Начинаещ и избор на нова кола

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
Lupender
Мнения: 708
Регистриран на: Съб 29 окт 2011 18:22
Автомобил: SEAT Cordoba
Двигател: TDI 1.9 ASV
Местоположение: Благоевград

Re: Начинаещ и избор на нова кола

Мнениеот Lupender » Пет 21 юли 2017 8:11


За да не е "чоплене на семки" за Пежо 308 дизел, особено за 1,6 ще кажа, че не е лош автомобил, като изключим някои особености и проблеми, които не са съвсем редки. Първо проблемите с дифтунгите и дюзите, проблеми с уплътнения на привода на маслената помпа, които могат да доведат до неща като нафта в маслото, завличане на лагерите на коляновия вал. Турбото не се маже по най-добрия начин поради калпави снадки и недостатъчно сечение, от там и ниско налягане и затруднена циркулация на маслото. Системата за рециркулация на изгорелите газове създава проблеми. Често и бързо се разбива демферната шайба след като веднъж е сменена, понеже тия които са оригинално вграждане не се предлагат. Проблем създава и картерната вентилация (познава се като се отвори капачката на маслото при работещ двигател и от там ври и пръска бясно). Освен това пластмасите в интериора са с изключително ниско качество и лесно се надраскват, а след 10-тина хиляди км се разскърцват и разхлопват. Постоянно нещо свети по таблото, особено досадна е лампата за филтъра за твърди частици - свети поне веднъж седмично. Често се прецакват и цилиндърчетата на спирачките, което води до странни звуци по време на движение... слизаш и установяваш че дисковете са посинели (най-вече на задните колела). Друга склонност на автомобила е честата загуба на тоци поради лоши връзки и лоша маса. Трябва да се мерят утечки в покой преди покупка и след това (симптома е бързо унищожаване на акумулатора - пада за два дена ако не се кара). В този ред мога още неща да напиша, но като ги изключим, Пежо 308 е един чудесен автомобил, така щото е по-добре да се вземе Опел...




Потребителски аватар
escrime
Мнения: 3070
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 10:34
Автомобил: X218 [ex VW137 R53 typ53i]
Двигател: OM642

Re: Начинаещ и избор на нова кола

Мнениеот escrime » Пет 21 юли 2017 9:30


От тази тема: Информация за Пежо 308 1.6 VTi 120 кс

escrime написа:Аз имам над 40 хил. км впечатления и продължавам да ги трупам ежедневно.

- Колата е сглобена като играчка от киндер яйце - не разчитай изобщо на качество. Вътре е неудобна - лоша видимост наляво и надясно заради А-колонките и лоша видимост назад заради високото задно стъкло. Огромен волан. Ако си висок и държиш седалката ниско и назад, то влизането и излизането няма да са ти любими занимания. Материалите са невероятно евтини, направо е срамно. Климатик/парно са нефелни.
- 110 хил. км откакто е купена нова - посещения в сервиз много. Най-вече за постоянни течове. Разходът на масло е повече от 0.5 л/1000 км. София - Варна - София е над 1 л. масло. Динамиката е никаква. Движи се по-зле от малолитражна кола в субкомпактен клас. Разход на бензин градско е от порядъка на 10 - 12 л/100км. Кутията (!РЪЧНА) си рита при включване на задна, втора и четвърта предавка.
- Смениха се много неща - проблемите остават. Свети си чек, София-Франс казват "тия са си така". Antipollution faulty, ABS грешки - прочети за тия неща, както и за слабата маса отзад вляво. Когато е студено понякога си гасне, докато загрее.
Единствено бих казал, че спирачките и седалките биват и че шасито като цяло се държи прилично добре в снега.


Километражът ми на тази кола вече е над 50 хил. км. Изключая амортисьорите, окачването е за тотална смяна отпред, следващата седмица ще влиза.


perseus777
Мнения: 6
Регистриран на: Чет 20 юли 2017 19:44
Автомобил:
Двигател:

Re: Начинаещ и избор на нова кола

Мнениеот perseus777 » Пет 21 юли 2017 12:01


Еха! То голямо чудо излезе за тази кола. Явно всичко е на късмет. Едни се парят здраво, а други са вери хепи. Попринцип ми бяха казали, че бензиновите двигатели са доста по-зле от дизеляците на Пежо. Особено преди 2011. Благодаря на всички!

Може ли да ви помоля за разумни предложения за други марки, VW включително, в диапазон 6-9 хиляди? Семейна, за дълъг път, лесна за поддръжка. Колко пари горе долу би трябвало да ми останат за регистрации, прехвърляне, обслужване и т.н. ако приемем, че няма нещо критично?

п.с. някакви мнения за помощниците при покупка? Огледи.ком гледам не работят, имам и ннякакви други https://...com/ или http://....bg/ ?

