Голф 4 1.9 GTI - с какво да го заменим?

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Monkata123
Мнения: 8
Регистриран на: Пет 25 авг 2017 23:32
Автомобил:
Двигател:

Голф 4 1.9 GTI - с какво да го заменим?

Мнениеот Monkata123 » Вто 06 фев 2018 2:11


Колеги,от 4 месеца имам голф.Преди да го купя бях много навит за този автомобил и за времето (макар и малко), в което го карам съм му врътнал 6к километра .Впечатленията ми за двигателя са само позитивни- и от към вървеж и от към разход, но всичко свършва до тук.Вече почва да ми омръзва постоянно нещо да скърца от таблото,а да не забравям и че самата пластмаса лепне,като вдигна над 100 да духа от уплътненията на прозорците.Като карам по "хубавите" родни пътища имам чувството че се возя на лагерна количка.Предницата беше ревизирана, сменени бяха задните тампони на носачите,биалетки и пак не се чувства стегнато тва окачване,пак похлопва.Като цяло съм разочарован от голф 4 и се замислям за смяната ми.Търся някаква алтернатива която да има возия, добър интериор и по възможност подобен мотор.Приятел ми предлага алфа 159, но не знам нищо за тези коли.Основно ме интересува струва ли си смяната на голфа с алфа 159/156/147 и ако не с какво бихте го сменили вие.




Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Голф 4 1.9 GTI - с какво да го заменим?

Мнениеот Zdravko Zankov » Вто 06 фев 2018 6:45


Тия Алфи са родени да спят в сервиза.


Потребителски аватар
Karaboev
Мнения: 380
Регистриран на: Нед 28 авг 2011 9:47
Автомобил: Mercedes s350L Diplomatic
Двигател: M272
Местоположение: G.Oriyahovitza

Re: Голф 4 1.9 GTI - с какво да го заменим?

Мнениеот Karaboev » Вто 06 фев 2018 7:40


Колега и аз като тебе съм страшно разочарован от vw в частност Sharan(auy 2001), понеже съм монтьор и има къде да си правя всичко, смених и аз всичко по окачването и пак нещо си чука. Почнах с таблото същата работа трака като ЮМЗ на оран, всички пластмасови части като се търкат направо ми иде да сляза и да хвана такси. Повече няма да си позволя тази "екстра"кола от Vag никога, Шарана от основна кола стана последна, само за в гората я ползвам явно за там е правена страшно съм разочарован. За основна кола си взех Toyota Аvensis d4d Т25 фейса, страхотна машина вози като лодка интериора е супер направен и гори доста по малко от Шарана.


Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1893
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Голф 4 1.9 GTI - с какво да го заменим?

Мнениеот stefarata » Вто 06 фев 2018 9:05


Karaboev написа: За основна кола си взех Toyota Аvensis d4d Т25 фейса, страхотна машина вози като лодка интериора е супер направен и гори доста по малко от Шарана.

Комби ли е това? Иначе по темата, не, не си заслужава, от трън та на глог ще бъде работата


Потребителски аватар
lubo007
Мнения: 1231
Регистриран на: Вто 31 окт 2006 18:56
Автомобил: GOLF 5 TDI
Двигател: BKC
Местоположение: Пловдив

Re: Голф 4 1.9 GTI - с какво да го заменим?

Мнениеот lubo007 » Вто 06 фев 2018 9:08


Monkata123 написа:Колеги,от 4 месеца имам голф.Преди да го купя бях много навит за този автомобил и за времето (макар и малко), в което го карам съм му врътнал 6к километра .Впечатленията ми за двигателя са само позитивни- и от към вървеж и от към разход, но всичко свършва до тук.Вече почва да ми омръзва постоянно нещо да скърца от таблото,а да не забравям и че самата пластмаса лепне,като вдигна над 100 да духа от уплътненията на прозорците.Като карам по "хубавите" родни пътища имам чувството че се возя на лагерна количка.Предницата беше ревизирана, сменени бяха задните тампони на носачите,биалетки и пак не се чувства стегнато тва окачване,пак похлопва.Като цяло съм разочарован от голф 4 и се замислям за смяната ми.Търся някаква алтернатива която да има возия, добър интериор и по възможност подобен мотор.Приятел ми предлага алфа 159, но не знам нищо за тези коли.Основно ме интересува струва ли си смяната на голфа с алфа 159/156/147 и ако не с какво бихте го сменили вие.

бая приятел трябва да ти е, щом ти предлага Алфа :mhihi


Потребителски аватар
Lupender
Мнения: 708
Регистриран на: Съб 29 окт 2011 18:22
Автомобил: SEAT Cordoba
Двигател: TDI 1.9 ASV
Местоположение: Благоевград

Re: Голф 4 1.9 GTI - с какво да го заменим?

