Мнение за конкретен Пасат б5 1.8Т

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2189
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мнение за конкретен Пасат б5 1.8Т

Мнениеот w_smith » Пет 02 фев 2018 7:17


Не разчитай толкова на късмета.




Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Мнение за конкретен Пасат б5 1.8Т

Мнениеот Курт Деликуртев » Пет 02 фев 2018 21:30


Mishonti написа:Ако човека е фен на ФВ и има мерак за Пасат Б5 нека си вземе. 4000лв е съвсем нормален бюджет за да си вземе някой добър бензинов екземпляр. ...........................................................................................................................Противно на всички мнения, за мен Б5 и Б5.5 са изключително здрави и надежни автомобили.


290 иляди за този пасатор не са много, но колата трябва да се чекира основно от майстор и то след каране на магистрала. Преди години си купих Б4 без да го карам на магистрала, после се оказа, че дига максимално 150 км/час, а в дикиментите пишеше 185.

И аз съм на мнение, че Б5 и Б5,5 са по-добри от следващо поколение, преди всичко е по-евтина поддръжката.

Само да кажа, че в Германия съм попадал на Б5 карани от пенсионери ( но по-малките мотори) за 1500 до 2000 евро, дори километрите бяха все около 120 до 150 хиляди.


cekoman
Мнения: 402
Регистриран на: Чет 07 юли 2011 15:18
Автомобил: Opel Astra G
Двигател: DTI
Местоположение: Видин
Контакти:

Re: Мнение за конкретен Пасат б5 1.8Т

Мнениеот cekoman » Пет 02 фев 2018 23:18


Иначе и аз давам глас за Фокус,особено 1,8 tdi 90 к.с.


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнение за конкретен Пасат б5 1.8Т

Мнениеот silent » Съб 10 фев 2018 17:49


Ако колата е в прилично техническо състояние и няма скрити болежки я вземай...навремето имаше един лаф цвят кола не кара...по добре неугледна изправна технически кола от лъсната гробница която след година две ще е само гробница...иначе цената е добра като за тази кола ако е в изправност разбира се....като гледам обявите в момента няма хубава кола за 3 хиляди лв...за сметка на има много лоши коли за доста над 3хил.лв.


Потребителски аватар
ALESYZ
Мнения: 1155
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 19:13
Автомобил: BMW 525d
Двигател: M57D25 -01

Re: Мнение за конкретен Пасат б5 1.8Т

Мнениеот ALESYZ » Вто 13 фев 2018 10:40


Гледай да няма ръжда, всичко друго се прави.


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнение за конкретен Пасат б5 1.8Т

Мнениеот silent » Съб 17 фев 2018 21:15


няма как кола на толкова години да е без ръжда освен ако не е минали през горублянските вещери....но и тяхната магия е краткотрайна -един сезон...


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Мнение за конкретен Пасат б5 1.8Т

Мнениеот hooligan_sk » Съб 17 фев 2018 21:20


Мойта няма точка.


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнение за конкретен Пасат б5 1.8Т

Мнениеот silent » Сря 21 фев 2018 14:53


е значи има една ....твойта...


DNeshev
Мнения: 25
Регистриран на: Сря 27 май 2015 21:53
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнение за конкретен Пасат б5 1.8Т

