Търся първата си кола, съветвайте : )

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Търся първата си кола, съветвайте : )

Мнениеот polovera_9n3 » Чет 18 яну 2018 15:38


И тая е екстра, ама тия кавали от шкода защо са решили да няма стрелка/показател за температурата на мотора. Мен лично това ама мноооого ме дразни и дори би ме отказало от покупка на доказано читав автомобил. Знам, има 2 лампи - зелена и червена. Зелената свети като е студена, а червената ако светне- мотора вече е сварен. Така хвърлих преди няколко години мотор на новичко дайхатсу.....




Потребителски аватар
ALESYZ
Мнения: 1155
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 19:13
Автомобил: BMW 525d
Двигател: M57D25 -01

Re: Търся първата си кола, съветвайте : )

Мнениеот ALESYZ » Чет 18 яну 2018 16:03


Документите, които може да вървят с една кола, вкл. сервизна книжка, фактури и т.н., не говорят почти нищо. Искате ли да ви издам фактури за сменени части, от определена фирма? Ни я знаете коя е, какво прави, но ще има и подпис и печат и списък с чарковете и услугите. Ей сега да вдигна един телефон и ще ми направят печат на произволен Булстат, да не говорим, че печата вече не е изискване за фактурите. После, софтуер за писане на фактури, вкл. безплатен такъв, бол, пък и кочани се продават в крайна сметка. Даже и лого ще има, сякаш не знаете какво има в Интернет. Ако мислите, че с документи не може да се излъже някой, значи живеете някъде другаде, не на тази земя. Има си хора за всичко. Фалшифицират се пари, холограмни изображения лични документи, че една сервизна книжка от тоалетна хартия ли не може? Точно документалните измами са с най-голям процент, сред измамите, вкл. и по отношение на автомобилите. Ако мислите, че Вас не могат да ви измамят, вече сте измамени. Един автомобил сам говори за себе си, ако разбираш този език. Като го огледаш, като го запалиш, като се заслушаш, покараш, тия неща не могат да се скрият и да се компенсират с документи. Разбираемо е, че всеки, който си купува кола за първи път, не разбира този език, затова е нужен човек с опит. Пък понякога го има и това, на което му викат късмет. На питащата, успех.


Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2189
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Търся първата си кола, съветвайте : )

Мнениеот w_smith » Чет 18 яну 2018 16:14


polovera_9n3 написа:И тая е екстра, ама тия кавали от шкода защо са решили да няма стрелка/показател за температурата на мотора. Мен лично това ама мноооого ме дразни и дори би ме отказало от покупка на доказано читав автомобил. Знам, има 2 лампи - зелена и червена. Зелената свети като е студена, а червената ако светне- мотора вече е сварен. Така хвърлих преди няколко години мотор на новичко дайхатсу.....

Има само на по-високите нива на оборудване.


gunenrist
Мнения: 10
Регистриран на: Пон 15 яну 2018 8:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Търся първата си кола, съветвайте : )

Мнениеот gunenrist » Чет 18 яну 2018 19:27


Mishonti написа:99,9% не е оригиналната сервизна книжка.



Писах на италианската фирма, чийто печат стои и те ми казаха, че всичко е истинско, освен това фирмата още си функционира и дори сайта им е доста обновен, продават активно различни модели VW :rolleyes Утре ще ѝ направят преглед и ако няма дефекти, а само смяна на консумативи и гуми, ще я капарирам :c020 Някакви препоръки дали сама да си свърша бумашката работа в КАТ и другите ГО и Екотакса или да пиша пълномощно и търговеца да ми ги свърши? :screwy



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 78 госта