Търся първата си кола, съветвайте : )

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
gunenrist
Мнения: 10
Регистриран на: Пон 15 яну 2018 8:25
Автомобил:
Двигател:

Търся първата си кола, съветвайте : )

Мнениеот gunenrist » Пон 15 яну 2018 16:07


Здравейте, отскоро съм шофьор, а сега почнах усилено да търся първата си собствена кола. Нямам предпочитания към определена марка, някои казват едно, други друго според опита си и вече не знам кого да слушам. Все пак се спрях на немските по очевидни причини :rolleyes Но най-общо търся по няколко показателя - да е здрава, икономичност, 4 врати, багажник с повече пространство и ако е възможно да са до 200000 км. (реални).

Не търся голяма по размер кола, външният и вид не ме интересува особено (цвят, тунинг), но искам да ми върши работа, на мен и на семейството ми, а и да не ми носи много разходи. Имам бюджет до 10 000 лв., като първо ходих в автокъщите Боми ауто и Стойовкар, но нищо не си избрах, в Уникарс, Емо ауто и Кар макс гледах, но не съм сигурна, че са надеждни. Всяко мнение ще ми бъде от полза, така че се чувствайте свободни да давате съвети, ще го оценя подобаващо. В допълнение ще приложа няколко обяви, които съм харесала, за ориентир към какво се насочвам горе долу. Доста обяви поразгледах, минах през Рено, Пежо, Ситроен, че даже и японците, но като че ли накрая се спрях на немско и Сеат. Също, ако някой има предложение, отговарящо на малко повърхностните ми критерии (може би за разбиращи от коли хора като вас), съм отворена да го прочета :mhihi

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?t ... 0444529365
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?t ... 940905428#
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?t ... 3581841175




red rider
Мнения: 1456
Регистриран на: Съб 13 яну 2007 7:47
Автомобил: virgine blue B3
Двигател:
Местоположение: ruse

Re: Търся първата си кола, съветвайте : )

Мнениеот red rider » Пон 15 яну 2018 17:47


От горните обяви Сеата.


Потребителски аватар
Danny boy
Мнения: 1932
Регистриран на: Сря 10 яну 2007 18:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Търся първата си кола, съветвайте : )

Мнениеот Danny boy » Пон 15 яну 2018 18:13


От това което даваш да за избор,бих взел някой който разбира от дизели и бих погледнал голфа.
1.това е кола, която лесно се продава и когато си купувам автомобил,първо си задавам въпроса ако се наложи да го продам ,колко бързо ще се случи това и колко пари ще върна от инвестицията си.
2.Двигателят на голфа предоставя много добра динамика и доставя удоволствие да се кара.
3.Климатроникът е доста по удобен от климатика и е много приятна екстра.
4.Колата е регистрирана,може да се покара и добие впечатления за реалното и техническо състояние и придобие с минимални разходи.Може да се провери в сервиз.
Освен това има голяма доза вероятност да са отстранени текущи проблеми и сменени консумативи от собственика,ако не е бил мърляч или пък не....
Ако автомобила е бил пазен и потдържан навреме,не би трябвало да имаш големи проблеми,но ако не е може и да те вкара в разходи.
За мен тези коли вече са стари,поогледай се за някоя шкода Фабия с този бюджет,доста са симпатични,една комшийка си взе и и се радва доста.
Не съм запознат с моторизациите обаче.


gunenrist
Мнения: 10
Регистриран на: Пон 15 яну 2018 8:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Търся първата си кола, съветвайте : )

Мнениеот gunenrist » Пон 15 яну 2018 19:04


Danny boy написа:От това което даваш да за избор,бих взел някой който разбира от дизели и бих погледнал голфа.
1.това е кола, която лесно се продава и когато си купувам автомобил,първо си задавам въпроса ако се наложи да го продам ,колко бързо ще се случи това и колко пари ще върна от инвестицията си.
2.Двигателят на голфа предоставя много добра динамика и доставя удоволствие да се кара.
3.Климатроникът е доста по удобен от климатика и е много приятна екстра.
4.Колата е регистрирана,може да се покара и добие впечатления за реалното и техническо състояние и придобие с минимални разходи.Може да се провери в сервиз.
Освен това има голяма доза вероятност да са отстранени текущи проблеми и сменени консумативи от собственика,ако не е бил мърляч или пък не....
Ако автомобила е бил пазен и потдържан навреме,не би трябвало да имаш големи проблеми,но ако не е може и да те вкара в разходи.
За мен тези коли вече са стари,поогледай се за някоя шкода Фабия с този бюджет,доста са симпатични,една комшийка си взе и и се радва доста.
Не съм запознат с моторизациите обаче.


