мнение за 2 обяви?

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
9182
Мнения: 191
Регистриран на: Съб 15 юни 2013 0:50
Автомобил:
Двигател:

мнение за 2 обяви?

Мнениеот 9182 » Пет 08 дек 2017 15:48


Здравейте на всички :)

Мисля утре да ходя да видя 2 автомобила, та реших да ви питам какво мислите.

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?t ... ink=5e533j

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?t ... ink=5e533j

Като цяло ми харесва дизайна на Голф-а повече, но от това което съм виждал Ауди-то направено с по добри материали.

Някой гледал ли ги е вече. На пръв поглед на какво трябва да обърна внимание на тоя 1.8Т?
Има ли Ауди с такъв бял километраж или някой е барал?

Поздрави




Потребителски аватар
darknessevil
Мнения: 215
Регистриран на: Нед 13 май 2007 10:13
Автомобил: Passat B6 DSG 2009
Двигател: CBBB 170hp
Местоположение: София

Re: мнение за 2 обяви?

Мнениеот darknessevil » Пет 08 дек 2017 19:44


И на двата автомобила десните им фарове са по-читави от левите - на Аудито със сигурност, на Голфа така ми се вижда. Тоест най-вероятно е имало щети по предницата - удар, смяна на чаркове. Също така бутоните на Аудито са адски захабени за 185к км - не би следвало да разчиташ, че и двете са на реални км. На Голфа не съм запознат с бутоните, за да твърдя нещо.

Бели километражи не съм срещал при Ауди (карам А3). Също така това не са всичките ключове, с които трябва да разполага автомобилът - комплектът е от 2 стандартни, 1 сервизен и 1 пластмасова заготовка (спешен ключ).


9182
Мнения: 191
Регистриран на: Съб 15 юни 2013 0:50
Автомобил:
Двигател:

Re: мнение за 2 обяви?

Мнениеот 9182 » Пет 08 дек 2017 19:49


Мерси за отговорът,

Убеден съм, че километрите не са реални :)
И аз виждам на снимките, че на Аудито десният фар е за полиране, но линиите изглеждат доста прави(за да е удряна).
Салона на Аудито е добре, копчетата на Аудито се изтъркват до колкото знам.
Иначе по двигателя какво да гледам, нещо специфично?
Турбината как да я разбера в какво състояние е горе долу?

Поздрави


Потребителски аватар
darknessevil
Мнения: 215
Регистриран на: Нед 13 май 2007 10:13
Автомобил: Passat B6 DSG 2009
Двигател: CBBB 170hp
Местоположение: София

Re: мнение за 2 обяви?

Мнениеот darknessevil » Пет 08 дек 2017 20:41


Аз юркам дизелче, не ги "чувам" много бензините. Линиите ще ги гледаш на място - така по-снимки не смея да кажа, че е меродавно. Копчетата се изтъркват с времето и ползването - да, но колко ползване и ръчкане им трябва, че да се изтъркат така? Казвам го, за да си направиш равносметка горе-долу колко пробег да ѝ "добавиш" - то е ясно, че не е реалният този. Според мен е поне със стотачка назад.

За двигателя и турбината ще трябва да разчиташ на някой друг колега, който да удари едно рамо тук. Според мен турбината най-добре се проверява с пробно каране и компютър. Течността на антифриза трябва да е червена/розова и сравнително еднородна/бистра (да не се забелязват някакви сериозни петна), хидравличната течност е зелена (по мой спомен), но със сигурност и тя трябва да е бистра. Личи си като отвориш казанчето и намазката по щеката бистрее и се вижда пластмасата отдолу, а не както щеката за масло на дизел (там е черно та знае ли се).


9182
Мнения: 191
Регистриран на: Съб 15 юни 2013 0:50
Автомобил:
Двигател:

Re: мнение за 2 обяви?

Мнениеот 9182 » Пет 08 дек 2017 20:49


Мерси :)

Ще ги разгледам утре


9182
Мнения: 191
Регистриран на: Съб 15 юни 2013 0:50
Автомобил:
Двигател:

Re: мнение за 2 обяви?