п.п.с. златен форум сте :)

petko5 написа:Ако си от София, подготви си предварително въпросите и можеш да звъннеш или най добре да отидеш на място във фирма Корект Ауто (http://www.....com/) и да ги попиташ някои неща....мисля че ще получиш необходимата информация...момчета са много точни :th_up


Благодаря! Ще ходя към София края на месеца. Т.е. те биха могли да ми обяснят плюсове и минуси на някои коли? Или и продават? Името ми е адски познато, някъде съм виждал табела.

Последна промяна от icokr на Пет 21 юли 2017 12:42, променено общо 1 път.
Причина: без реклама на сайтове


Потребителски аватар
M3ntata
Мнения: 843
Регистриран на: Нед 07 юни 2015 16:02
Автомобил: Golf MK4 4motion
Двигател: V5 AGZ

Re: Начинаещ и избор на нова кола

Мнениеот M3ntata » Пет 21 юли 2017 13:02


То си е така и 2 хил. лв. да имаш и 50 хил. все тая всичко е до късмет ако е употребявана... Според мен си остави поне 1 500лв за обслужване и прехвърляне (даже 2000лв най добре). VW ти предложих вече сега малко чекнати..

Toyota Avensis 2.0 D4D До колкото съм запознат 2.0D е по непретенциозният и здрав от 2.2D.
Honda Accord 2.2 I-CTDI Нещо не намирам читави (на снимка) които влизат в бюджета. :smile
Друг вариант е някой saab 9-3 или opel vectra или друга VAG-ина :smile

Във всички случаи се огледай в няколко автомобила и който е по доказания в случая избери него.


Потребителски аватар
Lupender
Мнения: 708
Регистриран на: Съб 29 окт 2011 18:22
Автомобил: SEAT Cordoba
Двигател: TDI 1.9 ASV
Местоположение: Благоевград

Re: Начинаещ и избор на нова кола

Мнениеот Lupender » Пет 21 юли 2017 13:08


Три нестандартни предложения от мен... най-малкото като казуси за размисъл. И трите автомобила са добри, но с различен акцент (в зависимост от това, кое е по-важното):
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=44miox
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=44mev7
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=44mg3n


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Начинаещ и избор на нова кола

Мнениеот vanesto » Пет 21 юли 2017 13:16


http://www.cars.bg/offer/c2197061
Да не кажете, че няма голфове, не точно, ама почти.


Потребителски аватар
M3ntata
Мнения: 843
Регистриран на: Нед 07 юни 2015 16:02
Автомобил: Golf MK4 4motion
Двигател: V5 AGZ

Re: Начинаещ и избор на нова кола

Мнениеот M3ntata » Пет 21 юли 2017 13:18


Това не беше ли джета? :mhihi


Потребителски аватар
freelancer
Мнения: 1492
Регистриран на: Сря 21 ное 2012 21:22
Автомобил: VW Polo 1.4 MPI
Двигател: AKK 2000
Местоположение: Казанлък

Re: Начинаещ и избор на нова кола

Мнениеот freelancer » Пет 21 юли 2017 13:36


За мен най-добрият избор в този ценови диапазон е Шкода Октавия 1.9 TDI 105 к.с., един от най-добрите двигатели на ВАГ. Шкодата има всичко, комфорт, удобна за дълъг път и за града, универсална кола с не толкова скъпа поддръжка, алтернативата е Пасат Б6, но по-добрите са след 2008, и са по скъпи, ако е 1.9 става и преди 2008.
Авензиса и особено Хондата са по капризни и с по-скъпа поддръжка. Във форума на Хонда, хора с 2.2 дизел реват постоянно от скъпи части, ама в пъти по-скъпи.
Имам приятел с такава Шкода и за 180 000 км освен консумативи нищо не е правил, купувана е нова от Еуратек. Имай на предвид, че съединителите на Шкодите умират около 180 000 км и то изведнъж, без никакви признаци, струват 1100 лв с труда, друго няма, какво да се развали, някои реват от турбо, но причината за това е, че не карат с масло по предписание, а това е много важно.

Последна промяна от freelancer на Пет 21 юли 2017 14:34, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2191
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Начинаещ и избор на нова кола

Мнениеот w_smith » Пет 21 юли 2017 14:21


Ама точно на 180 или може да изкарат повече или по-малко. Пишеш от обща култура без да си наясно в детайли.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Начинаещ и избор на нова кола

Мнениеот stefan4o » Пет 21 юли 2017 14:39


Баща ми сменя на Б5.5 демпфер със съединител комплект. Сега пак е за смяна, успял е да мине около 180-190 000км за около 5-6 години с тоя комплект (тогава сложи ЛУК). Не мисля, че е проблем за такъв пробег цена от 1000 лева.


