Мнение за конкретен Passat B7... и за модела, като цяло

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Мнение за конкретен Passat B7... и за модела, като цяло

Мнениеот hooligan_sk » Пет 23 фев 2018 21:00


"Автомобилът е закупен от Volkswagen Leasing."
Като повечето внос на Дас велт, служебен fleet car. Изкупува се обратно на ниска остатъчна стойност, все пак е въртял по над 50 000км годишно. А в тази цена са включени и всички разходи по транспорт, преглед, козметично облсужване, комисиона на търговеца който е между 5 и 10% и сериозна печалба за Дас велт. Тоест тази кола е имала остатъчна стойност по лизинговата схема, 5-6000 евро.

Пък и честно казано 165 000км не е малък пробег, в следващите 50К, ще се обадят амортисьори, дискове, съединител(с маховик), дюзи и тн. Освен това Дас Велт не продава някакви пазени екземпляри, без пребоядисвани детайли и катастрофи. Колите им са си карани мъжката и повечето са минавали през каросериини ремонти. :th_up




Потребителски аватар
GT_power
Мнения: 159
Регистриран на: Пет 21 яну 2005 12:35
Автомобил:
Двигател: 1.8T
Местоположение: София

Re: Мнение за конкретен Passat B7... и за модела, като цяло

Мнениеот GT_power » Вто 27 фев 2018 11:08


Значиии ... Ходих малко да позяпам коли. Не конкретни екземпляри а по-скоро да видя, как се чувствам в автомобили, в които не съм седял а само хипотетично ми бяха опции. Гледах сеати в Сток център, гледах и един Фокус. Като багажно пространство са ми достатъчни но на шофьорското място нещо не се чувствам комфортно... Теснички ми идват а форда си е един захлупен и скоростите му влизат супер дървено. Ходих и Авенсис да гледам (тези които са 2010-2012г.). Там е добре като пространство ама самото оборудване на кокпита - волан, табло, уреди и осветление на таблото, форма на седалките - много простовато ми идва. Все едно е кола от 90те години. А парите никак не са им малко.

Май се връща на първоначалния ми избор - Октавия или Пасат. Коментирахме Пасат 7 и първоначално двете частни обяви (единия за 19к а другия от първи собственик за 22к и нещо...). И двете обяви вече ги няма - явно колите са оценени по достойнства.

Започнах да оглеждам и последните години производство на Пасат 6 с комън рейл. Има добри екземпляри (поне на картинки). Километрите ясно, че не са реални (ако колата не е от първи собственик хич и не гледам, какво са написали в обявата). Отвън купето не ми допада особено ("муцуната" - предната част от гумите напред, ми изглежда някак удължена, както при Пежо 407). Не знам дали това е така или е само визуално усещане... Но пък иначе интериора не е лош и таблото е подобно на 7-цата. Това, че бях определил бюджет до 20к не значи, че няма да се зарадвам и на по-малка сума. Тъкмо ще има някой лев за непредвидени разходи ако нещо изкочи.
Като цяло, какво ви е мнението за последните 6-ци? Толкова ли са по-лоши от следващия модел? Може пък детските болести да са им оправени?

https://www.mobile.bg/11519111751849696
https://www.mobile.bg/11514995090146608
https://www.mobile.bg/11517750911993677

Бих искал да попитам, имате ли препоръки към конкретни CR мотори, които да се избягват и обратно - такива, които са препоръчителни (кодове на моторите)? Например..., чувал съм че има двигатели с определни кодове (като CFHC), при които помпата е с алуминиев корпус, който отделя стружки и е препоръчително да се избягват? При комън рейл, съществува ли този проблем с шестостена на маслената помпа, който може да превърти?


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнение за конкретен Passat B7... и за модела, като цяло

Мнениеот DoH_KuXoT » Вто 27 фев 2018 12:52


не са ли доста скъпи тия B6-ци , аз преди да взема моя В7 (който купих по-евтино от всички изброени Б6) гледах на горубляне един 2010 2.0tdi 170hp с всичко като екстри , състоянието му беше топ и беше 12500лв


Потребителски аватар
GT_power
Мнения: 159
Регистриран на: Пет 21 яну 2005 12:35
Автомобил:
Двигател: 1.8T
Местоположение: София

Re: Мнение за конкретен Passat B7... и за модела, като цяло

Мнениеот GT_power » Вто 27 фев 2018 12:56


Горубляне си е Горубляне. Там всичко е възможно...
В mobile.bg търсачката съм чекнал само частни обяви (не че и търговци не пускат). Но предпочитам регистрирана и карана тук кола. Да се повозим, да поговорим с човека и да я закараме за подробен преглед.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнение за конкретен Passat B7... и за модела, като цяло

Мнениеот VWGT » Вто 27 фев 2018 15:10




Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнение за конкретен Passat B7... и за модела, като цяло

