Голф 4 1.9 GTI - с какво да го заменим?

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Голф 4 1.9 GTI - с какво да го заменим?

Мнениеот Mishonti » Нед 11 фев 2018 0:14


Аха. Как не се бях сетил - младите момчета търсят S-класи, огромни коли, комбита, да возят супер меко и комфортно и да имат огромни багажници и място да возят по 4-5 човека. Аз досега си мислих, че младежите търсят двуврати ХотХечове, с които да свалят мадами, да дават газ и да си правят разни доработки по колите.
Дори като се замисля този клас изобщо трябва да отпадне - на кой му е притрябвала малка кола, че на всичкото отгоре и да вози твърдо - Голфове, Астри, Сивици, Фокуси - всичкото под ножа. Дори се чудя как са просъществували толкова години до сега???..




Потребителски аватар
lubo007
Мнения: 1231
Регистриран на: Вто 31 окт 2006 18:56
Автомобил: GOLF 5 TDI
Двигател: BKC
Местоположение: Пловдив

Re: Голф 4 1.9 GTI - с какво да го заменим?

Мнениеот lubo007 » Нед 11 фев 2018 0:41


Karaboev написа:
Mishonti написа:Интересно е как се опитвате да изкарате Голф 4 като толкова лоша кола, а факта, че е модел на 20 години вече рязко се пренебрегва. Коя кола на 20 години и 300 000+км зад гърба си е перфектна?

Колега с цел да се повторя тя си е била каруца и преди 20 години просто вече е стара каруца. 90/100 от продажбите на Г 4 са на млади момчета които не обръщат внимание на возията и нямат и наидея какво е да караш нормална кола просто им е първа кола. Бързо разбират че бъбреците и пломбите на зъбите им са много важни и с цел да не ги загубят ги пускат за продан и повече никога не сядат в Голф.

Голф 4 взимат младите, защото е пъргава кола и задоволителна за парите и возенето си. Със коя кола ми я сравнявате от класа си че да е като каруца? Тойота корола? Авенсис? Коя?
Тойотата определено не е по комфортна, дори вътре голфа е по добър. Тойотаъа няма духалки отзад дори, а твърдите за комфорт. Да, здрави са. Японеца го е измислил, но тя също друса


Потребителски аватар
NikolayGanchev
Мнения: 5
Регистриран на: Пет 11 дек 2015 14:48
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 4 1.9 GTI - с какво да го заменим?

Мнениеот NikolayGanchev » Нед 11 фев 2018 0:50


Знаете ли изчетох темата и искам да кажа че имам стара джета 2 и голф 4 от vag геупата и ако случиш на що годе пазен автомобил всичко е поносимо джета я караме вече 10 година нищо сериозно не е правено по нея тук там някой тампон не скърца не свири през уплътненията и за годините си се движи доата добре а през неравностите е като кораб . Това за джетата в общи линии.
Голфа има свойте недоататъци поскърцва почуква но иначе е доста здрава машина само два накрайника и 2 тампона има сменяни по него от предницата да вози малко твърдо но все пак не забравяйте че карате хечбек и ти сравнително малък. Има си кусури но като удариш сметката колко струва този автомобил годините в който се е лашкал особенно ако сте втори трети собственик в бг става още по ясно защо са многото недоататъци и пътищата ни са прекрасни не го забравяйте когато уцеля прясно асвалтуран участък кошата става друга тиха не скърца не хлопа изобщо нормален автомобил но с тези путища такава е возията за съжаление за едни прилична за други ужасна

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk


Потребителски аватар
ivuchev
Мнения: 847
Регистриран на: Чет 24 дек 2009 23:58
Автомобил: Vw polo 1 4 8v + vw sharan 1 8 T
Двигател: АКК -2000 --------АWC -2004
Местоположение: Перник

Re: Голф 4 1.9 GTI - с какво да го заменим?

Мнениеот ivuchev » Нед 11 фев 2018 2:19


Karaboev написа:Водния дух1 имах възможност да карам ван ама ван както се казва. Става дума за Toyota previa както се казва нищо общо да не говорим че и като пространство е по добре. След това съм пробвал и ванът на Хонда и Митсубиши и Мазда е там вече е като кораб незнам за какъв Шаран ми говориш той въобще не може да се добре до класацията във вановете нито окачване нито вървеш а и гори като змей,спрямо конкуренцията, ще се постарая да намеря една класация която гледах в чужд сайт да видиш Шаран къде се намира наистина само Еспайса е зад него. Не казвам че колата е лоша но дума за сранение въобще неможе да има, ако сте карали японски ван