Благодаря ти, ще поразтърся за Шкоди, а какво мислиш за това - дизел или бензин е по-добре? :gruebel


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3923
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Търся първата си кола, съветвайте : )

Мнениеот joro_kem » Пон 15 яну 2018 20:33


В братовчедския форум колета продава октавия 2007 дизел. Почти базово оборудване, но корав автомобил. Карам такава вече 170 хиляди и 10 години, така че мнението ми е от собствен опит.


Потребителски аватар
ivuchev
Мнения: 847
Регистриран на: Чет 24 дек 2009 23:58
Автомобил: Vw polo 1 4 8v + vw sharan 1 8 T
Двигател: АКК -2000 --------АWC -2004
Местоположение: Перник

Re: Търся първата си кола, съветвайте : )

Мнениеот ivuchev » Пон 15 яну 2018 21:29


Вземи си бензинова кола! Дизела не е за Всеки джоб. Ако направиш обратното обаче един ден ще се сетиш за мен. Кубатурата да е от 1.8 на горе. Марката е без значение ' тя е по любов от пръв поглед. Успех.


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Търся първата си кола, съветвайте : )

Мнениеот gergeto » Пон 15 яну 2018 21:32


Щом ти е първа кола- тя сама ще те намери ...- ти просто не спирай да се оглеждаш . Няма значение нито марка , нито гориво - просто като я видиш и ще си кажеш - Това е моята нова кола. Успех. :th_up


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8290
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Търся първата си кола, съветвайте : )

Мнениеот Stivi » Пон 15 яну 2018 21:40


Имаш бюджет 10 000лв ,а пускаш линкове за бараки от 3 до 5000лв !? Аз бих си взел нещо такова,ако ще е до 10 000лв :
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11514912927390974&slink=5tvpeq

Последна промяна от Stivi на Пон 15 яну 2018 21:49, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1893
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Търся първата си кола, съветвайте : )

Мнениеот stefarata » Пон 15 яну 2018 21:48


ivuchev написа:Вземи си бензинова кола! Дизела не е за Всеки джоб. Ако направиш обратното обаче един ден ще се сетиш за мен. Кубатурата да е от 1.8 на горе. Марката е без значение ' тя е по любов от пръв поглед. Успех.

Точно това ми каза и един комшия виждайки ме да лежа за пореден път под колата пред блока: "употребявана кола се взима само бензин". Напоследък все повече се замислям колко истина има в тези думи...


ttip
Мнения: 139
Регистриран на: Вто 20 сеп 2016 18:24
Автомобил: GOLF
Двигател: CAXA

Re: Търся първата си кола, съветвайте : )

Мнениеот ttip » Пон 15 яну 2018 22:11


http://mobile.bg/11514037908722957
Поло, е не точно това от линка


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Търся първата си кола, съветвайте : )

Мнениеот Водния дух1 » Пон 15 яну 2018 22:57


Ако се съобразиш със всички мнения тук-няма да си купиш скоро кола.


Потребителски аватар
Mario951
Мнения: 483
Регистриран на: Нед 30 дек 2012 21:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Търся първата си кола, съветвайте : )

Мнениеот Mario951 » Пон 15 яну 2018 23:30


+1 за Hyundai i30 - наистина страхотно ново автомобилче с приятна сглобка и динамика за това което е.


Потребителски аватар
Ицку®
Мнения: 1112
Регистриран на: Пет 02 ное 2007 22:52
Автомобил: 2xTouran TDI
Двигател: CAYC 2014 и CFHF 2015
Местоположение: Поморие

Re: Търся първата си кола, съветвайте : )

Мнениеот Ицку® » Пон 15 яну 2018 23:36


След като от скоро си шофьор вземи някаква евтина кола, за да няма драми, ако я сурнеш или чукнеш някъде. Като понатрупаш опит тогава се хвърляй на нещо по-скъпо.


Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2189
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Търся първата си кола, съветвайте : )

Мнениеот w_smith » Вто 16 яну 2018 14:07


Mario951 написа:+1 за Hyundai i30 - наистина страхотно ново автомобилче с приятна сглобка и динамика за това което е.

Страхотно? Добре... Всичко вътре е твърда пластмаса от кофички за кисело мляко. Наистина ужасно. Като ускоряваш дрънчи огледалото за обратно виждане. Има впечатления от 7-8 такива. Всеки път като карам такава и след това се кача на октавията все едно се качвам на ебати машината. А октавията също е бюджетна кола. Евентуално някоя с високо ниво на оборудване, но те са доста малко.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8290
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Търся първата си кола, съветвайте : )

Мнениеот Stivi » Вто 16 яну 2018 14:18


w_smith написа: Всеки път като карам такава и след това се кача на октавията все едно се качвам на ебати машината.

Ами предложи на човека Октавия с параметрите на хюндая /година,километри,произход,състояние/ за тези пари и съм сигурен че ще я вземе !



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 44 госта