Мнениеот DoH_KuXoT » Вто 27 фев 2018 15:28


Задна лява врата има странни фуги спрямо панела и предната врата. Цветово също е някакъв шахмат отзад вляво, бих се задълбочил в тази зона при преглед наживо


MMM1
Мнения: 176
Регистриран на: Пет 26 мар 2010 20:43
Автомобил:
Двигател: Petrol

Re: Мнение за конкретен Passat B7... и за модела, като цяло

Мнениеот MMM1 » Вто 27 фев 2018 17:22


GT_power написа:Започнах да оглеждам и последните години производство на Пасат 6 с комън рейл.
Бих искал да попитам, имате ли препоръки към конкретни CR мотори, които да се избягват и обратно - такива, които са препоръчителни (кодове на моторите)? Например..., чувал съм че има двигатели с определни кодове (като CFHC), при които помпата е с алуминиев корпус, който отделя стружки и е препоръчително да се избягват? При комън рейл, съществува ли този проблем с шестостена на маслената помпа, който може да превърти?


Коментираният balance shaft все още го дават за проблемен при CBAA, CBAB, CBBB, CBAC макар и в по малка степен. За горивната помпа за високо налягане има безброй теми в нета. Много варианти са пускани през годините. Най-голям рев е по форумите в USA може би заради качеството на нафтата.
Като цяло се насочи към Пасат Б7. Моят съвет е да изчакаш новата порция "трактори", която ще ни залее като нов внос щом се затопли времето. Напливът на дизели ще става все по-голям ... :cool


Потребителски аватар
Pagemakerboy
Мнения: 475
Регистриран на: Пон 02 юли 2007 14:22
Автомобил: Arteon BiTdi
Двигател:
Местоположение: България

Re: Мнение за конкретен Passat B7... и за модела, като цяло

Мнениеот Pagemakerboy » Сря 28 фев 2018 1:34


DoH_KuXoT написа:не са ли доста скъпи тия B6-ци , аз преди да взема моя В7 (който купих по-евтино от всички изброени Б6) гледах на горубляне един 2010 2.0tdi 170hp с всичко като екстри , състоянието му беше топ и беше 12500лв

Купил си читав Пасат Б7 за под 14500?
:mhihi


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнение за конкретен Passat B7... и за модела, като цяло

Мнениеот VWGT » Сря 28 фев 2018 9:53


абсолютно постижимо, много фирми при определени километри или години подменят автопарка по остатъчна счетоводна стойност


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнение за конкретен Passat B7... и за модела, като цяло

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 28 фев 2018 9:55


Pagemakerboy написа:
DoH_KuXoT написа:не са ли доста скъпи тия B6-ци , аз преди да взема моя В7 (който купих по-евтино от всички изброени Б6) гледах на горубляне един 2010 2.0tdi 170hp с всичко като екстри , състоянието му беше топ и беше 12500лв

Купил си читав Пасат Б7 за под 14500?
:mhihi

да, преди 5 години купих и перфектен В5.5 за 4хил лв, след навъртени 120хил продължава да е перфектен


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Мнение за конкретен Passat B7... и за модела, като цяло

Мнениеот hooligan_sk » Сря 28 фев 2018 20:41


Много добре си се справил, но цените на пазара просто не са такива. :th_up


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Мнение за конкретен Passat B7... и за модела, като цяло

Мнениеот group® » Сря 28 фев 2018 22:35


Това може да е полезно, ако не за автора, за четящи...
http://automedia.investor.bg/a/0-nachal ... ara-video/

Ето и оригиналната статия https://www.consumerreports.org/used-ca ... 0-dollars/


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнение за конкретен Passat B7... и за модела, като цяло

Мнениеот VWGT » Сря 28 фев 2018 23:00


вчера я засякох тази статия, но за мен тя няма някаква реална стойност. Става дума за американски модели в американски пари ... общо взето няма много общо с европейския пазар :)


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Мнение за конкретен Passat B7... и за модела, като цяло

Мнениеот group® » Сря 28 фев 2018 23:57


Имаме си почти всичко. Все тая. Не ми е идеята да влизаме в дебати и да разваляме темата на човека. Просто инфо, което за едни може да е полезно, за други не. :wink


Потребителски аватар
GT_power
Мнения: 159
Регистриран на: Пет 21 яну 2005 12:35
Автомобил:
Двигател: 1.8T
Местоположение: София

Re: Мнение за конкретен Passat B7... и за модела, като цяло

Мнениеот GT_power » Пон 05 мар 2018 22:36


Ей това ми е топ-топ по обява и снимки:
https://www.mobile.bg/11519999815100998
Километрите вероятно са далеч от реалните но това лесно ще може да се провери в ЕураТек.
Повече ме притеснява, че е горублянка и то регистрирана... ?! В тази автокъща съм ходил две коли да гледам досега и бяха доста напудрени. Някой си я е взел за себе си, регистрации, застраховки и бам (!), нещо е излязло...? Иначе по снимки е супер. И с шибидах - рядко съм виждал октавия с тази екстра.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: gogogo79 и 28 госта