VW T-Roc - избор на мотор 2.0 TDI vs 2.0 TSI

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Valchev83
Мнения: 48
Регистриран на: Сря 07 фев 2018 13:20
Автомобил:
Двигател:

VW T-Roc - избор на мотор 2.0 TDI vs 2.0 TSI

Мнениеот Valchev83 » Сря 07 фев 2018 14:15


Здравейте колеги,
Предстои ми поръчка на нов Т-рок и още не мога да реша на кой от двата мотора да се спра, затова се обръщам към вас за съвети.
Колата ще се кара по 10-15к на година, около 80-90% от тях градско. Когато карам извън града карам бързичко по магистралите и предполагам че разликата в разхода ще е доста сериозна в полза на дизела. От друга страна съм заклет фен на бензина и май бих преглътнал по-високия разход заради по-добрата динамика и удоволствието от шофирането на 2.0 ТСИ. Чух обаче, че ТСИ моторите май не били толкова сполучливи като ТДИ, а и след време като тръгна да я продавам ТДИ-то ще се продаде много по-лесно. Та какво бихте ме посъветвали?

Май основните 2 неща, които ще наклонят везната в полза на единия от двата мотора са следните:

1. Вярно ли е това, че ТСИ моторите не били от най-сполучливите и може след няколко години да имам ядове с него? От друга страна удачен ли е дизеловия вариант при каране предимно в градски условия и при положение, че имам тежичък крак? Дали няма да имам ядове с запушени ДПФ и катализатори?

2. Какви реални разходи и най-вече разики между разхода на ТСИ и ТДИ мога да очаквам при градско каране в адски неблагоприятни условия (Във Варна трафика е ужасен), както и при каране например по магистрала със 140-150 км/ч?

Знам, че Т-рок е съвсем нов модел, но предполагам, че въпросните 2 мотора се слагат и в други модели от поне няколко години и се надявам вече да има впечатления от тях. Също така трябва да отбележа и че джипката ще е с DSG и 4motion. Досега не съм чувал лоши отзиви за тях, но все пак ако някой знае нещо....




Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: VW T-Roc - избор на мотор 2.0 TDI vs 2.0 TSI

Мнениеот polovera_9n3 » Сря 07 фев 2018 16:10


Аз бих избрал дизела. По ред причини. И първата е, че бензина не става на газ, с директно впръскване е, и като тръгнеш да го продаваш цената на бензиновия ще е доста по-ниска от тази на дизела. А и дизела има по-голяма тяга от бензина и е една идея по-готин за каране. Лично мнение. Не съм карал този модел, ама като излезе пасат 7 2ма приятели си купиха- единия дизел 2.0, другия бензин- не съм сигурен за мотора- май пак 2.0, ама дизела си беше 1 класа нагоре спрямо бензина...


Потребителски аватар
Voluminer
Мнения: 342
Регистриран на: Сря 03 авг 2016 14:00
Автомобил: Vw Passat B3
Двигател: 2e
Местоположение: Ловеч

Re: VW T-Roc - избор на мотор 2.0 TDI vs 2.0 TSI

Мнениеот Voluminer » Сря 07 фев 2018 16:37


+ за бензина от мен. Колегата половера, какво значи има по-голяма тяга. TSI e 190 коня а TDI 150 и имат 20 нютона разлика...


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: VW T-Roc - избор на мотор 2.0 TDI vs 2.0 TSI

Мнениеот polovera_9n3 » Сря 07 фев 2018 16:49


Като карах дизела - усетих, че някак по- добре дърпа- и 2та бяха автомат. Някак дизела по- ми легна на сърце- все пак тия коли не съм ги карал на макс, - лекичко из града, ама с такова впечатление останах..... Само дето на бензина- като работи на място- само по оборотомера разбираш, че работи мотора- супер тих е в ниските обороти, докато дизела си траконти- лееко се чува, ама се чува...


