Golf mk7 мнение

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
latev1993
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 27 мар 2014 21:25
Автомобил:
Двигател:

Golf mk7 мнение

Мнениеот latev1993 » Съб 12 авг 2017 21:17


Здравейте след доста търсене и ровене из български и чужди форуми неможах да намеря мнения за голф 7 2.0tdi 150ps
От известно време съм в процес на избиране на семейна кола. Набелязал съм горепосочения модел но имам няколко въпроса относно тоИ модел
Дали имат някакви "детски болести" (дюзи, шестостени и там др.)
И другия по сложен избор е дали да е автомат DSG или ръчни скорости. Кое е по безпроблемно и с по евтина поддръжка.
Извинявам се предварително ако има подобна тема но в търсачката не открих нищо.




lordlosh
Мнения: 143
Регистриран на: Вто 21 сеп 2010 13:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofiq

Re: Golf mk7 мнение

Мнениеот lordlosh » Нед 13 авг 2017 0:10


Ръчните скорости би следвало да са с по-евтина поддръжка. Коя година ще е колата? Дизелите по принцип се карат доста повече от бензиновите, така че ако е някоя 4-5 годишна, като нищо, ще е на +80хил. км.
ДСГ-то е голям кеф и аз лично ако избирам кола от такъв клас и тия години, на 100% бих я взел автоматик. На дизелите са DSG6, които доколкото знам поне не са проблемни. Вече колко ще карат не знам. Като цяло VW и голфове не са това, което бяха. DSG7-цата(DQ200) е адски проблема с тези сухи съединители, като повечето не могат да си изкарат гаранцията и смяната им струва не малко пари, понеже е сложна и си трябват инструменти ...
Иначе най-малко проблеми май им създават 2.0-ките тди и правилно си се насочил. Те определено са най-безпроблемни.
Успех с покупката.


latev1993
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 27 мар 2014 21:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf mk7 мнение

Мнениеот latev1993 » Нед 13 авг 2017 6:53


Колите които гледам са 2014г от германия със сервизна история и са от 130000-150000км
Единственото което се колебая е за кутията . А колко би бил ремонта евентуално на dsg ако нещо се наложи ( маховик или мехатроник ) има ли някой представа и дали се ремонтират изобщо.


Потребителски аватар
nii
Незабравим член
Мнения: 4204
Регистриран на: Пон 24 яну 2005 13:33
Автомобил: Golf 2 Automatic
Двигател: RP
Местоположение: кръчмата
Контакти:

Re: Golf mk7 мнение

Мнениеот nii » Нед 13 авг 2017 10:53


DQ200 се лекува и без смяна на дискове, но тя така или иначе не се слага на 2.0 дизел.


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf mk7 мнение

Мнениеот dobrin » Нед 13 авг 2017 22:56


Нито един от посочените проблеми не се наблюдава при Голф 7. Същото важи и за DSG според мен. Все пак това са сравнително нови автомобили, както сам си написал със сервизна история.


Потребителски аватар
hvp800
Мнения: 4613
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 19:46
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ

Re: Golf mk7 мнение

Мнениеот hvp800 » Пон 14 авг 2017 7:49


Евтината подръжка ли е основното при кола за двайсетина хил. ?


latev1993
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 27 мар 2014 21:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf mk7 мнение

Мнениеот latev1993 » Пон 14 авг 2017 10:00


Не но и ако постоянно ще е по сервизите и зависи колко е ремонта ако за кола от 24000-25000 ремонта е 3000-4000лв


lordlosh
Мнения: 143
Регистриран на: Вто 21 сеп 2010 13:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofiq

Re: Golf mk7 мнение

Мнениеот lordlosh » Пон 14 авг 2017 12:58


Няма такова нещо. И при 7-цата проблема със сухите съединители си го има. Така, че който е решил да взима 6 или 7-ца с тая кутия да е готов.
Дори в Аутобилд ги бяха нахранили за ДСГ-то. Като ремонта в официален сервиз излиза 2200 лева. Това е за смяната на съединителите.
При доста коли това се случва още в гаранция, някои съединители и 30-40хил. не изкарват ....
Както и в първия пост подчертах на 2.0-ката дизел не се слага тая кутия и тя ги няма тия проблеми. Вече колко хил. ще изкара самата кутия не се знае.
Аз лично бих взел автомата с тая конфигурация.
А VW специално за мен отдавна не са синоним на качество.
Ранните GTI-ки на 7-цата хвърлят турбини на някакви смешни километри. Това говори достатъчно. За Голф 5-ца и 6-ца пък грам не ми се говори. Там нещата са плачевни.


Потребителски аватар
nii
Незабравим член
Мнения: 4204
Регистриран на: Пон 24 яну 2005 13:33
Автомобил: Golf 2 Automatic
Двигател: RP
Местоположение: кръчмата
Контакти:

Re: Golf mk7 мнение

Мнениеот nii » Пон 14 авг 2017 13:02


Пак повтарям, сухото DSG7 руснаците са му хванали цаката без смяна на каквото и да било.
Но то се слага само на 1.6tdi


lordlosh
Мнения: 143
Регистриран на: Вто 21 сеп 2010 13:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofiq

Re: Golf mk7 мнение

Мнениеот lordlosh » Пон 14 авг 2017 14:43


Добре де сподели каква му е цаката. Вече за втори път го споменаваш това.
И не се слага само на 1.6tdi. Доколкото знам се слага и при 1.2тси и 1.4тси, вече при 7.5 трансмисията е нова.
В ревюто на Аутобилд беше за 1.4тси - 150 коня, точно с тази ДСГ7-ца и съединителите бяха издали багажа преди 100хил. км.
И аз имах проблем с нея в Голф 6 - 1.4тси 160.
http://forums.whirlpool.net.au/archive/2545600
http://www.vwwatercooled.com.au/forums/ ... 15-14.html
Смятай.


