Какъв автомобил да купя

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Rosenrot
Мнения: 254
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 19:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Какъв автомобил да купя

Мнениеот Rosenrot » Вто 19 сеп 2017 16:35


Здравейте колеги!

От доста време пиша в този форум и съм получил много полезни съвети по всякакви въпроси. Надявам се на същото и сега, защото си признавам, че не разбирам от коли толкова, колкото ми се иска :)

След 10 години вярна служба, реших да сменям стария VW Golf с нещо ново.

И не искам да звучи еретично в този форум, но се колебая между 3 модела:
- Мазда 6
- Тойота Корола
- VW Passat

Това, към което съм се насочил, е бензинов автомобил, 4 врати, хечбек (в краен случай може седан). Бюджетът ми е около 10 к като от това, което съм гледал, и за трите автомобила това значи кола, произведена между 2006 и 2008.
Трябва да има възможност за газифициране.

Визуално най-много ми допада Маздата, но разбрах, че те имат много сериозен проблем с ръждясването.

При всички положения, преди да купя каквото и да е, ще извикам хората от Ogledi да го видят.Искам да го закарам и на автосервиз.

Въпросът е, че търся информация от хора с по-голям опит и шофирали повече различни автомобили, към какво със съответните параметри е най-разумно да се насоча.




MMM1
Мнения: 176
Регистриран на: Пет 26 мар 2010 20:43
Автомобил:
Двигател: Petrol

Re: Какъв автомобил да купя

Мнениеот MMM1 » Вто 19 сеп 2017 17:33


Rosenrot написа:И не искам да звучи еретично в този форум....


Малко по технически .... :rolleyes Тези автомобили имат различни двигатели и години на производство.


villystyle
Мнения: 163
Регистриран на: Сря 12 сеп 2012 16:08
Автомобил: VW Passat B6 2.0 FSI variant
Двигател: BLR 2005
Местоположение: София

Re: Какъв автомобил да купя

Мнениеот villystyle » Вто 19 сеп 2017 17:39


След като ще газифицираш то Пасата отпада - от години 2006 и 2008 е модел B6 а там са двигатели FSI, има един 1.6 обикновен, но с неговите 102 коня на това купе ще бъде мъртвец. Виж мазда 6 е хубава ама деба тая ръжда, много трябва да се гледа дали не е засегнат. Към тойотата бих добавил и авенсис.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Какъв автомобил да купя

Мнениеот stefan4o » Вто 19 сеп 2017 18:02


На Мазда 6 им изгниха калниците на повечето.


Потребителски аватар
Крисчън
Мнения: 147
Регистриран на: Чет 16 юли 2015 20:19
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: Какъв автомобил да купя

Мнениеот Крисчън » Вто 19 сеп 2017 18:14


По-убаво от Пасато нема :mhihi


Rosenrot
Мнения: 254
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 19:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какъв автомобил да купя

Мнениеот Rosenrot » Вто 19 сеп 2017 18:50


А за Королата някой има ли наблюдения как стои въпроса с ръждата?


MMM1
Мнения: 176
Регистриран на: Пет 26 мар 2010 20:43
Автомобил:
Двигател: Petrol

Re: Какъв автомобил да купя

Мнениеот MMM1 » Вто 19 сеп 2017 19:08


Ръждата не е проблем ... Но двигателите не държат на газ. Може да потърсиш сервиз в който да ти регулират хлабините на клапаните на VVT-I ...Освен официалния едва ли ще намериш друг.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Какъв автомобил да купя

Мнениеот forski » Вто 19 сеп 2017 21:13


Във форума на VW не държат, инъче във форума на Тойота си ги карат на газ без проблем ... интересна работа :mhihi
Отделен е въпроса, за какво ти му е газ на Корола 1.4 :rolleyes
С Мазда 6 2006-2008 не се занимавай, че ще се нахендриш почти на 100%


MMM1
Мнения: 176
Регистриран на: Пет 26 мар 2010 20:43
Автомобил:
Двигател: Petrol

Re: Какъв автомобил да купя

Мнениеот MMM1 » Вто 19 сеп 2017 21:36


Няма бензинов двигател който да не става за конверсия с пропан бутан. Но колко ще изкара преди основен ремонт на цил. глава е въпрос на правилна поддръжка и избор на двигател.


