Избор на Bora Variant 4motion - 2.8 VR6 или 2.3 VR5?

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
fikata
Мнения: 130
Регистриран на: Пет 09 мар 2007 16:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Избор на Bora Variant 4motion - 2.8 VR6 или 2.3 VR5?

Мнениеот fikata » Пон 31 юли 2017 9:02


Здравейте колеги,
Спрял съм се на тези два модела, но не знам, кой е по-добър. Моля Ви за мнения относно подръжка, здравина, разход. Също така кой мотор е по-подходящ за газифициране? Благодаря Ви предварително.




Потребителски аватар
M3ntata
Мнения: 843
Регистриран на: Нед 07 юни 2015 16:02
Автомобил: Golf MK4 4motion
Двигател: V5 AGZ

Re: VR6 4 motion или V5 motion Bora Variant?

Мнениеот M3ntata » Пон 31 юли 2017 10:51


VR6 е по добър, имат еднаква поддръжка частите са едни и същи само дето единия е с един цилиндър повече примерно ако става дума за свещи бръкваш още 20лв. Аз бих казал, че V5 10V е по коравия, но... Разхода на V5 в София ако ти е 14/100 то на VR6 ще ти е 16/100. Много зависи къде и как ще караш но 2л си е от горе VR6-ка. Еднакво лесно и добре се газират и двата мотора като при шестака отново някой друг лев повече за дюзата и разни дреболии.

Аз си търсих golf 4 VR6 4motion, но като я взимах нямаше хубави оферти за шестака (имаше но отново бяха с не ясен произход, с кусури и над 6000лв, общата сума която имах беше толкова като мислех поне 1500лв да оставя за регистрация и обслужване + належащи проблеми) та рекох си ще е VR мотор и 4motion и почнах да се оглеждам за VR5 изпадна една оферта (да мина на пряко) взех колата и не съжалявам. Лично аз ти препоръчвам VR6 ако намериш читава бройка на добра цена иначе спокойно може да постъпиш като мен. При бората има VR6 12V 174к.с. само на предно. За вървежа щом си избрал комби значи няма да му даваш много зор та петака е достатъчен да дърпа пълна кола с багаж и клима, не се притеснявай на всякъде може да поддържаш скорост. Извънградско без клима (хладно беше) съм падал на 7.5/100, като карах нормално (не баш икономично). А в града лично при мен без да стъпвам с нормално каране ми гори 13/100 говоря за бензин. Да добавя за газовата, че трудно ще намериш бутилка (на мястото на гумата) която да не повдига кората понеже коша за патерицата е по плитък от тези на предно предаване.

Поздрави.


BORA 2.3 4motion
Мнения: 1
Регистриран на: Пон 26 фев 2018 12:19
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на Bora Variant 4motion - 2.8 VR6 или 2.3 VR5?

Мнениеот BORA 2.3 4motion » Пон 26 фев 2018 13:05


Ас съм с малкия мотор 2.3 на бензин ми гори 13 градско иначе 8.3 ми дава а на газ 10на100 и съм много доволен от нея като возия и проходимост но 2.3 мотора е малко тромова до 100 км 1.8 Т е по бързичка



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 70 госта