ей като гледам тая тойота превия ми то имало и по грозен ван от шарана бе. За другите японки нямам думи . Те са най здравите коли на света и сигурно не се чупят . Съжалявам че си попаднал на неподдържан шаран. За окачването само тампона на макферсона е като на голф и е слабо място, всичко друго е по масивно . Да неустойчива е - кой ван не е . Незнам дали има някаква разлика м- у фейсовия шаран след 2004 но и аз нямам никакво тропане и лопане както и скърцане което ти описваш. Относно моторите аз дизелите никога не съм ги обичал еле на ВАГ . Моя е бензин и гори малко под 10 смесено каране ( на извънградско съм го свалял на 7,3 с до 120 ). Има фул екстри като изключителното е подрев на предно стъкло ( фордова изгъзица, имах един ескорт 94 г. с подрев на предно стъкло ) За динамиката му съм много доволен, е все пак има някаква турбинка . За кола 1800 кг. съм предоволен. Возията е като на параход какъвто е . 4 членно семейство сме и перфектно ме устройва . А иначе коли има дал господ . Успех.


Потребителски аватар
Karaboev
Мнения: 380
Регистриран на: Нед 28 авг 2011 9:47
Автомобил: Mercedes s350L Diplomatic
Двигател: M272
Местоположение: G.Oriyahovitza

Re: Голф 4 1.9 GTI - с какво да го заменим?

Мнениеот Karaboev » Нед 11 фев 2018 8:17


Да сравнявате авенсис с голф 4 вие добре ли сте. Имам чувството че въобще не знаете какво пишете във форума колега (lubo007).....нама да кометирам повече по тази тема имам чувството че споря с тамагочита


Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: Голф 4 1.9 GTI - с какво да го заменим?

Мнениеот pe6kata » Нед 11 фев 2018 8:40


ivuchev написа:[ . Да неустойчива е - кой ван не е .


качи се на форд s-max, ST модификацията и ще разбереш че има изключително устойчив (и изпипан) ван...

голф 4 има точно такава возия, каквато трябва да има една 4-ка!
не може да се очаква хечбек да вози като ес-класа


Потребителски аватар
Snuupy
Мнения: 471
Регистриран на: Пон 26 яну 2015 0:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 4 1.9 GTI - с какво да го заменим?

Мнениеот Snuupy » Нед 11 фев 2018 10:08


Нека и аз се включа по темата, понеже съм размишлявал по въпроса, сменил съм 4 Полота, карал съм не малко голфове и А3-ки. Возил съм се в доста други марки коли и тнт. Аз карам Поло 6Н2, като две години беше на спортно окачване и съответно по нашите пътища ми изпаднаха пломбите, най-вече ме ядоса факта, че магистралите ни са потресаващи и след 1300км по нашите магистрали и извънградски "хубави" пътища го свалих и си сложих газови аморти. Следствието след спортното окачване и гуми 195/45/15 беше скърцащи кори и пластмаси до неузнаваемост. Приятел кара същото Поло винаги със заводско окачване и гуми 185/60/14 - тишина, няма скърцане, няма тропане... Много зависи как е карана колата и с какво. Да не говорим, че багажника ми беше говорител и от вибрацийте, се сещате. Но всичко е поправимо! Почнах да уплътнявам леко полеко детайлите и всичко си идва на мястото. Отностно возията, да, твърда е, ако се цели мека возия не мисля, че целевата група трябва да е хечбек... Наистина някои от френските и италианските (Алфа 147) водят по-добре, по меко, но сравнете окачванията, при Голф/Поло отдолу имате полуоска, каре, биалетка, носач, шарнир. При алфата е х10 всичко, и като тръгнете да сменяте предница на Поло/Голф или Алфа и от алфата се реве, първо защото са много нещата и второ, защото трябва да се разглоби всичко по колата, за разлика от VAG-а, което отново са разходи за работа. И като теглите чертата, един по-компфортен автомобил на конкуренцията ви излиза скъпо от джоба.... , което за мен си е фактор. И да, това са коли на по 20+г, тука масово се купува нов внос, а като го гледам, новия внос е пълен с базови изпълнения на автомобила. 90% от голфовете, нямат кожа, нямат подгрев, нямат ESP - някви основни неща. Возил съм се на Голф с всички екстри - кожа, подгрев и тнт, ами се едно си в друга кола ! Единствената грешка в цялата ситуация е, че тези коли в България се предлагат на абсурдно високи цени за годините си, не може Голф 99г ТДИ да се продава за 4000-4500лв - това е 19г кола, колкото и да е хубава и здрава, старее, и едно по едно нещата започват да заминават, неизбежно е. Накратко купуваш си Голф за 4000лв, даваш още толкова да му подмениш всичко, което се е разпаднало от мургашите в Италия за 19г. Разбирам, че поради голямото търсене, колата държи тази цена, но тази цена не е реална за тази кола. :th_up


Потребителски аватар
Sonny_89
Мнения: 812
Регистриран на: Сря 25 мар 2015 17:48
Автомобил: VW Passat B7 + Opel Astra H
Двигател: CFFB + Z19DTH
Местоположение: Пловдив

Re: Голф 4 1.9 GTI - с какво да го заменим?