Valchev83
Мнения: 48
Регистриран на: Сря 07 фев 2018 13:20
Автомобил:
Двигател:

Re: VW T-Roc - избор на мотор 2.0 TDI vs 2.0 TSI

Мнениеот Valchev83 » Сря 07 фев 2018 17:55


Ако говорим за ускорение, бензина дърпа доста повече. Разликата в ускорението от 0 до 100 е секунда и нещо в полза на бензиновия мотор и определено ще е по-приятен за каране. Тия дни ще получат тестови Т-рок с тоя мотор и ще ходя да пробвам и него. Иначе дизеловия вариант го покарах и определено ми хареса много, а жена ми като го покара направо се влюби в него :)
Общо взето знам, че и двата варианта ще ми харесат. Това, заради което се двуумя е вероятно доста по-високия разход на бензиновия мотор както и това, че вероятно по-трудно ще се продаде на вторичния пазар след време и цената му ще падне повече отколкото на дизеловия вариант. Също така съм чувал за по-старите ТСИ мотори, че не били сред най-сполучливите, но не знам как стои този въпрос с по-новите. Някой чувал ли е отзиви за тях или още никой не е навъртял километри, за да каже как са?
От друга страна не смея да заложа на дизела, заради некачествените горива и предимно градското каране. Не знам дали няма да имам проблеми с ДПФ-а и цялата икономия от гориво да я давам за ремонти. Предвид това, че колата ще се кара по 10-15к на година, около 80-90% от тях градско, не знам дали дизела наистина е удачен вариант за мен?


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16283
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Re: VW T-Roc - избор на мотор 2.0 TDI vs 2.0 TSI

Мнениеот Pichaga » Сря 07 фев 2018 18:13


надали ще караш тая кола 10-15 години
Караш малко на година
аз лично като карал и дизел и бензин залагам на дизела, поради удоволствието от дизеловия мотор
Друга марка кола е, но все пак дизела си е дизел. Моята на 170 000 км няма проблем с ДПФ, а се кара също 70% градско-София
Виждам обаче че си си навил да купуваш бензин май май ,така че което ти хареса повече. Качваш се, караш и и избираш


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: VW T-Roc - избор на мотор 2.0 TDI vs 2.0 TSI

Мнениеот Zdravko Zankov » Сря 07 фев 2018 18:22


Бензин.
В момента тенденцията се обръща.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: VW T-Roc - избор на мотор 2.0 TDI vs 2.0 TSI

Мнениеот hooligan_sk » Сря 07 фев 2018 23:27


За този клас автомобил, определено бензинов мотор е по-подходящ. Това е "лайфстайл" мини SUV-че, не някое комби от fleet-овете на корпорация "Х", за да е дизелово и да си трака на воля по аутобана с 500км дневен пробег. Следващия собственик ще е частно лице и ще търси кола от частно лице, за какво му е дизела? При теб не виждам къде е дилемата като цяло. Първо в сравнението не фигурира някой от по-мощните 2.0ТДИ със 190кс примерно, за да ги мерим кое как върви и колко е забавно. Второ няма да навърташ сериозен пробег за да те притеснява 2л/100км по-висок среден разход. Трето, въпросния TSI мотор е конструиран доста умно и загрява светкавично - огромно преимущество при градско шофиране.

ПС: Бъговете на ранните TSI мотори са отстранени, това е 3та генерация на 2.0TSI. Имаме си Октавия 1,6TDI в семейството от нова, DPF-a светна преди да стане на 10 000км. :th_up


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: VW T-Roc - избор на мотор 2.0 TDI vs 2.0 TSI

Мнениеот Vlad777 » Чет 08 фев 2018 1:06


Ако го сметнеш в пари този по-висок разход (дори и 3 литра отгоре да са) при 1000 км месечно това са 60 лв повече за гориво, което според мен не е толкова много.

