Подходящо комби за теглене на мотор

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
espergaro
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 16 юли 2017 19:22
Автомобил:
Двигател:

Подходящо комби за теглене на мотор

Мнениеот espergaro » Нед 16 юли 2017 19:40


Здравейте колеги, направих си регистрация във форума, тъй като имам нужда от споделяне на малко опит от ваша страна. Предстои ми покупка на комби към края на годината-целта, за която ще се използва, е обикаляне на писти-моторист съм и имам нужда да закача ремарке с мотор за нещо надеждно и с него да пътуваме повечко-основните дестинации засега са Калояново, Гърция и Румъния. Изискването ми е да е с бензинов двигател, за да бъде сложена газ. Колебая се между два модела - Фолксваген Пасат модела около 1995-1996 или следващия 1997-1998. Целта е да може да побере вътре шатра, гуми, инструменти, екипи, каска и т.н. и поддръжката й да е евтина и да се намират лесно части за нея, вкючително и по моргите. За целта съм решил да отида до Германия и да си закупя кола с валиден Тюв, защото искам автомобил, минал технически преглед в Германия и на истински 200-300 хиляди километра, а не превърнат два пъти от търговци. Ориентирал съм се към 1,6 двигателя, търси се разбира се нисък разход и данъци, тъй като по моторите така или иначе всичко е доста дебело. Съответно нужен е и модел, който работи добре на газ. Не търся някакъв лукс, скорости и т.н., а нещо практично, климатикът не е задължителен, стига да намеря запазено купе без ръжди и мотор. Ще се радвам да споделите опит и препоръки кой от двата модела би вършил по-добра работа, слаби страни, за които евентуално да гледам. Минавали са ми като идеи още Фокус 2000 година комби, Омега и Сценик, но засега пасатите като че ли ми се виждат най-удачен избор.

Последна промяна от espergaro на Нед 16 юли 2017 20:16, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: комби за обикаляне на писти

Мнениеот Spas » Нед 16 юли 2017 20:06


Здрасти, добре си се ориентирал към Пасат, но моля, прочети правилата и поправи заглавието.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: комби за обикаляне на писти

Мнениеот Vlad777 » Нед 16 юли 2017 20:13


Брат ми има Бора 1.8 125 к.с. 4motion и я ползва често да тегли мотори до Серес, както и на други места. Става, но по-мощен двигател ще е по-добре. А 1.6 в пасат не става дори без ремарке.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Подходящо комби за теглене на мотор

Мнениеот Zdravko Zankov » Нед 16 юли 2017 20:58


Трудно ще намериш Пасат В4 запазен.
Огледай за читав В5 1.8Т.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Подходящо комби за теглене на мотор

Мнениеот muns61 » Нед 16 юли 2017 21:13


За мен темата е несериозна. Не зная как авторът си представя да намери здрава и надеждна кола от това поколение, за да разчита на нея да ходи по пистите. Това хоби не е евтино.
Ориентацията към 1,6 мотор издава пълен профанизъм.


Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Подходящо комби за теглене на мотор

Мнениеот Spas » Нед 16 юли 2017 21:22


Човека иска съвет, а ти...профанизъм? Сериозно ли?

По темата, според мен трябва да търсиш 1,9 тди, защото има доста повече въртящ момент, по-икономична е и може да и се добави доста лесно малко мощност, за да ти тегли всичко безпроблемно.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Подходящо комби за теглене на мотор

Мнениеот muns61 » Нед 16 юли 2017 21:39


Ами човек, който се занимава с мотори, би трябвало да е наясно.
Искаш ли да се обзаложим как ще свърши темата?


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Подходящо комби за теглене на мотор

Мнениеот stefan4o » Пон 17 юли 2017 8:17


С 1.6 на Пасат да тегли ремаркета и да обикаля съседните държави е малко несериозно... Аз бих заложил на 2.0 примерно (понеже има условие за газова), ама на Б4, понеже при Б5 не е сигурно дали изобщо го има :wink


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Подходящо комби за теглене на мотор

Мнениеот icoico » Пон 17 юли 2017 8:41


espergaro написа:...Ориентирал съм се към 1,6 двигателя, търси се разбира се нисък разход и данъци...


