Туарег 3.2 или 4.2 бензин

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
ВескоВасилев
Мнения: 3
Регистриран на: Съб 20 май 2017 16:07
Автомобил:
Двигател:

Туарег 3.2 или 4.2 бензин

Мнениеот ВескоВасилев » Нед 21 май 2017 12:29


Здравейте.Решил съм да взема Туарег 3.2 или 4.2 на газ.Може ли малко съвети какво да гледам за да взема читав автомобил и нещо за поддръжката.




Потребителски аватар
stardreamer
Мнения: 291
Регистриран на: Пет 23 авг 2013 11:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: dreams

Re: Туарег 3.2 или 4.2 бензин

Мнениеот stardreamer » Нед 21 май 2017 16:07


Здравей колега,
не съм много запознат с Туарега, но това което знам за него е, че е с 3 диференциала и разпределение 50:50, като заключването на централния става електронно с многодисков съединител.
Тоест трябва да направиш класическа проба за 4х4 автомобил - газ с пълен ляв и пълен десен волан и слушане за необичайни шумове, както и проба на заключването на централния диференциал - вдигане на едно колело на крик и опит да потеглиш.

Ако не държиш на спортно каране, бих ти препоръчал 3.2 двигателя - 6 цилиндров и по-евтина поддръжка и разход от 8 цилиндровия.
Ето кодовете на двигателите, ако искаш да си търсиш по-подробна информация за тях:
3.2 (218кс.) - AZZ, BAA, BKJ
4.2 (306кс.) - AXQ, BHX

А за газта мисля, че няма проблем - хубав газов инжекцион, поставен от специалист и няма да има разлика и проблеми.

Можеш да питаш (ако не си) и в http://www.offroad-bulgaria.com/forum.php - тук има доста собственици на такива машини и имат наблюдения.

Успех с избора!


Потребителски аватар
ВескоВасилев
Мнения: 3
Регистриран на: Съб 20 май 2017 16:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Туарег 3.2 или 4.2 бензин

Мнениеот ВескоВасилев » Пон 22 май 2017 6:51


Благодаря за отговора.Питам защото сефте ще минава на такъв клас кола и не знам какво е.Двоумях се между Туарег и файтон.Но май ми се кара джип.А за разхода чета че е над 15 и на двата мотора.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: anton123 и 53 госта