latev1993
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 27 мар 2014 21:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf mk7 мнение

Мнениеот latev1993 » Пон 14 авг 2017 18:32


Някой има ли представа колко може да е най-скъпия ремонт на дсг коятое с 6 скорости и се монтира на 2.0tdi


Потребителски аватар
nii
Незабравим член
Мнения: 4204
Регистриран на: Пон 24 яну 2005 13:33
Автомобил: Golf 2 Automatic
Двигател: RP
Местоположение: кръчмата
Контакти:

Re: Golf mk7 мнение

Мнениеот nii » Пон 14 авг 2017 22:25




Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf mk7 мнение

Мнениеот dobrin » Сря 16 авг 2017 12:14


lordlosh написа:Няма такова нещо. И при 7-цата проблема със сухите съединители си го има. Така, че който е решил да взима 6 или 7-ца с тая кутия да е готов.
Дори в Аутобилд ги бяха нахранили за ДСГ-то. Като ремонта в официален сервиз излиза 2200 лева. Това е за смяната на съединителите.
При доста коли това се случва още в гаранция, някои съединители и 30-40хил. не изкарват ....
Както и в първия пост подчертах на 2.0-ката дизел не се слага тая кутия и тя ги няма тия проблеми. Вече колко хил. ще изкара самата кутия не се знае.
Аз лично бих взел автомата с тая конфигурация.
А VW специално за мен отдавна не са синоним на качество.
Ранните GTI-ки на 7-цата хвърлят турбини на някакви смешни километри. Това говори достатъчно. За Голф 5-ца и 6-ца пък грам не ми се говори. Там нещата са плачевни.

Тези неща кой точно ти ги разказа? ААА, в Аутобилд били писали ... При колко точно доста коли се случва? При колко не изкарват 30-40 хиляди? Смешни километри? Колко точно смешни? И кои са ранните GTI-ки? При 5-ца и 6-ца нещата били плачевни ...
Притежавал съм четири автомобила с DSG, в момента също притежавам такъв. Единият беше дори Голф 5, който беше мой 2 години и може би над 40 000 км. Не си спомням да съм ревал ...
Да, имаше проблеми със седемстенните DSG, но ми се струва, че проблемът, дори да не е 100 % решен, проблемните автомобили съвсем не са толкова многобройни. И ако не бих препоръчал автомобил с малката седедемстепенна DSG (да, има и нов седемстепенен вариант, който обаче няма никакви проблеми), то е защото се предлага само на малки мотори, които за мен не са интересни.
Та нека не генерализираме за качеството на ФВ.
А най-скъпият ремонт на шестепенната DSG скоростна кутия е колкото цялата кутия. За нови автомобили обаче не знам защо това трябва изобщо да ни интересува, а и не виждам, с оглед съществуващата информация за тяхната надеждност, дори да има нужда да се обсъжда този въпрос.


lordlosh
Мнения: 143
Регистриран на: Вто 21 сеп 2010 13:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofiq

Re: Golf mk7 мнение

Мнениеот lordlosh » Чет 17 авг 2017 7:31


Хайде и аз да съм карал кола с такъв автоматик и то на малко километри и да знам за какво става въпрос. Абсолютно типичен симптом на ДСГ7. И в сервизите, които говорих дори казват, че са изкарали много и това си е слабост при тия коли.
Абсолютно VW са се ос***** със сухите съединители и проблемите ги има и при Голф 7, а въпреки хилядите ревизии на съединителите, те пак са си толкова трошливи.
Има хиляди теми в интернет със хиляди хора, които се оплакват от ДСГ-тата и тяхната надеждност. Тук не става въпрос за изключения, а за недоизчисления от VW. Или просто казано ненадеждна трансмисия.
За маслоядите и счупените двигатели при VW даже не ми се говори. По статистика VW са на първо място по счупени мотори и това при коли на съвсем малки километри или очевидно както ти ги наричаш "нови".
Да не говорим за многобройните им проблеми с вериги на всички бензинови двигатели и колко хора изгоряха с огромни ремонти, заради разтегнати вериги.
За GTI-ките и хвърлянето на турбини също има доста изписано в нет-а, можеш да си напишеш и видиш за какво иде реч. Става въпрос за ранните Голф 7 GTI. Имало е ревизии след това и Уж проблема е оправен.
6-ците пък имаха проблем с веригите и хвърляха мотори на смешни километри.
http://www.golfmk6.com/forums/showthread.php?t=47128
http://www.vwwatercooled.com.au/forums/ ... 44540.html
Ето само 111 страници с трикратния носител на наградата двигател на годината 1.4тси и колко мотора е хвърлил ....


Потребителски аватар
netizen
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1257
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 22:12
Автомобил: Skoda Kodiaq
Двигател: DFHA
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Golf mk7 мнение

Мнениеот netizen » Чет 17 авг 2017 8:28


latev1993 написа:Някой има ли представа колко може да е най-скъпия ремонт на дсг коятое с 6 скорости и се монтира на 2.0tdi


Нямам лични наблюдения, но преди да си купя кола с DSG6 направих запитване в сервиз който ремонтира такъв тип кутии. Отговорът беше, че смяна на съединители с евентуален ремонт на мехатроник достига до 2000лв, което според мен е доста приемлива сума.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 54 госта