Избор на хечбек на около 12 години.

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
kgkep
Мнения: 213
Регистриран на: Съб 13 сеп 2014 21:58
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на хечбек на около 12 години.

Мнениеот kgkep » Чет 18 яну 2018 16:22


Добре, и аз от това се притеснявах, значи отпада като вариант. Короли гледах, но нещо не ми харесват. Една съседка има бензинова, разглеждал съм я пред блока и отвътре изглежда повече от 90те отколкото е46. Астрата също не че е кой знае какво но е по-добре. Сивиците не са лоши ама са безбожно скъпи, ако давах толкова пари щях да взема Голф.




Потребителски аватар
Vidol Nikolov
Мнения: 2148
Регистриран на: Чет 22 яну 2009 12:22
Автомобил: Jetta 1.6
Двигател: PN
Местоположение: ---

Re: Избор на хечбек на около 12 години.

Мнениеот Vidol Nikolov » Пет 19 яну 2018 7:40


Кой те е излъгал, че 407 е с гадно предно окачване?
Окачването е здраво и евтино,облужването с оригинални части, закупени от официалния вносител също излиза изключително евтино. Ако не намираш разлика между 407 и 307 значи изобщо нямаш досег до моделите или той е някакви смешни минумум километри.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Избор на хечбек на около 12 години.

Мнениеот К.Одаджийски » Пет 19 яну 2018 7:59


Особено евтин е горният лагерен шарнир на 407 :wink


Потребителски аватар
Vidol Nikolov
Мнения: 2148
Регистриран на: Чет 22 яну 2009 12:22
Автомобил: Jetta 1.6
Двигател: PN
Местоположение: ---

Re: Избор на хечбек на около 12 години.

Мнениеот Vidol Nikolov » Пет 19 яну 2018 8:28


Шанса да го смениш, ако не караш като чубанин е точно нулев. Колата е страхотна, евтина и качествена. С работеща навигация с карти за Бг 2017:), подгрев и ел седалки:)екстри за които в посочения клас и години може обикновено да се мечтае. А като ще си дават пари, поне да има екстри-по възможност смислени и работещи-мулти волан,автоматични фарове и чистачки,2зонов климатроник.С пословично здрави ламарини, здрав и надежден мотор, а не като на 2.0тди да те е страх да го купиш, камо ли да тръгнеш на път:) Минус за мен лично е плиткият багажник, макар и да е широк. Вози доста комфортно за класа си и цената си. Спира чудесно със серийните си спирачки, не е нужно да го ъпргрейтваш като Голф тДи..щото чипнатия кош не спира :) Разхода е в границите на 6,4 извън града не по колонка и не със 100, а с едни 140. Ръчната кутия е супер здрава, няма шанс да ти се прецака ел ръчната, щото франсетата не са я сложили като една друга уж премиум марка с и този проблем :). Махаш Дпф-а и си ти, няма да трепериш за шестотрама и кога ще хвърли мотора, или.пък кога ще пукне чутурата. И още и още...а да, а яко непси фен на дизела ди взимаш 2.0 бензин с обикновена газова инжекция, няма фси, няма изядени блокове и харчове на масло, разтегнати вериги, скъпи уредби..... И да...обслужването с оригинални части от официалния дилър, не е колкото колата нов внос от италянска морга, а е на цената на комплект предни дискове с накладки. Не съм пристрастен към модела, а към фактите. Сипваш 5-40 и си ти :). Но,ако имаш някаква форма на дебилност си взшмаш ваг 2.0тди или фси от тия години и почвай да наливаш пари.

Последна промяна от Vlad777 на Пет 19 яну 2018 8:36, променено общо 1 път.
Причина: Зарада тази дебилност получаваш предупреждение.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Избор на хечбек на около 12 години.

Мнениеот Vlad777 » Пет 19 яну 2018 8:32


Vidol Nikolov написа:ВАГ независимо от годината, литража, конете и прочие градско под 10-11 е почти невъзможно, нагоре....може и 25.
Това е пълна глупост. Време ти е за почивка - този форум не е маясто за драскачи, които нямат с какво друго да се занимават, освен да хейтят марката, която ни е събрала тук! icon_idea


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Избор на хечбек на около 12 години.

Мнениеот Mishonti » Пет 19 яну 2018 8:47


Малко спам, ама след това мнение на Видол чак се размечтах за френски автомобил... :mhihi


ma_in
Мнения: 147
Регистриран на: Нед 27 апр 2008 18:27
Автомобил: Passat B2 _ Passat B5 _ Octavia 2
Двигател: JN _ ACK _ BMM
Местоположение: София

Re: Избор на хечбек на около 12 години.

Мнениеот ma_in » Сря 24 яну 2018 15:58


Колега, не знам дали си се ориентирал все още, но аз да споделя мнение. Видях, че си се спрял на опела и фиата. За Опела - имам колега с Астра H. Като цяло неговата е бензин 1.4 и има известно количество проблеми, но нищо фатално. Широко е като голф 4. Возия нормално твърда. На мен от всички изброени ми изглежда като най-безболезнен вариант за джоба.
От друга страна имам приятел с 307 2.0 дизел с чип. Човека си я кара вече поне 5 години и не е пипал почти нищо освен някакви тампони и такива дреболии. Возил съм се и в друга 307 и здраво друсаше и чукаше нещо отзад, но неговата е поносима като возия, почти на нивото на Астрата. Може би трябва да покараш няколко, защото на мен си ми изглежда като добра алтернатива.
Също така като вариант - можеш да погледнеш VW Polo след 2006 г. Возил съм се в такава и си е един голф 2/3 на размери отвътре. Спокойно си пътувахме 4 човека с багаж.
За Маздите, аз като си търсех кола и ходех по къщите нямаше нито една, която да не беше с ръждиви вежди на калниците, имаше всякакви опити за замазване, но ... като погледнеш отблизо се вижда.
По темата за разходите - за мен всичко е от крака. Ако си поставиш цел, ще го свалиш. Имам 1.8 мех. инжекцион на пасат. Еми гори от 8 до 12 извънградско. Градско е минавал 15, бил е и на 11. На дизел е малко по-различно, но пак можеш да свалиш разхода. Бяхме си поставили за цел на една Октавия, 1.9 или 2.0 литра не помня, да и свалим разхода под 5 и успяхме - на шеста с 90 до 100 и леко нагоре по баирите.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Lupender и 57 госта