закупуване на Hybrid

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19686
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: закупуване на Hybrid

Мнениеот Vlad777 » Чет 01 фев 2018 10:00


Това е друга тема, но става дума за GPS, който е самостоятелно устройство. Минал съм с него поне 30 000 км - когато пътувам в чужбина общо взето винаги ми е на стъклото и винаги по него си следя ограниченията на скоростта.

Грешките при GPS се появяват в градовете, където точността пада, заради сградите. Особено на магистрала, където хоризонтът е чист, точността му е +/- 1 км/ч. Специално съм го сравнявал с какви ли не телефони и други GPS-и по време на път и никога не е имало повече от 1 км/ч разлика.

Общо взето наблюденията ми върху 5-6 различни VW-та са, че при VW отклонението е около 5% нагоре (пак с това устройство). Т.е. като се движа с 120 км/ч, скоростомерът отчита 126.

По EU регламент скоростомерът при леките автомобили може да показва от точната скорост до 10%+6 км/ч отгоре.

Т.е. по регламент ако се движа с реални 120 км/ч, то скоростомерът трябва да отчита между 120 и 138 км/ч.




Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9872
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: закупуване на Hybrid

Мнениеот group® » Чет 01 фев 2018 11:07


Отклонението на gps се измерва в метри, а не км/ч. И точно при извънградско, прехвърляне между сателити с висока скорост дава грешка. Самата грешка зависи от локация, сателити и т.н. Тоест всяко едно каране на различно място може да има различно отклонение. Грешката на масовите устройства е в порядък 5м.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 49 госта