Данъкът наистина е по- нисък, но рзаходът на 1,6 при натоварен автомобил, теглещ ремарке ще е горе- долу същият, като на 1,8 или 2 литровия двигател. Не говорим за динамиката изобщо. Губи се смисълът :rolleyes


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8290
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Подходящо комби за теглене на мотор

Мнениеот Stivi » Пон 17 юли 2017 8:52


Мдааа,темата е доста странна,както каза един колега мотоциклетизма е скъп спорт,а тук се търси 20 годишна кола с нисък данък която да тегли ремарке до Гърция и Румъния....малко е като дървено желязо работата :eek


Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Подходящо комби за теглене на мотор

Мнениеот Spas » Пон 17 юли 2017 11:36


Спрете да си чешете езиците, каква дървена работа е и каква не е, ако не можете да помогнете или не искате да съветвате, по-добре недейте!


Потребителски аватар
L&R
Мнения: 9371
Регистриран на: Чет 09 юни 2005 15:19
Автомобил: CCC
Двигател:
Местоположение: coffeeforums.bg
Контакти:

Re: Подходящо комби за теглене на мотор

Мнениеот L&R » Пон 17 юли 2017 12:12


1.9 TDI 90 коня с последстващ чип. Няма бензинов мотор в малкия данък, който да ти свърши работа. Отделно за дърпане, потегляне с ремарке си трягва тяга => дизел.


Потребителски аватар
Rat Fink
Мнения: 387
Регистриран на: Пет 04 юли 2014 11:15
Автомобил:
Двигател: 1 8t AUM 2 3DISI
Местоположение: София

Re: Подходящо комби за теглене на мотор

Мнениеот Rat Fink » Пон 17 юли 2017 12:18


Според мен няма смисъл да се разхождаш чак до Германия за такава кола, освен ако не си колекционер. Прегледай обявите у нас между 1500 и 2500лв има изглеждащи що годе прилично пасати б4 - 1.8 90 коня или 1.9 тди 90 коня, ще са ти в малкия данък. Не гледай б5, защото той няма да ти е евтин за поддръжка. Явно тук се търси евтина кола да върши работата. Аз бих взел б4 до 2000лв от нас - обстоен преглед и подмяна на всички консумативи, спирачни течности, масла по скорости, нови гуми и да се кара. Каквото се счупва впоследствие се сменя на едни прилично ниски цени и това е. Ааа и нещо което за всички автомобилисти е доста полезно - на мен вече ми се изплати поне два пъти - членска карта към Съюза.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Подходящо комби за теглене на мотор

Мнениеот muns61 » Пон 17 юли 2017 14:27


В никакъв случай не си чеша нищо. За така зададен въпрос се иска още информация.
Първо - бюджет.
Второ - кой ще поддържа колата.
Трето - има ли идея колко ще стъпи един ремонт на пътя в Гърция, ако нещо по колата се повреди и отзад има колесар с мотор(и). Например счупено каре, или повреда в скоростите, умрял съединител?
Колата за тази цел трябва да е максимално надеждна, а тези ветерани на незнайни километри не се вписват. Нещо по-ново и на по-малък пробег, правилно се е насочил към бензин.
Но първо да видим ценова рамка.


Потребителски аватар
KOKO ГЕОРГИЕВ
Мнения: 1110
Регистриран на: Вто 25 яну 2005 15:38
Автомобил: AUDI A8 4.2 Quattro + FORD Galaxy
Двигател: AUW 2001
Местоположение: София

Re: Подходящо комби за теглене на мотор

Мнениеот KOKO ГЕОРГИЕВ » Пон 17 юли 2017 14:53


90hp написа:Аз бих взел б4 до 2000лв от нас - обстоен преглед и подмяна на всички консумативи

Ти хубаво би взел, но вероятността да намериш такъв що годе подлежащ на "стягане" клони към 0, а още повече с нисък данък. Мой роднина с моя и на още неколцина помощ търсеше такъв от март до края на май и се отказахме. Има хубави екземпляри, но собствениците им не ги продават!!
Гарантирам ти го защото всички предложения минаваха през мен и отзивите на оглеждащите. Докарването от чужбина ще оскъпи неимоверно и без това старичкият автомобил, а и там колите не са в цветущо състояние. :c020



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 33 госта