Мнения/препоръки за избор на семеен автомобил

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
hristo.bozhinov
Мнения: 9
Регистриран на: Сря 04 яну 2017 2:54
Автомобил:
Двигател:

Мнения/препоръки за избор на семеен автомобил

Мнениеот hristo.bozhinov » Съб 30 дек 2017 17:47


Здравейте,
дойде времето за покупка на друг автомобил. Въпреки, че това е форум за VW, реших да се посъветвам с вас, тъй като навярно има потребители, запознати относно моите питания. Но да карам по същество.
Най-важното - търся семеен автомобил комби, тъй като не желая да правя компромис с пространството за багаж. Искам да мога да побера детска количка и да има място за още някакъв багаж. Въпреки, че жена ми не харесва комби, мисля, че ще успея да я убедя за Ауди комби 2005/2006/2007. Визуално засега й харесват. Тъй като не съм запознат с въпросните коли, моля за съвет относно следните питания:
1. А4 или А6? - за момента съм се спрял на А4 като по-евтин клас автомобил.
2. Бензинов или дизелов двигател? - по принцип съм фен на бензиновите двигатели. Дори съм склонен и газ да сложа, въпреки, че не е задължително. Не желая да ми се отнема от пространството за багаж или от мястото за резервна гума. Освен ако не мога да сложа от онзи тим гуми с пяна. Тогава мястото за резервна гума ще е свободно за газова уредба. Не знам обаче двигателят как ще реагира на газта. Дали се наблюдават проблеми?
Прочетох мнения за дизеловите 2.0 TDI и 3.0 TDI двигатели. Казват, че 3.0 TDI бил по-читав. Дали е вярно?
3. Ръчна или автоматична скоростна кутия? - предпочитаме да пробваме кола автоматик, но това не е важно условие. Въпросът е дали еднакво се справят двата типа скоростни кутии или единият е за предпочитане?
4. Какво ще кажете за Quattro? - от времето на дъвки Turbo харесвам Audi Quattro. Често ходя на походи из планините и няма да е зле да е 4х4 автомобила за из черните пътища. Не търся OFFRoad автомобил, а просто нещо, с което ще мога да ходя и да карам ски примерно.

Важното е да избера оптималната кола - достатъчно голяма и функционална, с евтина поддръжка и приемлив разход на гориво. Приятели се опитват да ме убедят, че VW Passat е по-добрият вариант за мен, но мисля, че едва ли ще е голяма разликата в поддръжка. Гледам има и S-Line, но там частите мисля ще са доста по-скъпи. Благодаря предварително на всички, които ще се включат в дискусията.

Последна промяна от hristo.bozhinov на Съб 30 дек 2017 21:57, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8290
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Мнения/препоръки за избор на семеен автомобил

Мнениеот Stivi » Съб 30 дек 2017 20:56


hristo.bozhinov написа:Най-важното - имам бюджет от около +/- 8000 лв. .....Ауди комби 2005/2006/2007.....
Прочетох мнения за дизеловите 2.0 TDI 3.0 TDI двигатели. Казват, че 3.0 TDI бил по-читав. Дали е вярно?........предпочитаме да пробваме кола автоматик........Какво ще кажете за Quattro? - от времето на дъвки Turbo харесвам Audi Quattro.

С тези изисквания Audi най-добре го гледай само на опаковка от дъвки като в детството :mhihi Не че не може да си купиш,ама после ще си скубеш косите :a045 Или смени критериите или парите,че тия 8000 и за бензинка с ръчни няма да стигнат :exclaim


Потребителски аватар
toraborat
Мнения: 934
Регистриран на: Пет 19 апр 2013 22:09
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ 2002
Местоположение: София

Re: Мнения/препоръки за избор на семеен автомобил

Мнениеот toraborat » Съб 30 дек 2017 21:03


Mitsubishi Grandis 2.4 само няма да стигне бюджета за газ.


Потребителски аватар
Lupender
Мнения: 708
Регистриран на: Съб 29 окт 2011 18:22
Автомобил: SEAT Cordoba
Двигател: TDI 1.9 ASV
Местоположение: Благоевград

Re: Мнения/препоръки за избор на семеен автомобил

Мнениеот Lupender » Съб 30 дек 2017 21:30


Ако ще е бензин и за този бюджет - някакво Субару. Носят на газ, бутилка на мястото на резервната гума и има място за количка и багаж. Става за риба, за офроуд и за ски. Има доста модели като варианти с доста мотори от 2.0 до 3+ литра.


