Das Weltauto

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Das Weltauto

Мнениеот VWGT » Нед 21 яну 2018 20:52


Цените при тях договарят ли се или са твърди?

Може ли да им се има доверие, смятам да взема кола от тях, за която ми показаха цялата история към този момент. Може ли да се разчита на коректност, защото не смятам да правя предварително обслужване на нещата, които в момента са обслужени (масла, ремъци и тн).
Бях чел теми, че и при тях се наблюдават манипулации, но не знам до колкото това е истина.




Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Das Weltauto

Мнениеот VWGT » Вто 23 яну 2018 13:14


Никой ли не е имал вземане даване с тях ... или е имал, но не му се говори?


Потребителски аватар
nero
Мнения: 3119
Регистриран на: Чет 19 май 2005 12:08
Автомобил:
Двигател:

Re: Das Weltauto

Мнениеот nero » Вто 23 яну 2018 13:52


VWGT написа:Цените при тях договарят ли се или са твърди?


Правил съм запитване на място с парите в ръце и определено цените не са твърди.


Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 559
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: Das Weltauto

Мнениеот alpinab » Вто 23 яну 2018 14:35


Аз съм се пазарил за цена и в Порше Изток и в Юг гр. София.

И на двете при реален интерес поне на мен ми отбиха около 800-1000лв от цената на колата. Колите бяха ценови диапазон 25-40к. На едната даже имаше и бонус текущо обслужване масла и филтри за тяхна сметка.

Доколкото съм си говорил с тях. Колите са им главно купени от търгове в западна Европа. Повече са върнати фирмени коли естествено с пълна сервизна история. Цените за мен лично са малко надути. Колите не се ремонтират в България. Прави се автомивка, общ технически преглед и ако нещо трябва да се подмени се уведомява бъдещия собственик.

Аз намерих кола също с пълна проверена сервизна история, пак купена от представителство на ФВ и вкарана в БГ, но на по-ниска цена спрямо аналог в конкетния дилър за БГ.


Потребителски аватар
Skruji
Мнения: 1146
Регистриран на: Пет 11 май 2007 16:40
Автомобил: Golf 6 Variant
Двигател:
Местоположение: София

Re: Das Weltauto

Мнениеот Skruji » Вто 23 яну 2018 14:48


alpinab написа:... Колите не се ремонтират в България. Прави се автомивка, общ технически преглед и ако нещо трябва да се подмени се уведомява бъдещия собственик....


Това не е точно така, поне доколкото съдя по разговор с дилър от Порше Юг за кола, за която имах интерес. Каза ми че ще пристигне еди когаси от Германия, показа ми Декра със снимки и Тюв, но не могло да я видя на този ден, защото щяла да влезе за преглед и ако има някакъв проблем да се отстрани. След това щяли да ми се обадят, ама така и не се обадиха. Аз ги потърсих и какво се оказа, ами то като я сваляхме от автовоза и един клиент я хареса и направо я капарира.

А и тази която купих от Автотрейд Варна, ми казаха че са сменили маховик след като са я получили от Германия.

А като цяло пазарлък може да се прави, или да се разберете за безплатно обслужване примерно и т.н. Гаранцията която дават си я признават ако има проблем. Неприятното е, че от където е купена, там трябва да се закара ако има проблем.


Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 559
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: Das Weltauto

Мнениеот alpinab » Вто 23 яну 2018 15:51


Е естествено ако колата е счупена на ниво да не може да се кара, кой ще я купи:)


Потребителски аватар
Krasi
Мнения: 670
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 12:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ПЛЕВЕН

Re: Das Weltauto

Мнениеот Krasi » Вто 23 яну 2018 18:55


Цените не са твърди, колите са върнати от оперативен лизинг в Германия, там се преглеждат от оценители и всяка забелзана щета е price reducing factor. Играят се на търгове, подоби на тези в ИБей, с прогнозни цени и наддавания. Аз лично имам разпечатано заключението на експерта от прегледа на моята. Някой оферти са с твърда цена, без търг. Историята е истинска, моята за 2г. и 8 месеца ползване беше на 150000. Някой представителства /мисля Плевен и Ст. Загора дават и някакви 6 месечни гаранции/. Със сигурност за Плевен знам човек, който си купи В7 и след 1 седмица им го закара да им покаже, че дисковете изглеждаха адски зле и поиска да му ги сменят - и те го направиха 4 диска с нови накладки /може да звучи като реклама, но нямам общо с представителството/. Така че, моя съвет към теб е: питай и си искай, не се притеснявай.
И ако с още нещо мога да ти помогна, съм насреща.


Потребителски аватар
Sarafov_03
Мнения: 425
Регистриран на: Съб 17 окт 2015 12:00
Автомобил:
Двигател:

Re: Das Weltauto

Мнениеот Sarafov_03 » Вто 23 яну 2018 22:38


Имаш гаранция 6 месеца и 6 или 10 000 км. (различно е, не знам защо).
Това ти дава едно фалшиво спокойствие (ще ти обяснят в каква ситуация се намесва фирмата и каква част от евентуален ремонт поемат), а има и един лист с оценка на всички точки и зони по колата, кое е ОК и кое не.
Отделно ако изникне проблем с някаква част или се колебаеш какво да смениш, винаги с едно обаждане дилъра може да провери всичко в сервизната история, какво и на кой етап е ремонтирано.
Според мен си заслужава по- високата цена- като дойде време за смяна на автомобила, смятам да избирам пак от тях.


Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2712
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: Das Weltauto

Мнениеот k_garchev » Сря 24 яну 2018 0:36


Krasi написа:моята за 2г. и 8 месеца ползване беше на 150000.

Ауу,не те е срам.Недей казва такива работи.Българина вярва,че 15 годишно дизелово комби е на 160000-170000км.И се избиват да ги купуват на "реални" километри.И после :banghead
:spam2


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Das Weltauto

Мнениеот polovera_9n3 » Сря 24 яну 2018 0:46


Баш си е така. Приятел пусна да продава А4 на реални 380 000 км. Колата няма забележка- идват гледат, като видят километража- бягат, а колата " топка", той я докара на няма 2 години от германия и я кара 8 години... 4 месеца само идват, гледат, като видят километража- бягат. После даде 30 лв на някъв- направиха я на 185 000, и я продаде на 2рия ден... явно Българина иска да бъде лъган.... :beer


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Das Weltauto

Мнениеот VWGT » Сря 24 яну 2018 22:07


Благодаря за мненията!
ще скачам, реших го ...
за гаранцията разбрах ...имаш 60% самоучастие в частите :)


Потребителски аватар
Skruji
Мнения: 1146
Регистриран на: Пет 11 май 2007 16:40
Автомобил: Golf 6 Variant
Двигател:
Местоположение: София

Re: Das Weltauto

Мнениеот Skruji » Чет 25 яну 2018 10:39


И това не е точно така, зависи какъв е проблемът и какви части ще се сменят. Има неща които се покриват 100% от гаранцията, има и неща които въобще не се покриват. Като отидеш при представителя, най-добре му кажи да ти даде да прочетеш гаранционните условия.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 76 госта