Голф 4 1.9 GTI - с какво да го заменим?

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
Karaboev
Мнения: 380
Регистриран на: Нед 28 авг 2011 9:47
Автомобил: Mercedes s350L Diplomatic
Двигател: M272
Местоположение: G.Oriyahovitza

Re: Голф 4 1.9 GTI - с какво да го заменим?

Мнениеот Karaboev » Съб 10 фев 2018 12:15


Колега Stivi прочети пак първия коментар и виж какво е написал човека. То смотания голф излиза збъркан още от магазина. Вози като каруца и скърца като фон на филм на Стивън Кинг. Пасат ли? И него няма с какво да го сравня и той много куца като цена-качество, като телиш чертата за подръжка излиза че караш пасат, а потдържаш А8 да не говорим за флагманите като Файтон и които стоят по обявите от години, хората които ги карат са обикновено хора с повече пари и като се спази поговорката " и богатите също плачат" и повече никога не повтарят ни с Audi ни Vw. Вярвай ми работя в сервиз и ги виждам всеки ден такива




Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8290
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Голф 4 1.9 GTI - с какво да го заменим?

Мнениеот Stivi » Съб 10 фев 2018 12:27


Голфа от подписа ми е продаден отдавна,но докато го карах изобщо не намерих нещо сбъркано в него /освен гумираното покритие на части от таблото/ ,вървеше много,гореше малко и като за кола от този клас возеше перфектно. НО,го взех от човек в Австрия /което си каза думата накрая откъм ръжда/ а не от автоморга....пардон автокъща в България !


Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2189
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Голф 4 1.9 GTI - с какво да го заменим?

Мнениеот w_smith » Съб 10 фев 2018 13:24


Karaboev написа:(веднъж VAG никога повече VAG)

Така си е, с тези боклуци, които произвеждат почти до фалит са го докарали :a045
А по темата - вземи си една алфа бензинова, няма да сбъркаш :a045


Потребителски аватар
Vidol Nikolov
Мнения: 2148
Регистриран на: Чет 22 яну 2009 12:22
Автомобил: Jetta 1.6
Двигател: PN
Местоположение: ---

Re: Голф 4 1.9 GTI - с какво да го заменим?

Мнениеот Vidol Nikolov » Съб 10 фев 2018 13:30


Трудна работа, хем да вози меко, хем да има тяга, хем да е около класа на голфа.
При така зададените критерии ... макса ти е 330д ако искаш да видиш какво е вървеж и да забравиш за гадния шум от редосеялката.
Въпреки че един 325i върви предоволно и е идиотоустойчив , лесен за газификация и с пренебрежимо нисък разход на газ. Комбитата имат и багажник, седаните като сложиш един куфар и едно малко сакче и почваш да ги псуваш.
Задължително ръчки, при които може да си играеш как си искаш с дифове и да си правиш кое както на небе ти е кеф.
Преди фейса много ги лови ръждата, на голяма част не им работят темпоматите.Ако се насочиш към баварец гледай да не е някой замаскиран скрапел от 98ма със стария волан и да ти го пробутват за 2002ра, или 28-ца фейска.. а след фейса няма вече м52б28, което си е най най доброто бензиново старо Бмв дето може да си вземеш.
Все пак независимо от марката, най-вероятно ще закупиш автомобил на поне 14 години, което по едни дори минимални 20000км на година ти гарантира едни 280к,където повечето възлови агрегати се предават. Така,че иска много гледане . Както каза колегата отгоре тук се продават възкръснали морги.


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Голф 4 1.9 GTI - с какво да го заменим?