Мнениеот 9182 » Пет 08 дек 2017 20:50


Ако се включи още някой колега ще съм благодарен :)


Потребителски аватар
Vw_polo_16v
Мнения: 583
Регистриран на: Чет 17 юли 2008 0:07
Автомобил: VW Polo 6n Seat ibiza 1.8T
Двигател: AFH 1996 AQX 2000
Местоположение: София/Волуяк

Re: мнение за 2 обяви?

Мнениеот Vw_polo_16v » Пет 08 дек 2017 21:03


Колега, на външен вид на снимките изглеждат много добре, но на снимките!
Понеже виждам че Аудито е в автокъща, попитай за сервиз,където могат да погледнат колата с компютър.
За мен, която и да е колата за теб, трябва да се провери в сервиз. Лошото е че и 2те нямат номера дори и временни!
Успех! Дано направиш правилния избор :)


Потребителски аватар
Mario951
Мнения: 483
Регистриран на: Нед 30 дек 2012 21:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: мнение за 2 обяви?

Мнениеот Mario951 » Пет 08 дек 2017 21:16


Ами аз карам А4 99'та година 1.8 без турбо. Имам добро основание да смятам, че моята е на оригинални 290 000 км и мога да кажа, че и 1 изтъркан бутон нямам, а не е купувана от автокъща за да са били сменяни - волана и топката на скоростите са захабени, но копчетата не са мръднали за толкова документирани километри. (модула за климатроника е същия като на тази А3-ка)

От първа ръка мога да кажа, че А3 и Голф 4 са абсолютно същите не само като агрегати и окачване, но и като качество на интериора, така че това не е нещо, което ще наклони везните.

Аз също не съм виждал Ауди от тези години с бели циферблати (или поне не се сещам), това е някой рейсърско изпълнение.

За проверка - оглед, каране (включително и мъжката, но уважително към собственика все пак, не студена ограничители да й бием) и силно препоръчително с OBD II да се закачи и провери за грешки след карането.


9182
Мнения: 191
Регистриран на: Съб 15 юни 2013 0:50
Автомобил:
Двигател:

Re: мнение за 2 обяви?

Мнениеот 9182 » Пет 08 дек 2017 21:55


Мерси много момчета :)

Благодатя за отговорите, ще имам предвид вашите съвети.

Аз съм на същото мнение, че снимките не са фактор, все пак всеки гледа да си снимка стоката по най добрият начин.
За съжаление и двете нямат номера, но от друга стана няма как да купиш кола като си я карал 100 - 200 метра, та ще видим какво ще кажат собствениците.
Като цяло знам, че са добри двигатели, основно ме притеснява турбото, защото нямам опит с него.

Ще пиша утре като ги видя :)


9182
Мнения: 191
Регистриран на: Съб 15 юни 2013 0:50
Автомобил:
Двигател:

Re: мнение за 2 обяви?

Мнениеот 9182 » Съб 09 дек 2017 19:10


Както обещах,

За съжаление Аудито са го продали вчера.

Видях Голф-а, не може да се шофира през уикенда (това е кратката история) иначе може пон-пет.

На пръв поглед отдалече изглеждаше добре, но като се приближиш се видяха доста забележки по броните, самата боя е изгоряла на багажника капака е надран, т.е. има забележки (дори има ударено по тавана) не се превземам знам, че е стара кола, просто тук има забележки.
Технически двигателят е доста тих, смятам че работи равномерно, стори ми се че не иска да се изфорсира толкова лесно колкото очаквах, но предполагам че това не е обективно защото не съм я карал. Единственият шум който който се чуваше от двигателят беше от една от ролките на пистовият ремък (много тихо)
Това което ми направи най-голямо впечатление е че имаше една идея по ниски обороти (дори волана трепереше леко), т.е. ниски си бяха...
Има нужда от нови спирачни дискове + гуми 17-ки.
Някой някак си е успял да счупи плафона иначе вътре е чистичка като цяло.
Имаше конденз от вътрешната страна на предното стъкло, може би влиза влага от някъде.
Човека каза, че няма проблем да дойда с техник и да я закачим на комп.
Но излъга че не е палена отдавна :) двигателят беше топъл, т.е. беше я припалил точно преди да отидем :)

Това е за което се сещам.

Ако някой иска да добави нещо по темата да заповяда :)

Каква според вас е цената на обслужването на този мотор със дисковете, че тия са по скъпи?

Поздрави



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 46 госта