Избор на служебен автомобил

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Ivo_
Мнения: 719
Регистриран на: Вто 06 дек 2005 8:48
Автомобил: MK3 + T3 + МК5 Plus + MYLR
Двигател:

Re: Избор на служебен автомобил

Мнениеот Ivo_ » Сря 02 авг 2017 19:23


Прави впечатление, че списъка е на коли от различен клас и тип. Единственото общо е че са 4 по 4. За да избереш кола дори и била тя служебна трябва да си отговориш първо на въпроса за какво ще ползва колата. 4 по 4, добре, но защо? Ще се ходи на риболов, непочистени пътища през зимата, черни пътища?

Комфорта при изброените модели е много различен, вътрешното пространство също. Дори това че всички са 4 по 4 не ги прави еднакво пригодни, например Супърба е с най-голямо междуосие, с което забравяш за движение по черни пътища и коловози. Отделно, колата е прилично ниска. От друга страна, ако 4 по 4 се търси само поради повишената сигурност и управляемост по НОРМАЛНИ пътища (колко може да са нормали в БГ е друг въпрос), и ако се комбинира с адаптивно окачане си мисля че дори магистрала Хемус би се търпяла :)

Предвид желаната скорост за движение по БГ магистрали, аз бих акцентирал върху системите за сигурност. Не знам защо при съвременните автомобили неща като аварийно спиране, контрол на дистанцията, асистент за лентата и други подобни са все още екстри.




Потребителски аватар
vasko_bulgaria
Мнения: 223
Регистриран на: Нед 25 апр 2010 9:10
Автомобил: VW Passat B8 Variant_Polo 6R
Двигател:
Местоположение: София

Re: Избор на служебен автомобил

Мнениеот vasko_bulgaria » Чет 03 авг 2017 12:15


При Киата на дълъг път трябва да се има предвид независимо,че е служебна реалния й разход при 160км/ч е 10-10+ л./100км, което дори и за служебна и пробега написан по-горе си е разход.
Нито една отгоре изброените няма подобен при тази скорост.


Потребителски аватар
blondeskiller
Мнения: 209
Регистриран на: Съб 04 авг 2007 16:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: село
Контакти:

Re: Избор на служебен автомобил

Мнениеот blondeskiller » Пон 14 авг 2017 14:17


:love.vwclub


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12790
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Избор на служебен автомобил

Мнениеот Zdravko Zankov » Нед 20 авг 2017 15:25


Октавиа Скаут.
Видях,че присъства в списъка.


shimbi
Мнения: 101
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 7:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: центъра на Славовци
Контакти:

Re: Избор на служебен автомобил

Мнениеот shimbi » Пет 25 яну 2019 21:14


:th_up
Petrolhead написа:аз имам предложение, дачия сандеро на газ, да те видим тогава как катериш хемус със 160.

ако съм ти шеф, директно ти взимам карта за БДЖто.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Избор на служебен автомобил

Мнениеот К.Одаджийски » Пет 25 яну 2019 21:21


Мондеото е екстра, за повече комфорт може да се загледаш и в някое волво ХС ако се държи на 4х4, не знам S серията им имат ли двойно предаване. Пожелателно е да е с екобууст


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Избор на служебен автомобил

Мнениеот vucata » Съб 26 яну 2019 14:09


Пробвай някой сув, Инфинити, Хонда ЦРВ, Субару, Тойота РАВ 4. От Рав 4ката жена ми е много доволна. Кожа, навигация, удобен маневрен, камера за задно виждане при паркиране, асистънс при потегляне под наклон, адаптивни фарове, безключово пален, ел. багажник. Абе доста неща, комфортна е няколко пъти ходим со Германия с нея, петък-понеделник. Доста е комфортна като цяло, а и е практична. Разхода смесен дизел е около 8-9, но я настъпваме доста. Като цяло 180-190км/ч въобще не са и проблемни. 160км/ч ги поддържа без грижи. Единствения недостатък е, че не е хибридната версия, но пък е от първите 2015та. На около 100 000км е мисля, никакви ремонти освен обслужвания!


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8293
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Избор на служебен автомобил

Мнениеот Stivi » Съб 26 яну 2019 14:38


Човека пуснал темата не е писал в нея година и половина,все си мисля че отдавна си кара служебната кола....макар да не ни е уведомил какво е избрал :thumb_down


Вълчан
Мнения: 880
Регистриран на: Нед 17 мар 2013 20:11
Автомобил: Mazda 5
Двигател:

Re: Избор на служебен автомобил

Мнениеот Вълчан » Съб 09 фев 2019 10:06


То със тези скорости дето ги пише може отдавна никого да не може да уведоми.... :death


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Избор на служебен автомобил

Мнениеот milmar » Съб 09 фев 2019 18:23


Е-е, не със тия! Пък и на магистралата има моменти и места, където е разумно да с кара със 160. Има ли някой, който да не прехвърля разрешените 140?


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Избор на служебен автомобил

Мнениеот silent » Съб 09 фев 2019 18:38


По БГ магистралите в предвид ниската култура на българина липсата на умения на масовия бг шофер да кара на скоростен път и въобще...лошото състояние на автопарка като цяло ...има места където може да се кара със 160 че и повече, но няма места където това да е разумно...а специално на магистрала Хемус е и опасно да се кара такива скорости...


VidolNikolov
Мнения: 60
Регистриран на: Сря 15 авг 2018 7:14
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на служебен автомобил

Мнениеот VidolNikolov » Съб 09 фев 2019 18:53


Еднопосочният път Хемус в участъка Ботевград-София е много зле. Дупки, неравности, няма маркировка, виражите на завоите са мислени от малоумници, оттичане на водата да не коментирам.
Има едни 15км, които са сравнително добре направени, другото е за тотален ремонт, няма какво да се лъжем.


Потребителски аватар
blondeskiller
Мнения: 209
Регистриран на: Съб 04 авг 2007 16:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: село
Контакти:

Re: Избор на служебен автомобил

Мнениеот blondeskiller » Вто 07 май 2019 12:44


Сигурно никой не следи темата вече.. Аз така и не отговорих, за което се извинявам!

Накрая избрах супърб, l&k модификация. Като цяло съм доволен, има всяка глезотия, за която мога да си помисля. Дразни ме доливането на adblue и факта, че харчи масло. Мо второто сигурно идва от начина ми на каране, за който се коментира така или иначе в темата! :)


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2114
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на служебен автомобил

Мнениеот Petrolhead » Сря 08 май 2019 15:57


нали ти казах, карта за БДЖто ти трбява. явно ти е глупав шефа след като не се е сетил още


Потребителски аватар
blondeskiller
Мнения: 209
Регистриран на: Съб 04 авг 2007 16:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: село
Контакти:

Re: Избор на служебен автомобил

Мнениеот blondeskiller » Сря 08 май 2019 15:59


Petrolhead написа:нали ти казах, карта за БДЖто ти трбява. явно ти е глупав шефа след като не се е сетил още


Не се притеснявай! Надявам се да ти се връщат хубавите пожелания! ;)



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 171 госта