Покупка на автомобил - съвети

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
men79
Мнения: 96
Регистриран на: Вто 29 дек 2009 21:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: v kolata

Покупка на автомобил - съвети

Мнениеот men79 » Пон 07 авг 2017 8:54


Мисля да сменя стария си голф 3 с някоя от следните марки, но много се двоумя ......Дайхацу териос, Пежо 308, Мазда 3 след 2007 -ма година. Ако имате мнение по въпроса за отделните марки, както и коя от колите е по-добрия вариант.....




Потребителски аватар
Rat Fink
Мнения: 387
Регистриран на: Пет 04 юли 2014 11:15
Автомобил:
Двигател: 1 8t AUM 2 3DISI
Местоположение: София

Re: Покупка на автомобил - съвети

Мнениеот Rat Fink » Пон 07 авг 2017 10:51


Дайхацуто е най-универсалното, но магистралното каране не му е сила. Аз бих избрал него ако съм рибар, фотограф, имам вила в планината/по-труднодостъпна местност зимата, пред блока ми не минава снегорин. Другите са модерни и по-големи варианти на голф 3-то :smile


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Покупка на автомобил - съвети

Мнениеот Vlad777 » Пон 07 авг 2017 11:10


4. Темите да бъдат със заглавия, подсказващи съдържанието им


Потребителски аватар
stardreamer
Мнения: 291
Регистриран на: Пет 23 авг 2013 11:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: dreams

Re: Покупка на автомобил - съвети

Мнениеот stardreamer » Пон 07 авг 2017 11:41


Колега, за Териоса сигурно знаеш, но е с постоянно 4х4 през 3 диференциала, като централният се заключва ръчно. Мисля, че някои/повечето имат LSD диференциал отзад.
Машинката е доста "джипеста" и ти си знаеш за какво ще я използваш - не си посочил.

Съветвам те да погледнеш и Honda CRV - доста добра машинка и за градско, извънградско, както и за лек офроуд, сняг, кал...
Системата й за задвиждане 4х4 отстъпва на Териоса, но е доста надеждна - основно е с предно, като предава много малка част назад и при пребуксуване на предно колело изцяло механично зацепва повече задния мост.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Покупка на автомобил - съвети

Мнениеот forski » Пон 07 авг 2017 11:50


Проблема при Териоса, и не само е че ако го използваш изцяло като градска кола минусите са много повече от плюсовете.
Като единствен плюс от такъв тип градски автомобил, е по-добрата проходимост зимата, всичко друго е в полза на останалите два хечбека!
Пътно поведение, разход на гориво, движение при висока скорост, комфорт, материали използвани в купето, шумоизолация, разходи по-поддръжка ... и т.н.


men79
Мнения: 96
Регистриран на: Вто 29 дек 2009 21:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: v kolata

Re: Покупка на автомобил - съвети

Мнениеот men79 » Пон 07 авг 2017 12:31


Мисля и за риболов да ходя, но съм с лодка , тоест избягвам дългото каране по черни пътища. За Териоса казахте някои неща, а при сравнение между Пежото и Маздата?



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 173 госта