Мнениеот Sonny_89 » Нед 11 фев 2018 11:16


Като собственик на VW Bora и аз съм разочарован от возията на въпросният автомобил (другите проблеми не ги коментирам). Наистина за този клас автомобил и то на тази възраст не може да се очакват чудеса, обаче правя сравнение с пряк конкурент и то доста по-стар модел като поява на бял свят. Става въпрос за старото ми е-36. Вече над 10 години се друса по "страхотните" ни пътища и пак вози по-добре от VAG-a. Окачването го ремонтирах (за пореден път) преди няколко месеца и всичко е "6", но само като състояние. На пътя си е каруца, а не е като да не я пазя. За скърцащите пластмаси не ми се говори.
Тъй като очакваме появата на трети член в семейството започвам да се замислям за друг, по-голям и по-комфортен автомобил. Може да ви прозвучи странно (дори и на мен), но заглеждам френски автомобили :screwy и по-специално Рено лагуна 2 фаза 2 и Пежо 407 (комби вариантите). Че ще има филми и там е ясно, но поне очаквам да получа повече комфорт.
Надявам се да не съсипем темата и да я превърнем във "френско или немско". Като му дойде времето ще обсъдим въпросните автомобили :exclaim


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Голф 4 1.9 GTI - с какво да го заменим?

Мнениеот Mishonti » Нед 11 фев 2018 11:18


Всички разочаровани може са си направите една обща тема и да си плачете в нея. Също така да обмисляте каква френска или италиянска талига да си вземете.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8292
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Голф 4 1.9 GTI - с какво да го заменим?

Мнениеот Stivi » Нед 11 фев 2018 11:31


Monkata123 написа:като вдигна над 100 да духа от уплътненията на прозорците.

Когато колата е направена "кукла" след като се е търкаляла по таван ще духа,при екземплярите без сериозни удари няма такива "екстри" . Ако ли пък искаш колата ти да е с фаца, и и сложиш 16" джанти е логично да пострада возията,моята беше с 15" и возеше идеално. А ако някой от десетимата предни собственици ,е експериментирал с окачването с цел да го направи по-спортно нещата стават кофти. И като заключение трябва да се каже,че 90% от предлаганите екземпляри в България са в отчайващо състояние /особено дизелите/ ,и това в комбинация с принципно неоправданите по-високи цени на марката ,трябва да ви накарат очакванията от покупката да са мнооого занижени :a045


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9872
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Голф 4 1.9 GTI - с какво да го заменим?

Мнениеот group® » Нед 11 фев 2018 13:31


Mishonti написа:Всички разочаровани може са си направите една обща тема и да си плачете в нея. Също така да обмисляте каква френска или италиянска талига да си вземете.

Отворко всъщност точно тази тема е такава и просто ти нямаш място в нея, а не обратното!

И понеже авторът не се обажда с повече информация за търсеното от него возило, малко се обезсмислят опите за идеи :rolleyes


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Голф 4 1.9 GTI - с какво да го заменим?

Мнениеот Mishonti » Нед 11 фев 2018 13:48


Еми ходете си по други форуми, отворко.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Голф 4 1.9 GTI - с какво да го заменим?

Мнениеот forski » Нед 11 фев 2018 14:40


Те си отидоха и без да ги гониш, останахте десет човека да пишете едни и същи глупости във всяка тема :c010


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Голф 4 1.9 GTI - с какво да го заменим?

Мнениеот muns61 » Нед 11 фев 2018 15:41


Който не може да се приспособи към колата си, никога няма да намери удовлетворителен вариант. Едната ще у вози твърдо, другата ще е лигава в завой. Няма угодия...


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Голф 4 1.9 GTI - с какво да го заменим?

Мнениеот Водния дух1 » Нед 11 фев 2018 16:04


Колкото и да си приказваме тука,пазаря отдавна е определил кои коли се търсят много и естествено и цената им.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: asuan и 56 госта