААС?
Другите коли които продават са прегледани по стандартите на Das Welt Auto-75 точков протокол, но Голфа няма...дали си заслужава


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Покупка на Голф 6 комби

Мнениеот dobrin » Вто 26 сеп 2017 22:26


Здраво очукана предна броня от камъчета. И моят Пасат е на такива километри, но няма подобно състояние на предна броня. Липсват капачките на джантите, снимките на интериора са прекалено постни и от далече. Като цяло нещо не ми вдъхва доверие този автомобил, но пък ми се струва евтин. Ако те е заинтригувал можеш да го видиш на място в ХААС.


Потребителски аватар
Skruji
Мнения: 1147
Регистриран на: Пет 11 май 2007 16:40
Автомобил: Golf 6 Variant
Двигател:
Местоположение: София

Re: Покупка на Голф 6 комби

Мнениеот Skruji » Сря 27 сеп 2017 6:17


Тази кола стои от доста време за продажба там, предвид ниската цена смятам, че ако беше добра щеше вече да е продадена. 1.6 е проблемен мотор, търси 2.0 тди или бензин със сменени вериги по сервизна акция.


Потребителски аватар
mitko66
Мнения: 416
Регистриран на: Пет 18 юни 2004 15:25
Автомобил: MK8 eTSI DSG
Двигател:
Местоположение: София

Re: Покупка на Голф 6 комби

Мнениеот mitko66 » Сря 27 сеп 2017 20:20


Кое пък му е проблемното на 1.6 ТДИ :rolleyes и то сравнено с 2.0 тди и всички TSi от тези години?


Потребителски аватар
Skruji
Мнения: 1147
Регистриран на: Пет 11 май 2007 16:40
Автомобил: Golf 6 Variant
Двигател:
Местоположение: София

Re: Покупка на Голф 6 комби

Мнениеот Skruji » Чет 28 сеп 2017 6:20


Дюзите дават дефекти, има проблем с паленето в студено време заради кофти електроника, не се куплира с 6 степенна кутия, дсг-то му е 7 степенно със сухите съединители и също е проблемно. Като добавим и че не върви и харчи почти колкото 2.0 тди.тези неща са писани напред в темата и то от човек, който има такава кола, ама не ви се чете, а и на още много места във форума. Близо година проучвах какво да си взема и избрах 2.0 тди, не е като да не съм чел навсякъде в нета. Бензин не взех защото цените на хубавите започваха от 12000 евро в Германия и ми беше над бюджета, а в България почти няма избор на по-нови бензинови автомобили.


Потребителски аватар
mitko66
Мнения: 416
Регистриран на: Пет 18 юни 2004 15:25
Автомобил: MK8 eTSI DSG
Двигател:
Местоположение: София

Re: Покупка на Голф 6 комби

Мнениеот mitko66 » Чет 28 сеп 2017 8:15


От личен опит с Шкода и ФВ с този мотор, нито един от изброените проблеми. 7 ДСГ от тези години си е проблемна - слага се и на бензиновите, какво общо има това с мотора, та да се нарече проблемен. Същите неща но в много по-голяма степен могат да се напишат за 2.0 ТДИ (турбини, дюзи, електроника, глави и какво ли още не) Нормално е също и да върви повече, щеше да е странно да не е така. Моите впечатления за 1.6 ТДИ като динамика са: в октавия, голф и сие е приличен, във фабия, поло, рапид - много добър. За здравина - безпроблемен (поне до 120 хил, до колкото съм стигал...) Определено по-икономичен от 2.0 ТДИ.
Ако парите не са проблем, разбира се че е по-добре големия двигател, но да се отрече с лека ръка като "не става" един от най-популярните дизели на ВАГ в последните години...
Поздрави


Потребителски аватар
Skruji
Мнения: 1147
Регистриран на: Пет 11 май 2007 16:40
Автомобил: Golf 6 Variant
Двигател:
Местоположение: София

Re: Покупка на Голф 6 комби

Мнениеот Skruji » Чет 28 сеп 2017 8:32


Много добре си го написал до 120000 км, да ама сещаш се че кола дизел втора употреба на тези км е почти невъзможно да се намери, а с пробега започват и проблемите. Скорстната кутия има много общо, защото с този мотор получаваш и калпава такава, да ако е нова е ок, ама в тази тема въобще не съм визирал нови коли, при новото имаш гаранция. Обсъждаме стари коли, които са си покарани, а да не говорим и за върнати км. П.с. проблемите на 2.0 тди, които споменаваш са за моторите помпа дюза, при комънрейла не съм срещал мнения за сериозни такива оплаквания.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 164 госта