Мнениеот polovera_9n3 » Съб 10 фев 2018 15:12


Karaboev написа:Колега и аз като тебе съм страшно разочарован от vw в частност Sharan(auy 2001), понеже съм монтьор и има къде да си правя всичко, смених и аз всичко по окачването и пак нещо си чука. Почнах с таблото същата работа трака като ЮМЗ на оран, всички пластмасови части като се търкат направо ми иде да сляза и да хвана такси. Повече няма да си позволя тази "екстра"кола от Vag никога, Шарана от основна кола стана последна, само за в гората я ползвам явно за там е правена страшно съм разочарован. За основна кола си взех Toyota Аvensis d4d Т25 фейса, страхотна машина вози като лодка интериора е супер направен и гори доста по малко от Шарана.

Явно е до късмет на какво ще попадеш. Шарана, който сестра ми си купиха- ония от другата тема- като купе е супер- седалки, врати пластмаси- всичко е като ново, не трака и не чука от никъде. Карал съм и други Шарани.... майко мила... тракат седалки и всичко- все едно влачиш празно ремарке отзаде.... :stumm


Потребителски аватар
Karaboev
Мнения: 380
Регистриран на: Нед 28 авг 2011 9:47
Автомобил: Mercedes s350L Diplomatic
Двигател: M272
Местоположение: G.Oriyahovitza

Re: Голф 4 1.9 GTI - с какво да го заменим?

Мнениеот Karaboev » Съб 10 фев 2018 15:58


Не е така колега, ще видиш лятото за какво става дума като се нагрее как почват да скърцат. Яд ме е друго, че съм хвърлил една камара труд по него всичко да изпипам както трябва, всичко е сменено с най-доброто и пак почуква нещо дребно ама си почуква. Понеже работим с една автокъща срещу сервиза и имаше Шаран просто за проба същата работа. Дядото има сеат Алхамбра и неговият е така а да не говорим че ако има класация за най-нестабилен автомобил Шарана веднага печели по-зле е от всички в неговия клас(как може да сложат окачване на лагерница Г4 на тоя автобус). Ако го сравня с Toyota Previa просто неможе и на нокетчето И да стъпи. Яд ме е и ще върви напазара. Явно имам големи изисквания от Vw.


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Голф 4 1.9 GTI - с какво да го заменим?

Мнениеот polovera_9n3 » Съб 10 фев 2018 16:35


Ем каквото - такова- "вкарали сме главата в торбата"- пък каквото излезе...При нашите нужди- жена, мъж, 3 деца, и едната баба поне... няма кола аналог, която да събере всичко това....Единствено Шарана може да побере всичко това + багажа. А тоя дето го купихме е в състояние близко до заводско- няма трак хлоп отникъде.....


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Голф 4 1.9 GTI - с какво да го заменим?

Мнениеот Водния дух1 » Съб 10 фев 2018 17:35


Като не ви харесват шараните,си купете рено-еспейс 4то поколение и тогава ,шарана ще ви се стори най-най хубавия ван. А към автора- ауди не е ли малко-по-добро от голфа от към возия.Става въпрос за ауди а4 де.То 3ката е като голфа,е пластмасите ,мисля ,че са с една идея по-качествени.


Потребителски аватар
Karaboev
Мнения: 380
Регистриран на: Нед 28 авг 2011 9:47
Автомобил: Mercedes s350L Diplomatic
Двигател: M272
Местоположение: G.Oriyahovitza

Re: Голф 4 1.9 GTI - с какво да го заменим?

Мнениеот Karaboev » Съб 10 фев 2018 17:59


Водния дух1 имах възможност да карам ван ама ван както се казва. Става дума за Toyota previa както се казва нищо общо да не говорим че и като пространство е по добре. След това съм пробвал и ванът на Хонда и Митсубиши и Мазда е там вече е като кораб незнам за какъв Шаран ми говориш той въобще не може да се добре до класацията във вановете нито окачване нито вървеш а и гори като змей,спрямо конкуренцията, ще се постарая да намеря една класация която гледах в чужд сайт да видиш Шаран къде се намира наистина само Еспайса е зад него. Не казвам че колата е лоша но дума за сранение въобще неможе да има, ако сте карали японски ван


Потребителски аватар
Mario951
Мнения: 483
Регистриран на: Нед 30 дек 2012 21:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Голф 4 1.9 GTI - с какво да го заменим?

