Покупка на нов автомобил Тигуан Highline TDI 4motion DSG 240

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Покупка на нов автомобил Тигуан Highline TDI 4motion DSG 240

Мнениеот dobrin » Чет 20 юли 2017 20:01


Тигуан е добър избор за автомобил, от който можеш да получиш на практика почти всичко. Казвам почти, защото има някои условности. Удобен е за града, тъй като не е много дълъг. Имаш добра позиция (по-висока). Имаш повишен клиренс и 4х4, което върши доста добра работа. Според мен местата, на които няма да те закара, просто не са част от пътната мрежа. Удобен е за дълъг път. Има нормално място за багаж. Реално мен именно липсата на много място за багаж би ме възпряла да си купя такъв. Просто на мен си ми трябва голям багажник, дори често ползвам целия товарен обем със свалени седалки на моя Пасат. Освен ограниченото място за багаж не виждам никакви други недостатъци.




Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Покупка на нов автомобил Тигуан Highline TDI 4motion DSG 240

Мнениеот forski » Пет 21 юли 2017 15:39


Автомобила със сигурност е чудесен, но не си прави експерименти да го ползваш и за "джип" ползвай го като повдигнато комби каквото всъщност е, 4х4 го ползвай като екстра за някоя непочистена улица през зимата и всичко ще е ОК, а клиренса да се качиш на някой по-висок бордюр.
Въпреки че дори и да предлагаше по-висока проходимост, не виждам как ще го изкараш от магазина и ще го вкараш в гората, или ще тръгнеш да се катериш из планината с него ... но знае ли човек, ентусиасти всякакви :biggrin
Миналата година видях един твой колега, с нов Тигуан как се опитваше да излезе нагоре по-една стръмна пътека от залива Кастрич ... неприятна гледка беше :mhihi

п.п. Колко му е клиренса на новия Тигуан, на предния по-спомен беше около 16,5см.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19686
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Покупка на нов автомобил Тигуан Highline TDI 4motion DSG 240

Мнениеот Vlad777 » Пет 21 юли 2017 20:52


Всички 4motion са с 200 mm


mr50
Мнения: 7
Регистриран на: Пон 14 апр 2014 8:09
Автомобил:
Двигател:

Re: Покупка на нов автомобил Тигуан Highline TDI 4motion DSG 240

Мнениеот mr50 » Пон 04 сеп 2017 11:36


Tiguan е много добра покупка. От две години карам предишния модел с TSI 2.0 двигател и мога да кажа, че колата е много добра. Вози комфортно и е стабилна на завоите. За дълъг път е идеален. Някои бяха споменали, че е вътре е било теснотия, но това не е вярно. Висок съм 1.87 см и не ми тясно вътре. На задните седалки също има много място за коленете. Единствено багажника (470 л) можеше да е поне 520 л.
До сега не съм имал проблеми с двигателя или окачването и дано да е така и за напред. Пожелавам много безаварийни километри след покупката.


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Покупка на нов автомобил Тигуан Highline TDI 4motion DSG 240

Мнениеот dobrin » Вто 26 сеп 2017 9:32


forski написа:...
Въпреки че дори и да предлагаше по-висока проходимост, не виждам как ще го изкараш от магазина и ще го вкараш в гората, или ще тръгнеш да се катериш из планината с него ... но знае ли човек, ентусиасти всякакви :biggrin

Не е Тигуан, но е нов ... Човекът си го е купил за да ... ходи на риба :wink

А ето и един от излетите му

Сори за спама :redface



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: tdi fen, werr и 49 госта