Мнениеот Lupender » Вто 06 фев 2018 9:14


Колега, какъв е бюджета? Алтернативи на Голф има, въпроса опира до пари, до това за семеен автомобил ли става въпрос или за нещо друго. Комфорта или вървежа е по-важен. Между 156/159 и 147 има разлика в габаритите, но и при всички алфи е проблем окачването (гадно, но за сметка на това скъпо, като при Ауди). Моторите почват да се влошават в 159, освен това при тези преди 2008 имат проблем с рейките. Ако искаш аналогичен автомобил в класа на Голф, но с по-съвременен дизайн и безпроблемен мотор и скорости можеш да видиш Ланча Делта ІІІ, но единствено с 1.9 туинтурбо мотора 190 к.с. - съчетава положителните неща от Опел Астра и Фиат Браво (разликата е в опаковката), но без проблемите със скоростите, има богато оборудване, особено в Платинум изпълнение. Другия вариант е СААБ 9-3 след фейса със същия мотор само дето в СААБ е 180 к.с. И при двете коли динамиката е гарантирана, частите прилично евтини (като за Опел и Фиат). Тези два варианта препоръчвам от позицията, че предварително си се насочил към Алфа, вероятно заради дизайна.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Голф 4 1.9 GTI - с какво да го заменим?

Мнениеот Zdravko Zankov » Вто 06 фев 2018 10:21


Имам приятел фен на Алфа.
Кара една 159-ка,дизайна е як.Но човека е фен.Една камара пари е набил в нея.Но като ми цитира суми,лошо ми става.
Миналата седмица пред мен сменяха тампони на стабилизираща щанга на 147-ца фейс.
Сваля се магарето,откача се генерация...
Откачена работа,но за сметка на това нямаше точка ръжда.
Италия Баце.
:th_up


Потребителски аватар
Karaboev
Мнения: 380
Регистриран на: Нед 28 авг 2011 9:47
Автомобил: Mercedes s350L Diplomatic
Двигател: M272
Местоположение: G.Oriyahovitza

Re: Голф 4 1.9 GTI - с какво да го заменим?

Мнениеот Karaboev » Вто 06 фев 2018 10:54


stefarata написа:
Karaboev написа: За основна кола си взех Toyota Аvensis d4d Т25 фейса, страхотна машина вози като лодка интериора е супер направен и гори доста по малко от Шарана.

Комби ли е това? Иначе по темата, не, не си заслужава, от трън та на глог ще бъде работата

Да адашче комби е. От както се помня се комбира карам убий ме в друга кола не се чувствам добре.
А относно темата добре че са италианските коли че да имаме работа, е няма по лоша марка наистина. Понеже съм "луд" фен на Сааб и след 2004 всички мотори (дизелови)са jtd "взети" от алфа и фиат, Но едно голямо НО, отстранени са повечето бъгове нещо като фейслифт на мотора ако може да се каже, как не се поучиха италиянците от шведите поне малко


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Голф 4 1.9 GTI - с какво да го заменим?

Мнениеот Водния дух1 » Чет 08 фев 2018 17:41


За тойотата лошо няма,ама алфата -мъка,мъка.


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Голф 4 1.9 GTI - с какво да го заменим?

Мнениеот polovera_9n3 » Пет 09 фев 2018 15:16


Zdravko Zankov написа:Имам приятел фен на Алфа.
Кара една 159-ка,дизайна е як.Но човека е фен.Една камара пари е набил в нея.Но като ми цитира суми,лошо ми става.....
:th_up

:mhihi И аз го имам такъв приятел със 159 алфа2.4 дизел 2007.Тая му е 3та алфа.Той освен Алфа друго не признава за кола... Вярно, колата е супер, на мен лично много ми харесва като кола, ама той я има от година и половона, меже би две, вече трябва да я е платил още един път. Цифрите, които ми каза, че е дал за ремонти за първите 6 месеца откак я има са горе долу, колкото цената на моето поло. Още в началото му изпатка съединителя като се връщал от Сф към Кърджали- вика 2500 съединител комплект с маховик, отелно го боцнали 500 лв за репатрак, щото посред нощ, после спирачките сменя всичко, а те Брембо... там още към 2 бинки, щото нещо излезнало и друго, иначе нямало да е толкова. Обслужване 1во- пълно- каза- иляду лева отидоха под капака. После рейка сменя, незнам колко му излезе, ама рева много...после окачването прави- колко наби там незнам. Тая алфа отпреде има амнайсе лампи, вендъж някакъв камък уцелил едната- там 200лв.....ааа и щото има ДПФ, постоянно му набиваше аларма, че е задръстен и ходеше извънграско да я шпили да се оправи- така всяка седмица. Накрая отиде да му я чистят с водород в Асеновград някъде и засега месец няма проблеми, ама до кога ли? Направо им се чудя на тия Алфаджиите, какво толкова ги кефят тия коли дето само им наливаш.....Един път го избъзиках- викам да напускам работа, почвам шофьор за тебе да те возя с полото- на заплата- и двамата ще сме на кяр :beer


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Голф 4 1.9 GTI - с какво да го заменим?

