Мнение за конкретен Passat B7... и за модела, като цяло

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1512
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Мнение за конкретен Passat B7... и за модела, като цяло

Мнениеот Кайзен » Нед 18 фев 2018 13:25


GT_power написа:Междувпрочем аз не гледам много екстрите. Това с алкантарата е съвпадение. Търся възможно най-ново, запазено и безпроблемно комби. Чета доста по форумите и се лутам между Пасат, Октавия, Мазда 6, че дори и Форд. И навсякъде драми и то скъпи. Явно това е философията на автомобилостроенето днес - да изкара гаранцията и толкова...
В изискванията "най-ново, запазено и безпроблемно комби" без "драми и то скъпи" попада
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=66vw9x

@Zdravko Zankov - може да е била лизингова от 2012 до (напр.) 2015. По този начин след напълното изплащане на лизинга, колата се пререгистрира на лизингополучателя.




Потребителски аватар
GT_power
Мнения: 159
Регистриран на: Пет 21 яну 2005 12:35
Автомобил:
Двигател: 1.8T
Местоположение: София

Re: Мнение за конкретен Passat B7... и за модела, като цяло

Мнениеот GT_power » Нед 18 фев 2018 14:01


Вероятно именно така е - колата е била лизингова. Под задния номер се вижда реклама на westauto m, което проверих в нета и се оказва дилър на VW в Бургас. И след лизинга я е регистрирал в София.
Хондата ми е прекалено екзотична. С тия форми сигурно е драма при едрогабаритните части. А и техния форум съм чел - доверяват се само на двама-трима майстори, при които се чака много за да се вредиш. Иначе съм гледал Акорди 7-ма генерация, последния фейслифт от '2008г. Ако намеря такава читава 2.4 с ръчни скорости няма да го мисля много.
От компактните комбита ето това съм си отделил: https://www.mobile.bg/11510643879534885
Но вероятно ще ми е малко. Иначе фордовите дизели май не са много лоши, особено на тия км.
Също и това: https://www.mobile.bg/11515781299285053
Шкодата също ми харесва: https://www.mobile.bg/11505739389035868 Но предполагам, че е цената е понадута и едва ли ще има място за преговори.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Мнение за конкретен Passat B7... и за модела, като цяло

Мнениеот Zdravko Zankov » Нед 18 фев 2018 14:20


Шкодата е доста постна.


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1512
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Мнение за конкретен Passat B7... и за модела, като цяло

Мнениеот Кайзен » Нед 18 фев 2018 14:32


Май сам още не си наясно какво искаш.
Хем Хонда е с екзотични габаритни части, хем би купил такава. А двата модела се произвеждат в един и същ завод - Swindon, UK.
Също така "скачаш" между две категории дизелови двигатели - 1.5/1.6 (115-125к.с.) и 2.0 (140-150к.с.).
Skoda Octavia 2.0 TDI 4x4 - ако не ти трябва 4x4, според мен е по-добре да се откажеш. Заради задвижването, свалянето на ЕГР, а ще ти се наложи да го почистиш/смениш, е свързано с много разглобяване. На колега му го смениха по гаранция и цялата операция е била с цена 1 200 - 1 300€, като неговото самоучастие е било 200 - 300€.

От всички дизелови мотори на пазара към момента наистина само 1.6 i-DTEC се отличава като безпроблемен. През март ще се появи и третата му генерация, като това е единственият дизелов двигател към момента, който покрива EURO 6d без AddBlue.


Потребителски аватар
Vidol Nikolov
Мнения: 2148
Регистриран на: Чет 22 яну 2009 12:22
Автомобил: Jetta 1.6
Двигател: PN
Местоположение: ---

Re: Мнение за конкретен Passat B7... и за модела, като цяло

Мнениеот Vidol Nikolov » Нед 18 фев 2018 14:38


Карал съм този модел на Киа, но с малкия 1.4 100коня с 6 скорости. На реални 60000км. Рент-кар.
Абсолютен мъртвец е. С градски разход от порядъка на 10 в Сф лятото на климатик, което не е никак лошо. Съединителя беше заминал, но пледполагам, че са я карали всякакви мундари.
Иначе стои перфектно на пътя, с адекватно окачване и спирачки.


Потребителски аватар
GT_power
Мнения: 159
Регистриран на: Пет 21 яну 2005 12:35
Автомобил:
Двигател: 1.8T
Местоположение: София

Re: Мнение за конкретен Passat B7... и за модела, като цяло

Мнениеот GT_power » Нед 18 фев 2018 15:43


Акорд Gen 7 се произвеждат в Япония. Следващите 8, както и Сивик-а са англичани. От акорд бих взел именно 7 и то бензин, които са пословично здрави но няма нито един комби фейслифт с ръчни скорости в момента на Бг пазара. Шкоди съм карал служебно доста и съответно не съм поддържал. Уточнението за особеностите при обслужване на 4х4 е много полезно и ще го имам предвид, благодаря :) Именно Октавия ми беше основен фаворит, докато не разгледах пасатите и не установих с изненада, че са на сходни цени при горе-долу еднакви години. Затова ги загледах и тях.
Да, не съм се насочил ясно и определено към конкретен модел, така е. Честно казано, от по-новите поколения автомобили, нищо не може да ми легне на сърце, както модели от '90те но за съжаление времето си казва своето и трябва да се търси нещо по-ново. Не обичам да си сменям често колите, карам една по 7-8 години. Така че затова толкова се колебая и избирам :)


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8290
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Мнение за конкретен Passat B7... и за модела, като цяло

Мнениеот Stivi » Нед 18 фев 2018 15:49


GT_power написа:Също и това: https://www.mobile.bg/11515781299285053

Видя ли в обявата УНИКАТ и директно минавам на следващата :a045 Описанието на форда звучи много добре,като от реален собственик,а не търгаш който се прави на такъв !