Потребителски аватар
nero
Мнения: 3119
Регистриран на: Чет 19 май 2005 12:08
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнения/препоръки за избор на семеен автомобил

Мнениеот nero » Съб 30 дек 2017 21:34


А4 Б7 комби е тясна отзад при пасажерите и автомата да не е мултитроник. Толкова от мен.


Потребителски аватар
hristo.bozhinov
Мнения: 9
Регистриран на: Сря 04 яну 2017 2:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнения/препоръки за избор на семеен автомобил

Мнениеот hristo.bozhinov » Съб 30 дек 2017 21:39


Не държа да има газ, нито 4х4 или автоматик. Нека се фокусираме върху самите качества на автомобилите, очаквах такива мнения, а не относно това колко пари имам. Най-лесното е да я купя, въпросите ми са за поддръжката след това. Ако някой не може да ми помогне моля да не превръща темата в подигравателна.

nero написа:А4 Б7 комби е тясна отзад при пасажерите и автомата да не е мултитроник. Толкова от мен.

Благодаря, ще го имам в предвид. А вярно ли е, че 2.0 гори повече масло от 3.0 кубиковия?


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Мнения/препоръки за избор на семеен автомобил

Мнениеот Zdravko Zankov » Съб 30 дек 2017 21:46


Интересни критерии.
Дръж се здраво.
Шкода.
Октавиа Тур, комби.
Детето е на 10 месеца.
Ауди гледам на картинка.
Другия вариант е Пасат В5.5.
Ама не са премиум.


Потребителски аватар
hristo.bozhinov
Мнения: 9
Регистриран на: Сря 04 яну 2017 2:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнения/препоръки за избор на семеен автомобил

Мнениеот hristo.bozhinov » Съб 30 дек 2017 21:53


Вие ме отчаяхте направо. Аз се чудих между Passat (B6 ли се водят, 2006 г.) и A4/A6 2006 г. (комбита естествено). Зарежете бюджета. Не трябваше да го споменавам. Дайте да видим кои са по-здравите за нашите пътища. Другите екстри щом казвате, че не мога да си ги позволя... Някоя от тези две-три коли ще е! За други не искам да говоря. :)

Последна промяна от hristo.bozhinov на Съб 30 дек 2017 22:15, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8290
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Мнения/препоръки за избор на семеен автомобил

Мнениеот Stivi » Съб 30 дек 2017 22:15


Щом няма да гледаме бюджета то тогава Passat с DSG и CR двигател / след средата на 2008/ което всякак си е над 12 000лв. За същите пари можеш да вземеш Audi A6 с 3.0 Тdi но ще е 2006 а километрите,разхода и поддръжката ще са други !


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Мнения/препоръки за избор на семеен автомобил

Мнениеот stefan4o » Нед 31 дек 2017 8:33


Евтина поддръжка и нисък разход на гориво... Кажи какви са ти критериите за евтина поддръжка и на кое казваш нисък разход на гориво, за да ти се даде адекватен отговор. За някои 800 лева първоначално обслужване са много пари, за други са нормални, за трети са си направо нищо. За един 6/100 нафта е огромен разход (нали те дизелите над 5 не горят), за други са си нормален и т.н.
Отделно - стига бе, човек, ще убеждаваш жена си каква кола да си купите (те жените ако почнат и колите да ни избират, пази Боже) :bowdown Все едно ти да й даваш акъл каква прическа да си направи :a045


Потребителски аватар
hristo.bozhinov
Мнения: 9
Регистриран на: Сря 04 яну 2017 2:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнения/препоръки за избор на семеен автомобил

Мнениеот hristo.bozhinov » Нед 31 дек 2017 11:38


Примерно жена ми си имаше Мерцедес А170 още отпреди да се познаваме. Чак се чудих този боклук как е издържал 9 години без ремонти по ходова част при ежедневно навъртане на средно 60-70 км. Изведнъж - тампони на стабилизираща щанга и носач, накрайници, маншон, каре - 500 лв. След няма и 3 дни - съединител. Него обаче няма да го правя, защото струва колкото колата - 1000-1300 лв. само съединител и отделно цена за сложната работа - 500 лв. Всеки нормален човек може да прецени дали си заслужава ремонтът или не. Сестра ми има друг боклук - Фиат Пунто - съединител оригинален 200 лв. + работа още толкова някъде. Това също е скъпо, но бих го преглътнал, за да не хвърлям кола за 2000-2500 лв. Това разбирам аз под хайде да не е евтина, ами нормална поддръжка.
От хората тук искам да ми кажат:
“Пич, от тези коли, които споменаваш, ако искаш да си вземеш колата с по-евтина поддръжка това е А4-ката, тъй като А6 все пак е друг клас автомобил и цените са други. Но ако ще взимаш А4 по-добре вземи дизеловия 3.0 TDI двигател, тъй като като цяло е по-здрав и не гори толкова масло. Ако държиш на бензиновия за теб е 2.0 Т. Или пък въобще не гледай дизеловите/бензиновите. Там ако трябва да смениш съединител ще е от порядъка на N-хиляди лева. Не гледай quattro или автоматик, тъй като там цените са двойни. Като цяло Пасата ще е по-добре като поддръжка, така че можеш да разгледаш и Пасатите, но не 4motin и автоматик”