Мнениеот Водния дух1 » Пет 09 фев 2018 17:50


polovera_9n3 написа:
Zdravko Zankov написа:Имам приятел фен на Алфа.
Кара една 159-ка,дизайна е як.Но човека е фен.Една камара пари е набил в нея.Но като ми цитира суми,лошо ми става.....
:th_up

:mhihi И аз го имам такъв приятел със 159 алфа2.4 дизел 2007.Тая му е 3та алфа.Той освен Алфа друго не признава за кола... Вярно, колата е супер, на мен лично много ми харесва като кола, ама той я има от година и половона, меже би две, вече трябва да я е платил още един път. Цифрите, които ми каза, че е дал за ремонти за първите 6 месеца откак я има са горе долу, колкото цената на моето поло. Още в началото му изпатка съединителя като се връщал от Сф към Кърджали- вика 2500 съединител комплект с маховик, отелно го боцнали 500 лв за репатрак, щото посред нощ, после спирачките сменя всичко, а те Брембо... там още към 2 бинки, щото нещо излезнало и друго, иначе нямало да е толкова. Обслужване 1во- пълно- каза- иляду лева отидоха под капака. После рейка сменя, незнам колко му излезе, ама рева много...после окачването прави- колко наби там незнам. Тая алфа отпреде има амнайсе лампи, вендъж някакъв камък уцелил едната- там 200лв.....ааа и щото има ДПФ, постоянно му набиваше аларма, че е задръстен и ходеше извънграско да я шпили да се оправи- така всяка седмица. Накрая отиде да му я чистят с водород в Асеновград някъде и засега месец няма проблеми, ама до кога ли? Направо им се чудя на тия Алфаджиите, какво толкова ги кефят тия коли дето само им наливаш.....Един път го избъзиках- викам да напускам работа, почвам шофьор за тебе да те возя с полото- на заплата- и двамата ще сме на кяр :beer

Тоя е ебати мазохиста...


Потребителски аватар
Karaboev
Мнения: 380
Регистриран на: Нед 28 авг 2011 9:47
Автомобил: Mercedes s350L Diplomatic
Двигател: M272
Местоположение: G.Oriyahovitza

Re: Голф 4 1.9 GTI - с какво да го заменим?

Мнениеот Karaboev » Пет 09 фев 2018 21:34


Ами я тези с ауди 3.0TDI да кажат само колко е смяна на веригите в Дас ауто сервиз. Отива над 4000 лева и един месец в бокса. В днешно време колата си е шибан бирник и няма отърване лошото е че ще става все по лошо и лошо. Като гледам тия хибриди какви боклуци са(визирам Кия защото там работя и имам поглед) след като изтече гаранция ще трябва да хвърлме колите вече щото всеки ремонт ще е по скъп от колата. Няма ги вече старите здрави машини.....


Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: Голф 4 1.9 GTI - с какво да го заменим?

Мнениеот pe6kata » Съб 10 фев 2018 8:03


JTD моторите на алфа са доста добри, за мен лично доста над ваг.

Ако искаш стегата кола и да върви 330 д е46 и нагоре


Потребителски аватар
Karaboev
Мнения: 380
Регистриран на: Нед 28 авг 2011 9:47
Автомобил: Mercedes s350L Diplomatic
Двигател: M272
Местоположение: G.Oriyahovitza

Re: Голф 4 1.9 GTI - с какво да го заменим?

Мнениеот Karaboev » Съб 10 фев 2018 10:28


pe6kata написа:JTD моторите на алфа са доста добри, за мен лично доста над ваг.

Ако искаш стегата кола и да върви 330 д е46 и нагоре

Добри-лоши всичко е до късмет. Някой карат 2.5tdi по 200к. без да бутнат нищо, други ходят с бели коси немогат да спят вече от тоя мотор. За мен помпа дюза е много добре измислен мотор лошото е че се попада на много много юркани коли на 500к. и повече. А както казах по горе Сааб използват JTD просто са ги преформили малко.
Едит: Колегата не се оплаква от мотора а от самата кола за което напълно го подкрепям(веднъж VAG никога повече VAG)


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8289
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Голф 4 1.9 GTI - с какво да го заменим?

Мнениеот Stivi » Съб 10 фев 2018 11:32


Ако проблема ти е само возията и скърцането вземи си Пасат,там нещата са различни,ама и поддръжката на окачването е различна :wink Не знам как някой хора купуват евтин,убит от каране автомобил и очакват всичко да му е тамън....нЕма такъв филм ! А това да скочиш на Алфа щото си намразил VW е ,като вместо да се обесиш,да решиш да си прережеш вените :mhihi А колкото до Авенсиса,веднъж карах едно комби 2010г от Бургас до София и обратно,и определено не ме впечатли с возия,отвън изглежда повече автомобил отколкото всъщност е !



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: fur1ous и 59 госта