Пасат Б6

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
evgeni_stz
Мнения: 33
Регистриран на: Пон 07 апр 2008 17:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Пасат Б6

Мнениеот evgeni_stz » Нед 14 яну 2018 20:25


Здравейте!!! Имам намерение да ставам собственик на Пасат Б6 1.9ТДИ 105к.с. Гледам в нета няма много от този мотор!!! Набелязал съм си няколко обяви :
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?t ... ink=5tfa2f

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?t ... ink=5tfa2f
Ако може да си кажи те вашите мнения,знам че по една обява нищо не може да се разбере но все пак......
100% съм сигурен че тези километри не са реални.Какво ще кажи те за екстрите и парите.




Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1894
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Пасат Б6

Мнениеот stefarata » Нед 14 яну 2018 22:14


Наистина ли не намираш инфо за този мотор? http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?t=144689


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Пасат Б6

Мнениеот Mishonti » Нед 14 яну 2018 22:27


Колегата имаше предвид, че в нета се намират малко обяви за Б6 с този мотор, което е така.


mishuk
Мнения: 20
Регистриран на: Нед 14 яну 2018 12:23
Автомобил: VW Passat b6 VW Passat CC
Двигател: 2005 2011

Re: Пасат Б6

Мнениеот mishuk » Нед 14 яну 2018 23:02


Черният ми хареса повече. Единственият му проблем е че е от дупнишки джамбази. Километрите е ясно че са лотария. Определено обаче е с премийно оборудване. Такива поръчки не ги правят хора който карат по десетина хиляди километра в годината но... Трябва си гледане,с оригинален дилърски софтуер ръчканията по километража излизат без проблеми. Това което аз бих гледал е :работа на съединител и скоростна кутия, всякакви поправки по кабелите,работа на ключът с отключването на волана(поправката струва почти колкото съединителя), моторчета на ръчната спирачка,намаляване около грубото-макар че и двата двигателя са добре измити,цветът и видът на антифризът. 1.9 мотора работи стегнато и сравнително шумно спрямо двойките,при подаване на газ рязко трябва да изпуши хубав черен дим. Поне моя модел,2005 края няма дпф филтър ,предполагам че и тези нямат.


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Пасат Б6

Мнениеот Курт Деликуртев » Нед 14 яну 2018 23:39


evgeni_stz написа:Здравейте!!! Имам намерение да ставам собственик на Пасат Б6 1.9ТДИ 105к.с. Гледам в нета няма много от този мотор!!! Набелязал съм си няколко обяви :
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?t ... ink=5tfa2f

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?t ... ink=5tfa2f
..................................


Нормалните километри са над 200 000, понеже дизелите се купуват при годишна езда над 20 000 км, иначе е по-евтино бензинов мотор.

Внимавай със втората обява, пише че е платено всичко за 2016 година, или е стара обявата или има печатна грешка!


Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1894
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Пасат Б6

Мнениеот stefarata » Нед 14 яну 2018 23:46


Да прочете темата дето съм му я копирал и ще разбере защо няма много обяви за коли с този мотор.


evgeni_stz
Мнения: 33
Регистриран на: Пон 07 апр 2008 17:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Пасат Б6

Мнениеот evgeni_stz » Пон 15 яну 2018 9:15


Да прочете темата дето съм му я копирал и ще разбере защо няма много обяви за коли с този мотор.


Чел съм тази тема колега,винаги един двигател има - и + .Питал съм на два сервиза и двата ми казаха да бягам от 2.0 140к.с.
Това че е муден двигателя за мен не е никакъв проблем.Трябва ми широка кола,до сега съм карал голф 4 1.9тди 90к.с. всичко ми е харесва в нея само че е много тясна.
В Дупница май няма представителство, и не знам къде да закача колата за преглед?Как да проверя тоя съединител.Какво точно да гледам за това отключване на волана (за 1-ви път чета че има проблем с волана и отключването му ) И за тези моторчета къде да ги търся и какво точно да гледам,чел съм че ръчните правят проблеми.


Потребителски аватар
zoovanka
Мнения: 641
Регистриран на: Чет 02 май 2013 13:10
Автомобил: VW Caddy MAXI Life 1395 TGI 109
Двигател: 2016 1395 TGI метан
Местоположение: Бургас

Re: Пасат Б6

Мнениеот zoovanka » Пон 15 яну 2018 11:53


Курт Деликуртев написа:
evgeni_stz написа:Здравейте!!! Имам намерение да ставам собственик на Пасат Б6 1.9ТДИ 105к.с. Гледам в нета няма много от този мотор!!! Набелязал съм си няколко обяви :
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?t ... ink=5tfa2f

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?t ... ink=5tfa2f
..................................


Нормалните километри са над 200 000, понеже дизелите се купуват при годишна езда над 20 000 км, иначе е по-евтино бензинов мотор.

Внимавай със втората обява, пише че е платено всичко за 2016 година, или е стара обявата или има печатна грешка!

Колега,бургаската се продава от около 2,5-3 години.....