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнение за конкретен Passat B7... и за модела, като цяло

Мнениеот VWGT » Нед 18 фев 2018 17:20


За коли извън ВАГ не мога да говоря, нямам опит никакъв.
Факт е, че Октавията е на сходни цени с Пасата. Аз самият скоро смених колата по абсолютно същия начин, търсих Октавия, защото старата беше такава, но взех Пасат.
База за сравнение няма, Октавията си е по-нисък клас. Но е много търсен модел, което сигурно обяснява цената. Както и факта, че на вторичния пазар има много коли купувани от БГ със сервзина история, докато при пасатите е обратното ... повечето са внос със съмнителна история.


jijane
Мнения: 421
Регистриран на: Нед 08 юли 2007 23:14
Автомобил: Караше Honda Civic
Двигател: D14Z4 1998
Местоположение: Пловдив

Re: Мнение за конкретен Passat B7... и за модела, като цяло

Мнениеот jijane » Нед 18 фев 2018 17:38


GT_power написа:Акорд Gen 7 се произвеждат в Япония. Следващите 8, както и Сивик-а са англичани. От акорд бих взел именно 7 и то бензин, които са пословично здрави но няма нито един комби фейслифт с ръчни скорости в момента на Бг пазара. Шкоди съм карал служебно доста и съответно не съм поддържал. Уточнението за особеностите при обслужване на 4х4 е много полезно и ще го имам предвид, благодаря :) Именно Октавия ми беше основен фаворит, докато не разгледах пасатите и не установих с изненада, че са на сходни цени при горе-долу еднакви години. Затова ги загледах и тях.
Да, не съм се насочил ясно и определено към конкретен модел, така е. Честно казано, от по-новите поколения автомобили, нищо не може да ми легне на сърце, както модели от '90те но за съжаление времето си казва своето и трябва да се търси нещо по-ново. Не обичам да си сменям често колите, карам една по 7-8 години. Така че затова толкова се колебая и избирам :)


https://www.mobile.bg/11516112680145271 Ето ти 7-ма генерация комби, фейслифт, бензин(даже и газ има) и ръчка. Вярно, че е 2.0, но повечето критерии са покрити. Може да си вземеш и префейс, разликите са визуални и то основно по предницата, 2.4 мотора е един и същ, при автоматите има малка разлика в кутиите. Не отхвърляй и автомата, при извънградско е по-икономичен от ръчката.


Потребителски аватар
technopolis
Мнения: 204
Регистриран на: Съб 07 ное 2009 19:04
Автомобил: Ford Focus 2019
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнение за конкретен Passat B7... и за модела, като цяло

Мнениеот technopolis » Нед 18 фев 2018 18:24


Аз съм в абсолютно същата дилема но съм се спрял на тази: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 2899224442
другата седмица ще я гледам.
Само да не ми я отмъкнеш!


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8290
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Мнение за конкретен Passat B7... и за модела, като цяло

Мнениеот Stivi » Нед 18 фев 2018 20:40


Няма да ти я отмъкне,човека иска нещо малко по-мощно,а и мненията за този двигател определено не са само положителни :a045


Потребителски аватар
GT_power
Мнения: 159
Регистриран на: Пет 21 яну 2005 12:35
Автомобил:
Двигател: 1.8T
Местоположение: София

Re: Мнение за конкретен Passat B7... и за модела, като цяло

Мнениеот GT_power » Нед 18 фев 2018 20:48


Няма, обещавам :) Комбито е абсолютно задължително за мен. А и 1.6 за купето на Октавия не е ли малко слабичко...?!
Акорда съм го гледал на обява но хич не ми допада на снимките. Тия затъмнени джамове и кичозни джанти... Не ми вдъхва доверие. А иначе автомат съм карал на 2.4 и не ми се стори достатъчно динамичен като за 190 коня. А и автомата е още една грижа, въпреки че го хвалят като много здрав - собствена разработка на Хонда.


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6175
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Мнение за конкретен Passat B7... и за модела, като цяло

Мнениеот vanesto » Нед 18 фев 2018 20:51


Имаме служебни такива шкоди с тези двигатели 1.6 дизел, само че са 2017г, с новата маска. Не съм впечатлен от вървежа, особено на баир, за сметка на това е ужасно шумен двигател в обороти. Аз лично не бих го избрал. Иначе проблеми засега нямат за година и около 40-50000км.


Потребителски аватар
Vidol Nikolov
Мнения: 2148
Регистриран на: Чет 22 яну 2009 12:22
Автомобил: Jetta 1.6
Двигател: PN
Местоположение: ---

Re: Мнение за конкретен Passat B7... и за модела, като цяло

Мнениеот Vidol Nikolov » Нед 18 фев 2018 20:58


Какво значи ужасно шумен? То и голф 4 е ужасно шумен в дизеловия си вариант, на никой не се оплаква. Колко да е шумна кола 2017та в класа на Шкода? Толкова ли е зле...това ми звучи несериозно.


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6175
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Мнение за конкретен Passat B7... и за модела, като цяло

Мнениеот vanesto » Нед 18 фев 2018 21:03


Да де, ама даваш една торба пари за нова кола, от която очакваш да има някакво развитие по въпроса, но уви, греда.
Другото кофти е гадната твърда пластмаса, която е навсякъде около теб, дори волана на базовия модел е от някаква пластмаса, която ми се хлъзга в ръцете при обратен завой.

Последна промяна от vanesto на Нед 18 фев 2018 21:11, променено общо 1 път.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: DanZki и 37 госта