Нещо такова. Писал съм конкретни марки и модели, а не да ми казват вземи си еди си каква кола. Търся нещо с разход 7-10 градско. Нещо, на което като трябва да се сменя съединител не е колко цялата кола или половината от нея. Или примерно някви части, дето са по принцип развалящи се на тези автомобили, т.е. слабите им части.

Блаходаря! :th_up


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8290
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Мнения/препоръки за избор на семеен автомобил

Мнениеот Stivi » Нед 31 дек 2017 13:56


hristo.bozhinov написа:От хората тук искам да ми кажат:
“Пич, от тези коли, които споменаваш, ако искаш да си вземеш колата с по-евтина поддръжка това е А4-ката, тъй като А6 все пак е друг клас автомобил и цените са други. Но ако ще взимаш А4 по-добре вземи дизеловия 3.0 TDI двигател, тъй като като цяло е по-здрав и не гори толкова масло. Ако държиш на бензиновия за теб е 2.0 Т. Или пък въобще не гледай дизеловите/бензиновите. Там ако трябва да смениш съединител ще е от порядъка на N-хиляди лева. Не гледай quattro или автоматик, тъй като там цените са двойни. Като цяло Пасата ще е по-добре като поддръжка, така че можеш да разгледаш и Пасатите, но не 4motin и автоматик”

Виж как хубаво сам си си го казал,защо и ние да го правим :biggrin Иначе като цяло колите които си харесваш и евтината поддръжка са несъвместими понятия /не знам дали знаеш,но на 3.0Tdi за да му смениш обтегачите на веригата се вади мотора/ icon_idea Отделно е това ,че са в списъка на масово крадените !

Последна промяна от Stivi на Нед 31 дек 2017 14:20, променено общо 1 път.


neravas
Мнения: 24
Регистриран на: Сря 26 дек 2012 23:15
Автомобил: Passat
Двигател: AWT 2002
Местоположение: Sofia

Re: Мнения/препоръки за избор на семеен автомобил

Мнениеот neravas » Нед 31 дек 2017 14:12


За този бюджет едно комби В 5.5 1.8 Т ръчка. Начална инвеситиция около 5к лева + още 1000 за обслужване и ще имаш 2 заделени за всеки случай. Това си е лично мое мнение и не обвързвам никого с него. Колага си носи и на газ - има си конете да носи хора и багаж, като цяло добър мотор, стига да не е на 1 милион км. Минусите са, че караш морално остарял автомобил - каквото хванеш по него може да се смени, защото е на 15 години :D Но при тези условия, които поставяш не виждам реално Ауди как ще ти влезе в бюджета. Пак казвам - аз съм си пристрастен :) Колегата който ти спомена за субару е дал добра идея - големи, проходими, здрави и носят на газ. Поздрави :)


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8352
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Мнения/препоръки за избор на семеен автомобил

Мнениеот samo_pechka » Нед 31 дек 2017 14:26


Вектра Ц комби след фейса с 1.9 , 120 коня. Пълно щастие няма, колата е за улегнал тип водачи, не се слави с дизайн , не е А4 , не е и нещо дето да те е страх да я оставиш някъде, но има много място и голям багажник, вози прилично , върви за конете си. Поддръжката е в пъти по-поносима от Алди и сие. Което значи, че парите които биха били фърлени по луди суми за поддръжка, ще ги дадеш за семейни мероприятия, излети , за жена си, за детето си.
Да не споменавам, че колата е с ниска цена на придобиване ... ще ти останат пари и то не малко.


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Мнения/препоръки за избор на семеен автомобил

Мнениеот $100 » Нед 31 дек 2017 15:04


Бих се съгласил за Вектрата, обаче има супер дърварски дизайн отвътре. Вектрите до 1997 изглеждат доста по-прилично от новите. Най-новите не знам как са, но едва ли говорим за такива.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: bongoo и 45 госта