Мнениеот Mario951 » Съб 10 фев 2018 20:22


Много тихо слушате музика :mhihi :zork-metal-smiley



Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Голф 4 1.9 GTI - с какво да го заменим?

Мнениеот group® » Съб 10 фев 2018 20:55


С 2 ръце и 2 крака за японско! Напълно разбирам авторът!
След vw, с японска кола човек се ражда :)
Вече карам 3та и всеки път щом залитна за VAG си вадя едни тефтери със записки какво съм правил по VWтата ми... и дотам!
Митсубишита бензин (дизелите са пак на vw или по-добрия вариант пежо), На тойотите всичко е ок. Може да не е 'секси', както vag, но се качваш и караш.....
Субару лично аз избягвам - и там е същия филм като vag и същата секта (Макар че, имам и такова животно).
Мазда също имат доста читави изпълнения.

Лично аз бих бягал от алфата!!! Далеч!

Но за да се препоръча кола, трябва и бюджет да има?!


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Голф 4 1.9 GTI - с какво да го заменим?

Мнениеот Mishonti » Съб 10 фев 2018 23:29


Ако Пасата не е комфортен, здрав и сигурно стъпил на пътя автомобил, не знам кой е... Нито Б5цата ми, нито Б5.5цата са ми издавали звук/скърцане или нещо подобно. Като се има предвид, че първия беше бая каран. За мен Пасата няма аналог в класа си. Другото са митове и легенди, които се пишат в темите по форумите. Карам Мерцедес в момента, за това мнението ми не може да се приеме за пристрастно и не обективно.


Потребителски аватар
xpl0d`
Мнения: 168
Регистриран на: Вто 21 авг 2012 0:56
Автомобил: VW Passat B7 DSG
Двигател: CFFB 2011
Местоположение: Gotse Delchev

Re: Голф 4 1.9 GTI - с какво да го заменим?

Мнениеот xpl0d` » Съб 10 фев 2018 23:35


Добре, че не залитнах на голф 4, преди време, че като ви чета коментарите..
Имам приятел с 1.9 само, че 131 коня, амортисьори сменяше, по окачването някакви чарколяци, радиатори парно, турбина, интеркулер и не знам още какво... А изглеждаше много запазен неговия, a и наистина возят като каруца.


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Голф 4 1.9 GTI - с какво да го заменим?

Мнениеот Mishonti » Съб 10 фев 2018 23:48


Интересно е как се опитвате да изкарате Голф 4 като толкова лоша кола, а факта, че е модел на 20 години вече рязко се пренебрегва. Коя кола на 20 години и 300 000+км зад гърба си е перфектна?


Потребителски аватар
Karaboev
Мнения: 380
Регистриран на: Нед 28 авг 2011 9:47
Автомобил: Mercedes s350L Diplomatic
Двигател: M272
Местоположение: G.Oriyahovitza

Re: Голф 4 1.9 GTI - с какво да го заменим?

Мнениеот Karaboev » Нед 11 фев 2018 0:04


Mishonti написа:Интересно е как се опитвате да изкарате Голф 4 като толкова лоша кола, а факта, че е модел на 20 години вече рязко се пренебрегва. Коя кола на 20 години и 300 000+км зад гърба си е перфектна?

Колега с цел да се повторя тя си е била каруца и преди 20 години просто вече е стара каруца. 90/100 от продажбите на Г 4 са на млади момчета които не обръщат внимание на возията и нямат и наидея какво е да караш нормална кола просто им е първа кола. Бързо разбират че бъбреците и пломбите на зъбите им са много важни и с цел да не ги загубят ги пускат за продан и повече никога не сядат в Голф.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: anton123 и 55 госта