Мнение и препоръки за Golf 3 1.6 Variant

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
silas1
Мнения: 48
Регистриран на: Нед 22 апр 2012 16:13
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: AEK
Местоположение: София

Мнение и препоръки за Golf 3 1.6 Variant

Мнениеот silas1 » Чет 04 яну 2018 21:51


Здравейте колеги, мисля да взема едно голфче. https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?t ... ink=5lh7mu
Няма никъде ръжда, мотора работи добре, но съединителя е много зле.
Знам че тези мотори са малко капризни, може ли да ми дадете малко повече инфо и според вас струва ли си да го взема. Имал съм комби 1.8 90 коня и бях много доволен, дали този 1.6 няма да ме разочарова.




Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Мнение и препоръки за Golf 3 1.6 Variant

Мнениеот Bai Sando » Чет 04 яну 2018 22:05


Изглежда свежарка като за 23 годишна кола :smile
Моторите 1.6 101 к.с. са здрави по принцип.Специално на тоя от обявата е с код АЕК,който често прави магарии със вървенето.
Просто става адски мудна и набира като 50 коня.Ако го гледаш,питай ги дали може да го покараш малко и виж дали тегли като за 100 коня.Иначе е поправимо като се прекъсне едно кабелче от темп.датчик и всичко си идва на мястото.


Потребителски аватар
silas1
Мнения: 48
Регистриран на: Нед 22 апр 2012 16:13
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: AEK
Местоположение: София

Re: Мнение и препоръки за Golf 3 1.6 Variant

Мнениеот silas1 » Чет 04 яну 2018 22:20


Аз го карах, обаче съединителя е много зле и след 2500 оборотоа директно тръгва да се форсира. Собственика каза, че няма проблеми да я закараме в сервиз.
Трябва ми за работна колав града най-вече.


Потребителски аватар
slaveiko67
Мнения: 2120
Регистриран на: Сря 03 ное 2010 10:23
Автомобил: Golf 3 GT TDI
Двигател: AFN 96g
Местоположение: Montana

Re: Мнение и препоръки за Golf 3 1.6 Variant

Мнениеот slaveiko67 » Чет 04 яну 2018 22:21


Здравей,колега.Карах около 2 год.подобен Голф,но с АФТ мотор-газов инжекцион...Колата,ако имаш късмет ще е по-приятна за каране от 90к.с.мотора.Но не очаквай чудеса...На въпросния автомобил,цената е висока...ако свалиш от цената до към 1500 и по-надолу си ОК.Информирай се ГИ от кой тип е-монтиран в България или Италиянски монтаж/не е за препоръчване,защото е морално и физически остарял/...Табелите ГТ-означават ли,че отзад е с дискови спирачки/ако не,не очаквай колата да спира нормално/...И тоя капак нещо ниско стои на отворено/не са неговите амортисьорчета,евентуално/.Климатика работи ли...и ел.пакета/ел.стъкла,огледала,АБС-а работи ли/...все неща,които ако не работят и искаш да ги отремонтираш,ще те вкарат в разходи,несъответстващи на класа и годините на колата...Прегледай фаровете-ако са Хела е ОК.Другото е колкото да има фарове...Искай снимки на салона,не само на волана...кофти е че не са дали 30-40лв за една здрава долна жапка....


Потребителски аватар
silas1
Мнения: 48
Регистриран на: Нед 22 апр 2012 16:13
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: AEK
Местоположение: София

Re: Мнение и препоръки за Golf 3 1.6 Variant

Мнениеот silas1 » Чет 04 яну 2018 22:29


Забравих да погледна за дискове отзад, за спиране аз слезнах от E46 320D с чисто нови 300+мм спирачки и се качих на голфа и грам не спираше, но и моя стария беше зле в спирането. Климатика е много студено за да разбера дали работи, ел стъклата работят, само отзад нещо ми обясни че е изключил не разбрах какво и защо. Фаровете каза, че са сменяни защото рефлекторите им били изгоряли на старите. Газовата е монтирана в италия. Ще пробвам да сваля от цената заради съединитела.
Кляках и оглеждах колата, мотора е сух и няма ръжда което за тези комбита е рядко, обикновенно гният до джамовете.


Потребителски аватар
slaveiko67
Мнения: 2120
Регистриран на: Сря 03 ное 2010 10:23
Автомобил: Golf 3 GT TDI
Двигател: AFN 96g
Местоположение: Montana

Re: Мнение и препоръки за Golf 3 1.6 Variant

Мнениеот slaveiko67 » Чет 04 яну 2018 22:46


Колега,колата е т.нар.яхтинг версия,произвеждана за Италия и има ценни и сравнително скъпи екстериорни части,които винаги може да продадеш,ако не ти пука дали ще имаш спойлер на задния капак,яхтинг нож на пр.броня,ел.механизми на предните стъкла и др.и др....,прагове С лайстните и още някой нещица,които не пречат колата да се използва като работна,а в същото време ще свалят цената на придобиване...Сваляй тая цена до колкото можеш...След 2-3 год.смятам че за едни 1000лв.ще може да я продадеш ... :th_up


Потребителски аватар
silas1
Мнения: 48
Регистриран на: Нед 22 апр 2012 16:13
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: AEK
Местоположение: София

Re: Мнение и препоръки за Golf 3 1.6 Variant

Мнениеот silas1 » Чет 04 яну 2018 23:02


E аз под работна нямам предвид, че ще возя строителни материяли вътре. Мене ми харесва така колата, даже има някой неща по интериора които ако я взма ще пооправя. Ще я прегледам още 1 път колата и ако всичко е точно мисля да я взема. То като окачване и да има нещо за смяна всичко е евтино, само мотора ме притесняваше.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 42 госта