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Пасат Б6

Мнениеот Mishonti » Пон 15 яну 2018 21:17


Какви 200... Поне 400 000км имат :) Ако не и доста нагоре. Пасат 6 за 10 Бона си е лотария :)


mishuk
Мнения: 20
Регистриран на: Нед 14 яну 2018 12:23
Автомобил: VW Passat b6 VW Passat CC
Двигател: 2005 2011

Re: Пасат Б6

Мнениеот mishuk » Пон 15 яну 2018 22:15


evgeni_stz написа:В Дупница май няма представителство, и не знам къде да закача колата за преглед?Как да проверя тоя съединител.Какво точно да гледам за това отключване на волана (за 1-ви път чета че има проблем с волана и отключването му ) И за тези моторчета къде да ги търся и какво точно да гледам,чел съм че ръчните правят проблеми.

Съединителя трябва да отделя плавно но без приплъзване,при работа на място не трябва да има никакво претрисане,когато ускоряваш не трябва да има шумове и вибрации. Заключението е свързано с старт стоп ключът. Води се комон проблем при тези пасати. Пробвай екстремно бързо преминаване през всички позиции на ключът и запалване. Воланът трябва да се отключи моментално.Ако се наложи да изчакаш между позициите за да ти се отключи воланът ,значи е тръгнало. Часта дори и от Фолксваген не е много скъпа,но се монтира само в специализирани сервизи заради обучението към имобилайзера. Изисква достъп до базата данни на Фолксваген и малко сервизи я имат. В англия това удоволствие струва 650 паунда,а съединителя 1000.
Когато вдигнеш колата на подемник много ясно се виждат двете отрочета за ръчната спирачка отзад до задните барабани. Проблемът и е че са пластмасови и се пукат. Представяш си комбинация та вода и електромотор :11 Мойте са спукани от години,но и ръчната съм забранил да се ползва. Другото което на напоследък чувам е че сменят съединител и слагат обикновен без денферния маховик. Има осезаемо разлика и в звука и в вибрациите. Покрай поне няколко,преди да решиш. Обичаен проблем е и омасляване около един отдушник на двигателя. Не е болка за умиране но и там са 200тиНа лева.


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Пасат Б6

Мнениеот Курт Деликуртев » Вто 16 яну 2018 22:34


evgeni_stz написа:Чел съм тази тема колега,винаги един двигател има - и + .Питал съм на два сервиза и двата ми казаха да бягам от 2.0 140к.с.


Правилно са ти казали! :mrgreen :mrgreen

Ще ви дам пример, колега си купи Ауди с такъв двигател, кара го 6 месеца и му замина турбото. Но не е знаел, че турбото е заминало поради превъртане на шестограма, който върти маслената помпа.

Купува нова турбо, слагат го, след 1 седмица и то си заминава! Чак тогава се запитват що тъй става, след разговор със специалист, който им светва лампата, моторът отива на генерален ремонт. Шлайфане на колянов вал, нови основни и биелни лагери ... и смяна на маслената помпа с такава от Голф 3 и верижна предавка (шестограма като се поизноси превърта и става объл, помпата спира да дига налягане на масло).!!!

След като свършва ремонтът става ясно, че турбото пак си е заминало, та се налага втори път да купува и сменя!

Обща стойност на проблемите около 5000 лева!


evgeni_stz
Мнения: 33
Регистриран на: Пон 07 апр 2008 17:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Пасат Б6

Мнениеот evgeni_stz » Пет 19 яну 2018 9:55


Ходих до Дупница да гледам пасата,но се отказах да го вземам.Километрите бяха 360 000, от едната страна беше надран бая дълбоко,съединителя издаваше лек шум.От вътре си беше запазен и бяха сменяни някои пластмаси + волана той беше като излезнал от магазина,фаровете единия обикновен другия ксенон.Гумите бяха с ДОТ 1117 нямаше резервна гума.И крайна сметка реших да потърся още малко.
Искам да попитам след коя година двигател 2.0 140к.с. не е проблемен?????


Потребителски аватар
asuan
Мнения: 31
Регистриран на: Вто 28 авг 2007 10:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Пасат Б6

Мнениеот asuan » Пет 19 яну 2018 10:10


От 2008-края когато кодът на двигателя е четирибуквен и започва с С (CBA B). :smile


Потребителски аватар
Pagemakerboy
Мнения: 475
Регистриран на: Пон 02 юли 2007 14:22
Автомобил: Arteon BiTdi
Двигател:
Местоположение: България

Re: Пасат Б6

Мнениеот Pagemakerboy » Нед 21 яну 2018 1:03


mishuk написа:Черният ми хареса повече. Единственият му проблем е че е от дупнишки джамбази. Километрите е ясно че са лотария. Определено обаче е с премийно оборудване.


Кое му е премиум на дупнишкия барутен погреб?
Железните джанти, умрелият салон, няма ксенон, върнатите 200 000 км, скапаният маховик или нещо друго? :bishop


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Пасат Б6

Мнениеот Курт Деликуртев » Нед 21 яну 2018 1:13


Mishonti написа:Какви 200... Поне 400 000км имат :) Ако не и доста нагоре. Пасат 6 за 10 Бона си е лотария :)


Моят квартирант си купи Б6 точно за 5 000 евро, дизел 105 коня, много запазен, нямаше дори 200 000 км. Единствен недостатък е, че е бял лебед. :flag_bulgaria



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 40 госта