Съвети и мнения Голф 5 или Голф 6 автомат

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4242
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Съвети и мнения Голф 5 или Голф 6 автомат

Мнениеот tdi fen » Сря 09 авг 2017 16:49


в голф плюс се среща най-безпроблемния 2.0 140 кода му е BMM




Потребителски аватар
ssssl
Мнения: 923
Регистриран на: Вто 12 май 2009 17:47
Автомобил:
Двигател: CJXC
Местоположение: Sofia

Re: Съвети и мнения Голф 5 или Голф 6 автомат

Мнениеот ssssl » Сря 09 авг 2017 20:14


manitoubg написа:За 2.0 TDI разбрах , .

10 г. карах 2.0 тди с БКД мотор и съм изключително доволен. Колата е Шкода и се продава.
Имаш л.с.


manitoubg
Мнения: 7
Регистриран на: Съб 22 юли 2017 21:27
Автомобил:
Двигател:

Re: Съвети и мнения Голф 5 или Голф 6 автомат

Мнениеот manitoubg » Сря 09 авг 2017 23:14


ssssl погледнах я , харесва ми , но търсят автомат , карал съм ръчки , но ми писна вече и мисля да я карам по лежерно :D

tdi fen : мерси за включването ще го имам в предвид , това важи ли по същия начин за Golf V или ?
започнах сериозно да се насочвам към Плюс , след като не мога да срещна читава V , но определено ще е една от двете , така че ще се оглеждам и за 2.0 tdi 140 с код ВММ :)))


Потребителски аватар
KOKO ГЕОРГИЕВ
Мнения: 1110
Регистриран на: Вто 25 яну 2005 15:38
Автомобил: AUDI A8 4.2 Quattro + FORD Galaxy
Двигател: AUW 2001
Местоположение: София

Re: Съвети и мнения Голф 5 или Голф 6 автомат

Мнениеот KOKO ГЕОРГИЕВ » Чет 10 авг 2017 7:33


tdi fen написа:в голф плюс се среща най-безпроблемния 2.0 140 кода му е BMM

Като се сблъскаш с проблемите му ще пееш друга песничка. Много добре ще помня за дълго време как се "наигра" мой приятел точно с въпросният ВММ.
1.9 ТДИ 105 к.с. си е най-надеждният защото е от старата школа, но пък наистина за мнозинството е "скопен".
Що касае 50000 км за година споменато от ssssl - принципно е така, но и повечето купени в България са същите и да не кажа на още повече.
Миналата година загубихме цяло лято в търсене на хубав автомобил и се нагледах на пълни гробове купени нови в България. Запазените автомобили не стигат до обява. Те просто се купуват от свои хора. И ние вдигнахме бюджета и взехме служебна Тойота, която беше наблюдавана от роднина още от покупката и не съжаляваме за броените в повече кинти. :c020


Потребителски аватар
ssssl
Мнения: 923
Регистриран на: Вто 12 май 2009 17:47
Автомобил:
Двигател: CJXC
Местоположение: Sofia

Re: Съвети и мнения Голф 5 или Голф 6 автомат

Мнениеот ssssl » Чет 10 авг 2017 12:02


KOKO ГЕОРГИЕВ написа:Що касае 50000 км за година споменато от ssssl - принципно е така, но и повечето купени в България са същите и да не кажа на още повече.

За служебните автомобили сигурно е така. Тук обаче, за разлика от западна Европа, данъците за бензин и дизел са еднакви и затова има и доста такива като мене, които си карат дизела по 15-20 000 годишно. На запад това не се прави заради сериозната разлика в данъците за бензин и дизел. 3, 4, 5 пъти!


Потребителски аватар
KOKO ГЕОРГИЕВ
Мнения: 1110
Регистриран на: Вто 25 яну 2005 15:38
Автомобил: AUDI A8 4.2 Quattro + FORD Galaxy
Двигател: AUW 2001
Местоположение: София

Re: Съвети и мнения Голф 5 или Голф 6 автомат

Мнениеот KOKO ГЕОРГИЕВ » Съб 12 авг 2017 21:05


Абсолютно съм съгласен за данъците при дизелите. Поне до 2004 със сигурност в Белгия се намираха много добри дизели на малко километри, но и цената беше прилична. Причината там също беше фискална особеност. Сега не знам как е. Не случайно опитните и коректни автотърговци казваха: "Хубав дизел се търси само в Белгия, но си приготви и повечко парички". Имам лично впечатление върху 7 белгийски автомобила, от които 2 купени от мен и нито един от тях не е изненадвал неприятно собственика си.


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Съвети и мнения Голф 5 или Голф 6 автомат

Мнениеот dobrin » Нед 13 авг 2017 22:53


Виж този автомобил - viewtopic.php?f=44&t=466565. Преди няколко години го продадох на момчето, което го продава сега. Лично аз съм го карал две години и бях изключително доволен. От последните петици е, със 170 к.с., т.е. според мен най-малко безпроблемен двигател, отделно от това върви доста добре. Поне докато беше при мен проблеми със скоростната кутия не е имал. Говори си с човека, но такъв автомобил си заслужава с оглед твоя бюджет.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 53 госта