Потребителски аватар
freelancer
Мнения: 1492
Регистриран на: Сря 21 ное 2012 21:22
Автомобил: VW Polo 1.4 MPI
Двигател: AKK 2000
Местоположение: Казанлък

Re: Начинаещ и избор на нова кола

Мнениеот freelancer » Пет 21 юли 2017 14:41


Мисля, че съм споделил полезна информация, отговорът ми се базира на разговори със собственици на такива шкоди и наблюдение на колата на мой много добър приятел. Чел съм и във форума на Шкода и следя Шкодите по сайтовете за продажба.
Между другото за няколко Тойоти Авензис знам, че пак около тези километри се сменя съединител, купувани нови, на реални километри.
Нямам преки наблюдения, защото не карам такава кола, но мисля да карам, може би. Вече почти 6 години пиша и чета форума и според преките ми наблюдения, както и от разговори с колеги 1.9 TDI 105 к.с. е най-безпроблемния двигател, както и според колегите във форума на Шкода и на Сеат, където имам доста форумни приятелчета. :mhihi
Покрай моето поло си създадох доста социални контакти. :icon_lol
:beer

П.С. Ето, Стефанчо е поредният, който доказва моето "откритие", колко изкарват съединителите на този двигател, ОКОЛО. :c020

1100 лв му взеха на моят приятел за съединителят и демферният маховик, за комплекта, включително и за труда, мисля, че цената е супер, иначе никакви други оплаквания. Това е двигателя!


perseus777
Мнения: 6
Регистриран на: Чет 20 юли 2017 19:44
Автомобил:
Двигател:

Re: Начинаещ и избор на нова кола

Мнениеот perseus777 » Пет 21 юли 2017 22:38


Благодаря на всички!!! Утре ще разцъкам по-подробно обявите :) Определено имаше интересни предложения, които даже не ми и бяха минавали през акъла. :th_up


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Начинаещ и избор на нова кола

Мнениеот polovera_9n3 » Пет 21 юли 2017 23:33


от изчетеното дотук, ако аз търсех колата- щеше да е или някой ваг с 1.9тди 105 коня или пежо SW 1.6 td
НО всичко зависи на какво ще се нахендриш. Както каза колегата- едни реват, други само наливат гориво и карат....Но мисля, че пежото за тия пари ще е поне 5 6 години по-младо от ВАГ за тия пари. Мое мнение- колкото по-нова- по добре, аз така направих и не сбърках с моето поло, което купих 5 годишно. Вече го карам 5 години само сменям масла и наливам нафта. Алтернативата беше по-висок клас автомобил на 10 15 години или 5 годишно поло.... не съжалявам и за миг.Не, че ако бях купил по-стара кола нямаше пак да е безпроблемна или пък полото ако се окажеше проблемно.....шанс....успех с покупката :beer
пп. Когато си купих полото, даже не знаех за съществуването на този форум. После го открих и се регистрирах. И като почнах да чета- оказа се, че съм си купил колата с мнооого калпав мотор, който след 5 години каране, мога да твърдя, че е доста здрав- досега и една грешка не е изкарал, камо ли да спре...така, че и на форумите не е много за вярване :Mr Green Fun
А бях като автора на темата- искащ кола- незнаещ каква. И се почна бях приготвил 15 000лв за кола- голф 4 5, ауди а4, тойоти, мазди, бмв-та, хонди, опели... Един ден си карам с колелото и отивам на една пиаца при таксиджиите да пия едно кафе- аз карах такси 10 години. Гледам там зад такситата спряно едно такова поло като моето сега, с турска регистрация- гледам го гледам- дойде един бивш колега дето караше таксита и после се изнесе в турция. Вика тва е мое- чисто ново го взех.... дай едно кръгче.... покарах го малко - идеално за мен- тогава си казах ТОВА Е МОЯТА КОЛА... след 2 седмици намерих такова, отидох и го купих, и си го карам с кеф и до ден днешен :beer


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Начинаещ и избор на нова кола

Мнениеот forski » Съб 22 юли 2017 0:15


Като игнорираш мненията започващи с :
Аз съм чувал....
Един познат ми каза...
Някъде май четох че....
Един комшия имаше ...
Или вечните автомобилни клишета, свързани с определени марки, информацията по-форумите е доста полезна ... след като отсееш плявата, която е около 90% от всяка тема :biggrin


Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2191
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Начинаещ и избор на нова кола

Мнениеот w_smith » Съб 22 юли 2017 13:11


Един ми каза и тн глупости не би следвало да се коментират въобще. Пример - бивш колега кара абсолютно същата октавия като мен, навиците му на шофиране доведоха до това да смени съединител и маховик комплект на 130 000 реални километра. Моят е на 166 000 реални в момента и не дава никакви признаци за нужда от смяна. Колко ще изкара? Един бог знае. Затова такива съвети са безполезни.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 172 госта