Rosenrot
Мнения: 254
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 19:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какъв автомобил да купя

Мнениеот Rosenrot » Вто 19 сеп 2017 21:47


На Corolla гледам другия двигател 1.6.
В интерес на истината 10 години карах VW на бензин (макар че многократно се заричах, че ще мина на газ), така че газифицирането не е критерий номер едно.
Благодарение на коментарите ви, обаче, твърдо се отказах от Мазда 6. Много красива кола, но сега си обяснявам защо цената и е толкова ниска.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Какъв автомобил да купя

Мнениеот forski » Вто 19 сеп 2017 21:50


По-същия начин може да си обесниш и двойно по-високата цена на Хонда Акорд 7
Бих заменил Маздата с нея, или Авенсис без значение дали 2.0 VVTI или 2.2 D4D което от двете изпадне в по-добро състояние.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Какъв автомобил да купя

Мнениеот hooligan_sk » Сря 20 сеп 2017 15:58


Една Корола или Авенсис ще е най-безпроблемна. Ако те устройва да караш напълно безинтересна кола - давай. :th_up


Rosenrot
Мнения: 254
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 19:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какъв автомобил да купя

Мнениеот Rosenrot » Пон 25 сеп 2017 16:16


Колеги, благодаря много за мненията.
Все още не съм се спрял твърдо на модел и затова отново моля за коментарите ви. В крайна сметка така може да се направи по-адекватен избор.

След споделените мнения за проблемите с ръждясването на Mazda 6, искам да попитам как стои въпроса с Mazda 3?
Говорим за колите от 2005 до 2008.

Силно ми допада и Honda Accord, но пък так почти не мога да намеря бензинов вариант, който да влиза в бюджета ми.
Страшно много дизели и почти никакви бензинки.

Toyota Corolla си остава фаворитът ми засега, но повечето Короли, които се предлагат, са без почти никакви екстри.

Гледах и Subaru и Hyundai, но не успях да си харесам нищо.


Потребителски аватар
Tipsy
Мнения: 1073
Регистриран на: Сря 13 окт 2010 21:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: НЕ СЪМ ОТ СОФИЯ

Re: Какъв автомобил да купя

Мнениеот Tipsy » Пон 25 сеп 2017 19:09


За Mazda 3 мога да кажа същото каквото са казали за 6 - ръжда. Нашата е началото на 2009, карана само в БГ/София докато не я купихме/ и беше тръгнала ръждата. Майстора, който я "запечата" каза, че на това не било ръжда, той очаквал да може да си провре ръката през пода.
Нашата е 1,6 105 коня, двигатела уж на форд ама май реално бил японска разработка/така и не съм се интересувал/, окачване - форд, пежо, ситроен... смесица отвсякъде - бензините ги правили форд, а дизелите французите. Иди ги разбери.
За 1 година освен филтри и масла е сменена и предна биалетка/само 1бр./ да чукнем на дърво за сега друго не се е обадило. Обаче пък филтъра на купето, за сметка на въздушния, е наврян на г-за на географията.
Ламарината им е мека, сравнено с голф 4 и сеат ибиза и 2те около 2000г, като влизам зимата в маздата ме е страх, че като си чукна обувката да изпада снега и може да огъна прага. След една градушка, двете коли спрени на около 5м една от друга, пораженията бяха следните: голф - 2-3 едва забележими удара, мазда - ~10-15 гънки, на места силно издразени.
Другото е изолацията на купето, зимата трябва и 2то ти крака да са максимално към скоростния лост и ръката да не е опряна на вратата, че може да измръзне.


MMM1
Мнения: 176
Регистриран на: Пет 26 мар 2010 20:43
Автомобил:
Двигател: Petrol

Re: Какъв автомобил да купя

Мнениеот MMM1 » Пон 25 сеп 2017 20:36


Rosenrot написа:Страшно много дизели и почти никакви бензинки.


Наистина е така ... Само дизели на незнайни километри с безброй скъпи ремонти. Бензинови коли трябва да се търсят от 2012г. нагоре.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 178 госта