Мнениеот DNeshev » Пон 12 мар 2018 12:22


За да не пускам нова тема ще се възползвам от тази. Продължавам с търсенето на споменатия модел пасат. Харесах на снимки такъв от София. Та вчера имах свободно време и отскочих до столицата за да я видя. Колата е ноя внос от Словения, изглеждаше наистина прилично и не беше "напудрена", "пипана". Човека беше много учтив, обясни ми накратко за колата, даде ми ключовете и се отдръпна настрани и каза ако нещо ме интересува да питам. Колата съвсем сам съм я гледал, палил, сам си отворих капака, ровичках, той просто стоеше отстрани и гледаше. Това ме навява на мисълта, че наистина е възможно да е в прилично състояние, двигателя беше мръсен, всичките течности бяха в нормални количества, без странни цветове, вътре всичко работи, с изключение на подгрева, държеше се адекватно при форсиране на място, нямаше налепи по гърловината, отзад не пушеше странно при подаване на газ. При огледа нв видях някакво разминаване на цвета или геометрията на детайлите (единствено на багажника има лека забележка). Волана, педалите и скоростния лост не бяха кой знае колко захабени, а и забелязах че стелките отдолу като че ли бяха оригиналните на VW. Проблема е че няма номера и не мога да направя тест драйв, пък и вътре в самия салон е тясно (не може да се направи дори пълен обратен). Би ми се искало да я гледам отново, но с някой който разбира повече от коли, та дори и да се закара в близък сервиз за преглед (човека каза че няма никакъв проблем само трябва или с платформа или да се извадят временни номера). Дали някой, който е по-навътре с нещата и е от София би могъл да ми удари едно рамо и да я огледаме заедно и евентуално да ме посъветва за състоянието й?


П.С. Също ми направи впечатление, когато на няколко пъти го питах нещо (амортисьорите сменяни ли са, накладки и т.н.) човека ми отговори "не искам да те лъжа, нямам идея какво е сменяно, просто като я видях и ми хареса, затова я купих). Поне беше искрен човека и каза не знам, а не да ме лъже в очите. Единственото нещо, което ми показа е проблем с копчето за фаровете, като се завърти съвсем леко се включваха халогените.


Потребителски аватар
tomata
Мнения: 483
Регистриран на: Нед 11 юни 2006 18:21
Автомобил: VW Passat B5 Alhambra
Двигател: AWT AWC
Местоположение: Пазарджик

Re: Мнение за конкретен Пасат б5 1.8Т

Мнениеот tomata » Пон 12 мар 2018 12:42


Автокъщите има дилърски номера. Този няма ли? Попитай го и му кажи, че си заинтересован от колата и искаш да я покараш, да намери от колега ако трябва или да и сложи транзитни.


DNeshev
Мнения: 25
Регистриран на: Сря 27 май 2015 21:53
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнение за конкретен Пасат б5 1.8Т

Мнениеот DNeshev » Чет 22 мар 2018 15:34


Днес си купих въпросния модел пасат, но друг екземпляр. Може да се заключва, благодаря на всички.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Мнение за конкретен Пасат б5 1.8Т

Мнениеот hooligan_sk » Чет 22 мар 2018 16:10


Честито! Дай да го видим ;)


Потребителски аватар
ALESYZ
Мнения: 1155
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 19:13
Автомобил: BMW 525d
Двигател: M57D25 -01

Re: Мнение за конкретен Пасат б5 1.8Т

Мнениеот ALESYZ » Чет 22 мар 2018 17:14


Бре че бързо приключи тази тема. Една картина поне няма ли, питам питам, накрая слагайте катинара(защо) и чао, купих си. Малко уважение.


DNeshev
Мнения: 25
Регистриран на: Сря 27 май 2015 21:53
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнение за конкретен Пасат б5 1.8Т

Мнениеот DNeshev » Нед 25 мар 2018 14:37


Имах предвид за заключване, тъй като темата беше за конкретен пасат и получих достатъчно гледни точки, сметнах че няма какво повече да се коментира. Иначе това е пасата. Всеки си има предпочитания, но на мен външния му вид ми допада, както и откъм двигател, турбина и ходова част също е в прилично състояние. :love.vwclub
Прикачени файлове
IMG_6817.PNG
IMG_6816.PNG
IMG_6819.PNG
IMG_6824.PNG


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Мнение за конкретен Пасат б5 1.8Т

Мнениеот Курт Деликуртев » Нед 25 мар 2018 16:22


Номерата са от Баден-Вюртемберг, Констанс на Бодензее, сам ли си я докара?

Ниско сложена, с големи джанти, няма ли да имаш проблем в България?

Предният капак, ако е сменян, трябва да се свали цялото защитно покритие, щото иначе ще ръждяса!



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта