Touareg 3TDI V6 224кс

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
MRDL
Мнения: 6
Регистриран на: Вто 06 окт 2009 17:37
Автомобил: Passat B5
Двигател:
Местоположение: София

Touareg 3TDI V6 224кс

Мнениеот MRDL » Сря 23 авг 2017 8:11


Здравейте колеги.

От доста време съм във форума, също така ровя по темите от време на време търсейки мнения и полезни съвети.
Бивш собственик на Golf III горд собственик на Passat B5. Дойде обаче времето да се огледам в нещо по-ново и по "джипесто".
В момента съм се метнал ето на тази обява за един паркет https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=2&act=4&adv=21503315967385193&slink=4f31an
Мисля да го карам към VW Изток сервиза да ми кажат къде е заровеното куче точно. Вчера гледах джипа наживо, палих, скачах, качвах се, слизах, лягах под него, гледах не можах да му намеря косур.
Знам обаче че има два 3TDI V6 двигателя, като единия е 224кс, а другия 240кс. Въпрос имам към запознатите..... освен харча че е повече на по дъртия(224кс.) някаква друга разлика има ли?
Няма въздушно, няма камера за заден ход, няма копче за автоматично прибиране на багажника и няма "премиум" аудиото в джепса....изринах много автокъщи, много сайтове частни лица и този просто най-много ми допадна за сега. Моля ако имате мнения и препоръки да ги споделите, тъй като както човек винаги взима нова-стара кола винаги му трепери душичката малко.
Също така знам че тък във форума има и хора при които можем да отидем на сервиз за обслужване и други проблеми, бих бил много благодарен само ако пуснете линк към тази тема. Много теми изчетох но никъде не намерих точен отговор на въпроса "Масло на двигателя, на скоростната и филтри горе долу колко?" Разбирам че много варират нещата от сервиз до сервиз, но просто за да имам някаква конкретна идея, а и най-малкото дали да се набивам в VW даги правя нещата.

Благодаря ви предварително :)




Потребителски аватар
kpematop
Мнения: 73
Регистриран на: Чет 15 ное 2007 10:07
Автомобил: Touareg 7P
Двигател: CRCA 2012
Местоположение: София
Контакти:

Re: Touareg 3TDI V6 224кс

Мнениеот kpematop » Сря 23 авг 2017 9:05


Погледни дали на топло изтракват веригите и състоянието на дюзите.


mshbul
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1055
Регистриран на: Сря 01 окт 2008 21:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Touareg 3TDI V6 224кс

Мнениеот mshbul » Чет 24 авг 2017 21:10


Изглежда много добре. Тази автокъща знам, че продават свестни коли. Естествено, че може да има заровено куче, но поне не са откровени измамници.
Не вярвам да са тези км.

Иначе както казва колегата е хубаво да провериш тези неща, за да знаеш какво те чака. С дюзите не е толкова страшно 1200-2500лв, зависи дали рециклиране или нови.
Обаче за веригите трябва да е студен, а няма гаранция, че като идеш няма да е пален преди малко. Може да го палят всяка сутрин, за да не чуе клиента тракането. А там ремонта е 3-4к.

Не ти трябва новия мотор - там има една драма със стружки и ако това не е ставало или е ставало и не е сменено всичко, и стане при теб драмата е голяма.

И с автомата може да има драми, ама са стари коли.

Едни 3-4к трябва да имаш готови, ако се наложат скъпи ремонти в първите месеци.

За скоростите нямам опит, но чета, че смяна на масло е към 800лв.
На мотора маслото е 8.3л и е по 15-25лв литъра. филтърът е под 20лв.
горивният е скъп - към 70лв. въздушен 30-40.


k1ko0oo
Мнения: 61
Регистриран на: Сря 26 окт 2016 17:53
Автомобил:
Двигател:

Re: Touareg 3TDI V6 224кс

Мнениеот k1ko0oo » Пет 25 авг 2017 14:26


Здравей колега , изглежда много запазен джипа . Както колегите по-горе са казали слушай веригите дали тропат при палене, автоматика как превключва ,а относно дюзите може да ги замерите и с ваг-ком


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8296
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Touareg 3TDI V6 224кс

Мнениеот Stivi » Съб 26 авг 2017 10:01


Или хората които им почистват салоните са магьосници,или джипката наистина е на малко километри,този светъл салон изглежда уникално запазен :eek


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Touareg 3TDI V6 224кс

Мнениеот vucata » Съб 26 авг 2017 11:32


Ако от автокъщата са съгласн я закарай в Das Auto Service- имат тема във форума.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 151 госта