:arrow 2.0 TSI има 190 к.с. и 320 Нм от 1500 до 4180 оборота
:arrow 2.0 TDI има 150 к.с. и 340 Нм от 1750 до 3000 оборота
Разликата в нютонметрите не е голяма, но пък за сметка на това при бензина идва по-рано и продължава по-дълго. В комбинация с DSG 7 ще е много приятен и за спортно каране. Тази кутията е според мен много напреднала технически и изключително много ме впечатли.

С бензина си спестяваш и евентуалните главоболия с DPF, които могат да се появят и освен това ще е по-евтина първоначално, което заедно с по-доброто ускорение според мен компенсира напълно повечето пари за гориво. :th_up Ако имаше дизел 190 к.с., тогава щеше да има повече място за размисъл според мен.


Потребителски аватар
passatfan2780
Мнения: 210
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 16:34
Автомобил:
Двигател: aaz 1992
Местоположение: Плевен

Re: VW T-Roc - избор на мотор 2.0 TDI vs 2.0 TSI

Мнениеот passatfan2780 » Чет 08 фев 2018 7:13


Здравей колега,и да се чудиш и да се маеш все тая.
Сега ще ти дам три съвета ,не ти налагам мнение,но
1.Слушай сърцето си
2.Помисли и послушай мозъка и
3.Ще направиш това,което иска жената :mhihi :mhihi :mhihi .
Това в кръга на шегата,аз лично бих предпочел дизела,но тъй като вкус другар няма ти си решаваш.Аз нямам финансовата възможност за нов автомобил от магазина,но дали бензин или дизел няма значение поне 2 или 3 години не трябва да те притеснява тъй като ще е в гаранция и до тогава ще разбереш как е и можеш да го върнеш и да вземеш другия ,нали така?


Потребителски аватар
netizen
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1257
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 22:12
Автомобил: Skoda Kodiaq
Двигател: DFHA
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: VW T-Roc - избор на мотор 2.0 TDI vs 2.0 TSI

Мнениеот netizen » Чет 08 фев 2018 8:16


С кое DSG7 е бензиновият T-Roc ?


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: VW T-Roc - избор на мотор 2.0 TDI vs 2.0 TSI

Мнениеот К.Одаджийски » Чет 08 фев 2018 8:30


Бензин според мен. По малко чупеща се периферия, пък и дори тси-тата ги газифицират ако е толкова зор работата


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: VW T-Roc - избор на мотор 2.0 TDI vs 2.0 TSI

Мнениеот hooligan_sk » Чет 08 фев 2018 8:37


netizen написа:С кое DSG7 е бензиновият T-Roc ?


В маслена баня е, сухите са до 150кс. при бенз.


Потребителски аватар
netizen
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1257
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 22:12
Автомобил: Skoda Kodiaq
Двигател: DFHA
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: VW T-Roc - избор на мотор 2.0 TDI vs 2.0 TSI

Мнениеот netizen » Чет 08 фев 2018 8:44


Ако е масленото дсг7 може да се помисли за бензинов в тскъв случай.


Valchev83
Мнения: 48
Регистриран на: Сря 07 фев 2018 13:20
Автомобил:
Двигател:

Re: VW T-Roc - избор на мотор 2.0 TDI vs 2.0 TSI

Мнениеот Valchev83 » Чет 08 фев 2018 9:15


hooligan_sk написа:ПС: Бъговете на ранните TSI мотори са отстранени, това е 3та генерация на 2.0TSI. Имаме си Октавия 1,6TDI в семейството от нова, DPF-a светна преди да стане на 10 000км. :th_up


Ти удари в десятката :) Отхвърли най-големия ми страх за бензиновия мотор и потвърди най-големия ми страх за дизеловия. Май-наистина ще се спра на бензина! А относно продажбата след 5-6 години като пуснат нов модел - все ще се намери кой да я купи, стига и този мотор да не се прочуе с някакви сериозни проблеми.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 41 госта