Внос Австрия

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1624
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Внос Австрия

Мнениеот MMX » Пет 16 фев 2018 14:37


На няколко пъти попадам на една утвърдена лъжа от търговците - Колата е внос от Австрия, НО от южната част близо до границата с Италия. Оттам трябва да си правиш изводи, че тя колата е почти като от Италия и изобщо няма да ръждяса като почти всички с австрийски произход. Лъжата е много изтъркана и преди малко я чух за пореден път. Съжалявам, че не теглих една майна в пряк текст, защото като те лъжат съзнателно това си заслужават. Замислих се обаче и гледах някакви релефни карти - границата между Австрия и Италия не само, че не е "на юг" ами е и изцяло в планината. Някой има ли по-ясна представа колко е високо? Сигурно не може да се говори за топли райони, но знам ли - може да има и някакво място с по-нормална надморска височина. Информативно се интересувам - следващия път като чуя пак същото да задам подходящи въпроси на лъжещия и да се предразположи по-добре разговора към псувнята. PS: В един от случаите когато ми разправяха легенди за границата с Италия, колата имаше допълнително монтирана нафтова печка. Сигурно сняг не е видяла, но човекът иска да е подготвен, ако случайно застуди.




Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Внос Австрия

Мнениеот gergeto » Пет 16 фев 2018 15:12


Границата ( на практика вече няма граница) м/у Австрия и Италия е прохода Бренер в Алпите. Минавам го често. Няма никаква рязка разлика в климата след като го преминеш. Дори завчера сутринта го минавах и на Италианска територия температурата падна до - 13 ,9 гр. И сняг си вали редовно, така че прочутия Средиземноморски климат на Италия се отнася може би за Южната и част.
Не се ядосвай на разни джамбази. Тегли им по една италианска майна и си свиркай.


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8112
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Внос Австрия

Мнениеот Bai Sando » Пет 16 фев 2018 18:25


Това в Горубляне съм го чувал и преди,но не знаех,че е масов номер за австрийките :mhihi


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16285
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Re: Внос Австрия

Мнениеот Pichaga » Пет 16 фев 2018 19:06


Там са Алпи/Доломити и се кара ски много. Стартове от световната купа, за които Банско не е чувало.
то не е лъжа де, колата е от Южна Австрия вярно


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Внос Австрия

Мнениеот hooligan_sk » Пет 16 фев 2018 19:13


Обратното важи пък за Германия. По принцип по-мек климат и по-малко химикали, но региона около Северно море е нещо по-лошо и от Австрия, освен че се ръси яко, е супер влажно. Но иначе си внос от Германия, кво. :confused


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Внос Австрия

Мнениеот vanesto » Пет 16 фев 2018 19:18


Голф двойката ми беше от Германия, отдолу на пода се отвориха две дупки, под двете предни седалки. Запуших ги временно с пяна, докато ги закърпя, че се пълнеше буквално колата с вода при дъжд.


Svetlix
Мнения: 1194
Регистриран на: Вто 08 авг 2006 19:30
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Re: Внос Австрия

Мнениеот Svetlix » Пет 16 фев 2018 21:20


Принципно най-големите гнилочи идват от Тирол. Там просто си е планински климата и се ръси яко с химикали.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12786
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Внос Австрия

Мнениеот Zdravko Zankov » Пет 16 фев 2018 21:32


Svetlix написа:Принципно най-големите гнилочи идват от Тирол. Там просто си е планински климата и се ръси яко с химикали.

Мда,често и климатици нямат.
Тия дни Ауди А3,2005/6.
Кожен салон,врътки на джамовете,без климатик.
Добър ден.
Тия дни ще му слагат.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1624
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Внос Австрия

Мнениеот MMX » Вто 20 фев 2018 10:24


То в студа за какво му е климатик - пуска вентилатор за "студено" и парно за топло. Макар че в интерес на истината е много полезен за махане на влага от стъклото, но не всички го знаят.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Внос Австрия

Мнениеот Водния дух1 » Вто 20 фев 2018 21:33


За 20тина години съм сменил 4 коли-двете германки(от които едната опел-кадет!!!) и двете австрийки.Не знам от кои ''слънчеви'' райони са били,обаче големи драми с ръжди и гнилочи не съм имал .Моторите им обаче си бяха повече от перфектни.Сегашния ми дрънгел не е изгнил,ами разправяха,как ,като го умия на автомивката и щял да се разпадне,как била замаскирана ръждата и т.н. Само около тапите на пода беше зле и навлажняваше мокета,но го закърпиха набързо. Да не казвам,че вагените бяха купени от монтанско-врачанския регион...


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1624
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Внос Австрия

Мнениеот MMX » Сря 21 фев 2018 10:29


Кажи по колко години си държал австрийските. Моята предишна беше такава. Взех я с резерви, изглеждаше запазена. 2-3г нямаше сериозни прояви на ръжда, но след това се появи по веждите отзад и предния калник. Веждите ги кърпих веднъж, калника го смених, защото беше станал много зле. След 7г я продадох без да е в трагично състояние, но се виждаше, че процесът е в ход. Ако нямаше ръжда щях да си я държа в резерва като допълнителна кола. Според мен не зависи от слънчевото място, а дали е стояла в гараж колата, колко километри е навъртяла и дали е градско или извън града.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], tyl и 84 госта